Data modyfikacji:

Studniówkowe szaleństwo

Autor: Weronika Boruń

Studniówka to jeden z pierwszych poważnych bali w życiu. Nic dziwnego, że wybór sukienki jest bardzo ważną sprawą. Jakie trendy będą obowiązywać na balach maturzystów w 2013 roku?

Elegancko i z klasą

Bal studniówkowy, jak sama nazwa na to wskazuje, zobowiązuje. Na balu każda młoda maturzystka powinna wyglądać z klasą. Eleganckie kolory to przede wszystkim ciemne barwy: czerń, granat, być może fiolet albo modna w tym sezonie purpura. Pamiętaj, żeby nie ubrać się zbyt odważnie. Bal to nie dyskoteka, także zbyt seksowne, odsłaniające ciało kreacje nie wchodzą w grę. W skromnej sukience też możesz wyglądać szałowo.

Najważniejsza rzecz - sukienka

Suknię należy dobrać do kształtu figury. Dziewczyny, które mają zbyt obfity biust mogą pomyśleć o sukniach z dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla. Sposobem na mały biust jest sukienka asymetryczna. Na osobach z szerokimi biodrami i masywnymi udami dobrze prezentują się kreacje z odciętą talią, swobodnie opadające do kolan, a nawet do samych kostek lub mające kształt trapezu. Dziewczyny ze zbyt szerokimi ramionami mogą je ukryć, decydując się na sukienkę szeroką u dołu lub kreację z falbanką. Dobrym rozwiązaniem jest także syrenka.

Przyszłe maturzystki mogą pomyśleć o sukniach typu bashinka – czyli kreacjach z szerokim pasem materiału doszytym w okolicach pasa. Bashinka dodaje kobiecości, zaokrągla biodra i jest po prostu urocza. Nadal modne są koronki, bardzo dziewczęce i zmysłowe. W tym sezonie pojawiły się także sukienki z zabudowanym dekoltem – właśnie koronką lub innym prześwitującym materiałem. Wyglądają bardzo elegancko. Dziewczynom odważniejszym mogą spodobać się sukienki asymetryczne. Bardzo modne są suknie z trenem. Króciutkie z przodu, a z tyłu nieco dłuższe, prezentują się bardzo ciekawie. Nigdy z mody nie wychodzą święcące kreacje – cekiny lub błyszczące dodatki dodają blasku.

Życzymy nie tylko zdanej matury, ale także udanej studniówki. Z pewnością będziesz wyglądać olśniewająco!