Data publikacji:

Studniówkowe trendy i porady

Autor: Patrycja Bzdziuch

Każdy kto chociaż raz uczestniczył w studniówce przyzna mi rację - to jedna z najważniejszych uroczystości naszego życia! Bal studniówkowy to szczególne wydarzenie,w którym trzeba brać udział, chociażby dla przesądu związanego z maturą :) Jeśli w tym roku wybieracie się studniówkę, koniecznie przeczytajcie, co królować będzie na tym najważniejszym, szkolnym balu.

Przede wszystkim - klasyka. Koniec z satynowymi, podszytymi tiulem sukienkami (które niestety modne były dokładnie wtedy, kiedy miałam swoją studniówkę) i tandetnymi świecidełkami. Jeśli cenisz sobie prostotę i elegancję wybierz klasyczną małą czarną. Możesz wybrać taką, której elementy mieszczą się w kanonach obowiązującej mody, jak ta z przezroczystościami. Stylizację dopełnią srebrne dodatki, takie jak torebka w kolorze metallic i prosta, aczkolwiek efektowna bransoleta.

Ponieważ studniówka odbywa się wieczorem, warto wybrać sukienkę, która najlepiej prezentuje się właśnie po zmroku. Mowa o bordowej, długiej sukni, która dzięki górze wykończonej cekinami, idealnie wpisuje się w dzisiejsze trendy. Dopełnieniem stylizacji będą kolczyki w kolorze czerwonego wina z welurowym wypełnieniem, a także klasyczna, czarna torebka i buty na platformie. Dzięki połączeniu długiej sukienki, optycznie wysmuklającej i wydłużającej sylwetkę oraz wysokim szpilkom, będziesz wyglądać naprawdę zjawiskowo.

Trzecim modnym, studniówkowym kolorem jest granat, a motywem - koronka. To połączenie najlepiej wygląda z białymi dodatkami, takimi jak perły. Przed wybraniem długiej sukni trzeba liczyć się z tym, że najlepiej pasuje kobietom średniego i dużego wzrostu - niskie panie mogą narazić się na efekt odwrotny, czyli skrócenie sylwetki. Zwróćcie uwagę na kopertówkę, która w tym przypadku ma ciekawy kształt - w sezonie karnawałowym takie nietuzinkowe torebki będą absolutnym hitem - dlaczego więc nie wybrać takiej na bal studniówkowy?

Przed wybraniem tej jedynej, wyjątkowej sukienki warto wziąć pod uwagę standardy, jakie wyznacza szkoła. Niekiedy ustala się jeden odcień kreacji, aby ujednolicić uczniów. Zdarza się to jednak rzadko i warto wtedy wyróżnić się, ALE UWAGA, nie przesadzając. Pamiętajmy, że matura za pasem, a nie chcemy narażać się na surowy wzrok egzaminatora z powodu założenia zbyt krótkiej sukienki na studniówkę :) Do sukienek ozdobionych koronką lub cekinami wybierzmy skromne i delikatne dodatki, do tych prostych - bardziej rzucające się w oczy.

Mam nadzieję, że weźmiecie moje rady pod uwagę i będziecie bawić się najwspanialej!

Tego Wam życzę (i z rozrzewnieniem wspominam swoją studniówkę, która odbyła się dokładnie 7 lat temu) :)