Data modyfikacji:

Sukienka dla druhny. Jaką wybrać?

Jesteś druhną na ślubie przyjaciółki? Na pewno zastanawiasz się, jaką sukienkę ubrać na to ważne wydarzenie. Jaki powinna mieć kolor sukienka dla druhny? Na jaką postawić długość, krój czy rodzaj rękawów? Sprawdź nasz artykuł, w którym przedstawiamy główne zasady wyboru sukienki dla druhny!

Sukienka dla druhny – jaką wybrać?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. W tym szczególnym dniu pannie młodej towarzyszy druhna lub druhny. Są to zazwyczaj przyjaciółki, kuzynki czy też siostry, które pomagają Pannie Młodej w trakcie przygotowań, niosą welon oraz stoją obok niej w trakcie ceremonii. To wszystko sprawia, że każda druhna powinna mieć odpowiednią sukienkę, która będzie podkreślać wagę wydarzenia oraz komponować się ze strojem panny młodej. Zobacz, jaka sukienka na wesele będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

Jaką sukienkę dla druhny wybrać? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady

Druhna czy cały orszak druhen?

Ważną informacją w kwestii wyboru sukienki jest fakt, czy na ślubie będzie jedna druhna, czy może cały orszak druhen. Jeśli ta druga opcja, warto, aby wszystkie wybrane kobiety miały sukienki takie same lub chociaż w podobnym stylu i kolorze. W internecie znaleźć można mnóstwo zdjęć orszaków, w którym piękne druhny w jednakowych strojach towarzyszą pannie młodej.
Bez względu jednak, czy jesteś jedyną druhną, czy członkinią orszaku, wybierając sukienkę, powinnaś kierować się poniższymi zasadami.

Sukienka dla druhny – kolor

Sukienka dla druhny bądź druhen z pewnością nie może być biała, kremowa ani czarna. Pierwsze dwa kolory zarezerwowane są dla panny młodej, a czarny kojarzy się z atmosferą pogrzebową. Odpadają również krzykliwe wzory oraz czerwień, choć tutaj dopuszcza się wyjątki. Chodzi po prostu o to, aby druhna nie odwracała sukienką uwagi od panny młodej.

Najlepszymi kolorami będą delikatne pastele – różowy, błękitny czy fioletowy. Orszak druhen w pastelowych sukienkach prezentuje się przepięknie. Dobrze wyglądać będzie również kreacja miętowa, zielona czy też granatowa.

Czasem druhny ubierają sukienki w kolorze dodatków panny młodej. Najważniejsze jednak, aby wybór sukienki skonsultować wcześniej z główną bohaterką wydarzenia.

Sukienka dla druhny – długość

Sukienka dla druhny nie może być bardzo krótka. Najlepiej wybrać bezpieczną długość midi, za kolana lub delikatnie przed kolano. Ślicznie wyglądają również długie sukienki na lato. Wybierz taką opcję, w której czujesz się najbardziej komfortowo – w końcu będziesz tańczyć w niej przez długie godziny.

Jaki krój i wzór sukienki dla druhny?

W tym sezonie bardzo modne są długie, proste suknie z romantycznym rozcięciem z boku. Klasyczne, proste sukienki dla druhen to zawsze dobry wybór, zaś rozkloszowane modele prezentują się wyjątkowo kobieco. Jeśli chodzi o wzór, gładkie sukienki są najbardziej uniwersalne. Kreacje z delikatnym printem, koronką czy też plisami również będą odpowiednie. Unikaj jednak krzykliwych, rzucających się w oczy wzorów, które będą zbytnio zwracać uwagę gości.

Jaki dekolt, rękawy i buty w sukienkach dla druhen?

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że druhna nie powinna wybierać sukienki z dużym dekoltem. Odpadają także seksowne wycięcia na plecach. Choć niektórzy uważają, że na specjalną okazję, jaką jest wesele, nie należy wybierać kreacji odkrywającej ramiona, teraz odchodzi się już od tego poglądu. W końcu trudno byłoby tańczyć w sukience z dłuższym rękawem podczas wesela latem. Ważne jednak, aby założyć marynarkę lub narzutkę do kościoła czy urzędu stanu cywilnego.
Ostatnią kwestią jest dobór odpowiednich butów do sukienki. Stary pogląd mówi, żeby unikać szpilek z odkrytymi palcami, jednak jeśli chcesz założyć właśnie takie, spytaj po prostu panny młodej. Nie zapomnij o zabraniu płaskich butów na zmianę. W końcu każda druhna ma bawić się do białego rana!

Polecamy:
Autorka: Olga Wacholc