Data publikacji:

Sukienka na wesele - modna i dobrana do figury

Autor: Kasia Szulik

Trendy przychodzą i odchodzą, ale zasady doboru kreacji na przyjęcie weselne pozostają od lat niezmienne. Świętuj z Państwem Młodych ważny dla nich dzień z klasą. Modna sukienka na wesele dobrana do figury sprawi, że będziesz wyglądać zjawiskowo.

Jak każda ważna uroczystość również wesele rządzi się swoim dress codem. Sukienka na wesele powinna respektować pewne tradycje i zasady (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule). Gdy już wykluczysz te kreacje, które nie spełniają wymogów weselnego savoir vivre'u, zacznij właściwe poszukiwania. Nasza rada: dobierz sukienkę do swojej figury. Dzięki niej na pewno będziesz wyglądać wspaniale (ale nie lepiej niż Panna Młoda).

Sukienka na wesele dla klepsydry

Posiadaczki figury klepsydry to prawdziwe szczęściary. Wąska talia, kobieco zaokrąglone biodra i proporcjonalne ramiona oraz kształtny biust sprawiają, że rewelacyjnie wyglądasz w niemalże każdej kreacji. Idealna sukienka na wesele dla Ciebie to podkreślający kobiece atuty. Dekolt powinien uwydatniać klatkę piersiową, ale nie pokazywać za wiele. Stawiaj na eleganckie, klasyczne kroje odcinane w pasie i fason ołówkowy.

Sukienka na wesele dla klepsydry - przykładowe fasony

Sukienka na wesele dla kolumny

Kolumna to prosta, chłopięca sylwetka. Jest drobna, prosta, ma wąskie biodra i ramiona oraz nieduży biust. Dziewczyny z tym typem sylwetki najlepiej będą wyglądać w zwiewnych kreacjach. Patentem dodającym dziewczęcej posturze kobiecych kształtów są marszczenia i falbany.

Sukienka na wesele dla kolumny - przykładowe fasony

Sukienka na wesele dla gruszki

Ten typ figury charakteryzuje się wąską talią, pełnymi biodrami i udami, mniejszym biustem oraz wąskimi ramionami. Sukienka na wesele dla gruszki musi wyrównać proporcje między dołem a górą, przy czym powinna koncentrować się na podkreśleniu zgrabnych ramion i maskowaniu zbyt obfitej pupy. Fasony z rozkloszowanym dołem i detalami przy ramionach i dekolcie jest zdecydowanie dla Ciebie.

Sukienka na wesele dla gruszki - przykładowe kroje

Sukienka na wesele dla jabłka

Figura jabłka ma większy, okrągły brzuszek, ale za to jej nóg mogłaby pozazdrościć niejedna z nas! Idealna sukienka dla niej maskuje bardziej krągłą górę i podkreśla zgrabne nogi i rewelacyjny biust. Sukienki odcinające się pod biustem, sukienki proste i kopertowe będą Waszą tajną bronią.

Sukienka na wesele dla jabłka - przykładowe kroje