Data modyfikacji:

Sukienki dla niskich. Jak wybrać ubranie dla małej kobiety?

Mini, midi, a może maxi? We wzory czy nie? I o jakim kroju? Wybór kreacji dla niewysokiej kobiety wydaje się być dość skomplikowany, ale wcale taki nie jest. Sprawdź, jakie sukienki dla niskich kobiet są najbardziej polecane przez ekspertów. Wyjaśniamy również, czym się kierować, jeśli chcesz nie tylko optycznie wydłużyć sylwetkę, ale również odjąć sobie kilka kilogramów.

sukienki dla niskich

Sukienki dla niskich – jakiej powinny być długości?

Ogromnym błędem jest przekonanie, że wybór sukienek dla niskich kobiet jest bardzo ograniczony. Tak naprawdę możesz nosić zarówno sukienki mini, jak i midi (kończące się na wysokości kolan lub przed nimi) oraz maxi. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to odpowiedni krój oraz kolor. Nie wiesz jak dobrać kroje sukienek do sylwetki? Sprawdź!

Uwaga! Długością, której nie zaleca się niewysokim kobietom, jest ta „w pół łydki”. Takie kreacje bardzo skracają sylwetkę – jeśli masz np. 160 cm wzrostu, będziesz wyglądała najwyżej na 150 cm.

Sukienki dla niskich pań – odpowiedni krój

O ile zarówno krótkie, jak i długie sukienki dla niskich dziewczyn są w porządku, o tyle już kwestia kroju stawia więcej ograniczeń.

Idealne sukienki dla niskich osób to te o kroju litery „A”, czyli lekko rozszerzające się ku dołowi, bez wyraźnego wcięcia w talii. Jako niewysoka kobieta świetnie będziesz prezentowała się również w dopasowanej sukience koktajlowej – zwłaszcza jeśli nie masz swojej figurze niczego do zarzucenia. Ostatni odpowiedni dla ciebie krój to kreacja rozkloszowana. Zauważ, że sukienki dla niskich kobiet bardzo często mają bogaty, szeroki dół – to nie przypadek, ale celowy zabieg dodający figurze kształtów i kobiecości.
Musisz pamiętać także o dekolcie. Za wszelką cenę unikaj kreacji z dekoltem w kształcie łódki (poziomym, od ramienia do ramienia). Najbardziej wskazanym dekoltem będzie za to ten w kształcie litery „V”, który wydłuży linię twojego ciała. Świetne sukienki dla niskich to również te kopertowe, z zakładanymi na siebie połami.

Sukienki dla niskich puszystych – jak dodać sobie wzrostu i odjąć kilogramów?

Wybór robi się jeszcze bardziej skomplikowany, gdy chodzi o sukienki dla niskich i puszystych – tutaj działanie kreacji ma być podwójne, tj. optyczne wydłużenie i wysmuklenie sylwetki. O czym powinnaś pamiętać, jeśli to właśnie takiej sukienki szukasz?
  • Odpowiednia długość
Niestety, nie dla ciebie jest długość maxi i mini. Świetnie będziesz prezentowała się za to w sukience o długości do kolan.
  • Odpowiedni krój
Choć wielu puszystym kobietom trudno w to uwierzyć, najlepszy dla nich krój to ten ołówkowy, z asymetryczną, np. kopertową, górą. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup kreacji ładnie przylegającej na dole, ale luźnej na górze. Jeśli chcesz dodać sobie kobiecości i nadać figurze kształt klepsydry, wybierz sukienkę z rozkloszowanym dołem.
  • Odpowiednia kolorystyka
Sukienki dla niskich, które jednocześnie wyszczuplają figurę, to wszystkie te, które mają pionowe, ciemne wstawki na bokach.
  • Zaznaczenie talii
Możesz, a nawet powinnaś, podkreślić talię – niech będzie to jednak fabryczne przeszycie tkaniny albo wąski sznurek, a nie gruby pasek. Uwaga! Najbardziej niekorzystne sukienki dla niskich i puszystych kobiet to te o kroju oversize. Nie tylko optycznie dodają kilogramów, ale też skracają sylwetkę.

Sukienki dla niskich kobiet – czego unikać?

Na koniec ważna podpowiedź co do sukienek, których jako niewysoka kobieta powinnaś unikać. Po pierwsze – będą to kreacje w geometryczne wzory, paski i kwiaty. Zrezygnuj z nich na rzecz sukienek w jednym kolorze. Po drugie, unikaj kontrastów – im bardziej spójna kolorystycznie jest twoja stylizacja, tym lepiej. W końcu po trzecie, niezależnie od sukienki, jaką wybierzesz, nie zakładaj butów z paskiem dookoła kostki – najlepsze dla ciebie będą klasyczne szpilki.