Data modyfikacji:

Szpilki a wzrost – jak je dobierać?

Autor: Kasia Szulik

Wybór butów na obcasie to dla wielu z nas nie lada problem – nie tylko pod względem wizualnym czy pod kątem wygody. Zagadką pozostaje również kwestia ich wysokości. Podpowiadamy, jak dobierać szpilki do wzrostu.

Najtrudniejsze zadanie, jeśli chodzi o szpilki a wzrost, mają dziewczyny wysokie, powyżej 175 cm. Nawet w przypadku, gdy wybierają płaskie buty, górują wzrostem nad  swoimi koleżankami, czasem nawet kolegami czy partnerami. Większość z nich z tego powodu ma kompleksy, przez co rezygnuje z chodzenia na co dzień w butach na wysokim obcasie. Jeśli masz podobny problem, wcale nie musisz się martwić. Wybieraj czółenka na minimalnym obcasie (od 3 do 5 cm), które nadadzą Ci kobiecości, podkreślą szczupłe nogi i zdadzą egzamin w przypadku formalnych okazji typu egzamin, wyjście do pracy czy na spotkanie.

W przypadku, gdy nie masz kompleksów na punkcie swojego wzrostu, możesz zdecydować się na wyższe szpilki. Wybieraj takie o wysokości do 10 cm. W przypadku tych wyższych sylwetka może wyglądać nieco karykaturalnie.

W najbardziej dogodnej sytuacji znajdują się dziewczyny, których wzrost nie przekracza 170 cm. Mogą stawiać w zasadzie na każdy rodzaj szpilek – od niebotycznie wysokich do tych ze skromną wysokością.

Jeżeli jesteś niska, a Twój wzrost waha się w granicach 160 cm, noszenie wysokich obcasów jest dla Ciebie wręcz wskazane. Odpowiednie szpilki sprawią, że przestaniesz czuć się najniższa w towarzystwie, dodadzą pewności siebie i kobiecego wyglądu.

Problem natury „szpilki a wzrost” jest tak naprawdę mniej ważny od kwestii umiejętnego poruszania się na wysokich obcasach. To sprawa kluczowa, dlatego jeśli jesteś niska, a nie posiadasz zbyt dobrej koordynacji będąc w szpilkach, zrezygnuj z wysokich butów, ponieważ zamiast wyglądać atrakcyjnie, narazisz się na nieprzyjemne komentarze czy żarty.

Inną ważną kwestią jest wygoda – warto przede wszystkim stawiać na to, by dobrze i pewnie czuć się w wybranych przez siebie szpilkach. Nie można ślepo podążać za modą ani kurczowo trzymać się wytycznych odnośnie dobierania wysokości obcasów do wzrostu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie