Data modyfikacji:

Sztuczka ze sztuczną biżuterią

Autor: Paulina

Sztuczna biżuteria też może być piękna

"Sztuczny" nie znaczy tandetny, dlatego tak chętnie zapełniamy nią nasze szkatułki. Sztuczna biżuteria jest bardzo atrakcyjnym wariantem, gdy interesują nas ciekawe, modne akcesoria w przystępnej cenie. Fakt, jest tania nie oznacza, że chętnie się z nią rozstaniemy. Co zrobić, żeby przedłużyć żywotność sztucznej biżuterii? Przedstawiamy sposób na ciemniejącą sztuczną biżuterię.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Sztuczna biżuteria w praktyce

Pozłacane i posrebrzane pierścionki, naszyjniki i kolczyki przyciągają wzrok. Dobrze dobrane błyskotki świetnie uzupełniają stylizację. Niektóre z nich po kilku użyciach zaczynają tracić swój piękny, lśniący kolor. "Srebro" nabiera rdzawego połysku, a złoto zaczyna czernieć. To nie jedyny problem, który wiąże się ze sztuczną biżuterią.

Po całodziennym noszeniu bransoletki zauważyłaś przebarwienia na nadgarstku? Tak właśnie zachowuje się ciemniejąca sztuczna biżuteria. Nie tylko traci pierwotny blask i kolor, ale także zaczyna brudzić skórę i odzież. Wynika to z tego, że materiały, z których zostały wykonane elementy biżuterii łatwo wchodzą w reakcję chemiczną z powietrzem i skórą. Efektem utleniania jest zmiana koloru i zostawianie plam.

Jak zadbać o sztuczną biżuterię?

Sposobem na powstrzymanie sztucznej biżuterii przed ciemnieniem jest odpowiednie przechowywanie. Zamykaj ją w szkatułkach, które zabezpieczą ją przed wilgocią i światłem. Możesz też dodatkowo chować akcesoria w plastikowych woreczkach strunowych. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest utrzymanie porządku. Łańcuszki i kolczyki nie będą się plątać, więc szybko skompletujesz dodatki do stroju.

Bezbarwny lakier do paznokci

Biżuteria nie jest jednak po to, by chować ją w szkatułach. Wykorzystaj bezbarwny lakier do paznokci. Warstwa lakieru odcina dostęp powietrza, chroni przez zdzieraniem się powłoki ozdoby oraz jej zabrudzeniem. Najważniejsze, by pokryć elementy, które mają styczność z ciałem, a więc wewnętrzną stronę pierścionka, bransolety, łańcuszek i zawieszkę naszyjnika oraz bigiel kolczyka. Możesz również pokryć całą rzecz. Powtarzaj tę czynność co jakiś czas.