Data publikacji:

Najciekawsze tatuaże na stopie – ciekawe propozycje

Jakie są najciekawsze tatuaże na stopie? Zanim zdecydujesz się na dzieło sztuki, które ozdobi na dłużej twoje ciało, przejrzyj dostępne wzory i zastanów się, czego pragniesz i potrzebujesz.
tatuaż na stopie
Pomyśl, czy twój tatuaż ma pokazywać przebojowość i brawurę osobowości, czy raczej powinien podkreślać spokój i dyskrecję. A może ma zaskakiwać i budzić ciekawość? Tatuaż powinien być jak najbardziej dopasowany do twojego charakteru, dlatego wybierając wzór, dobrze się zastanów, ponieważ zostanie on z Tobą na dłużej.
Tatuaż wychodzący z jasnych tenisówek? Intrygujący fragment widoczny spod nogawki podwiniętych spodni? A może stopa udekorowana tatuażową bransoletką wokół kostki? Przeglądamy najciekawsze tatuaże na stopie – wybierz świadomie najlepszy wzór dla siebie.

Motywy naturalne – kwiatowe i zwierzęce

Ciekawą propozycją, wciąż aktualną i niezmiennie popularną, są motywy florystyczne. Tatuaż z pnącym się po stopie bluszczem czy kwiatem paproci, a może róże lub lilie? Delikatne tatuaże w ciemnych – czarnych i brązowych – kolorach będą piękną i subtelną ozdoba każdej stopy. Możesz też dodać kwiatom kolorów – wówczas będą bardziej wyraziste.
Inny ciekawie wyglądający wzór na tatuaż na stopie to np. ptaki, a szczególnie ładnie wyglądają kolibry łączone z kwiatami. Możesz też wybrać elementy natury, np. małe skrzydło, które będzie umieszczone tuż pod kostką, lub pióra, które najlepiej będą widoczne z boku lub na wierzchu stopy.

Najciekawsze tatuaże na stopie – bransoletka wokół kostki

Bransoletka na stopie jest wyjątkowo ciekawą ozdobą. Delikatny łańcuszek noszony na kostce dodaje nodze powabu i wysmukla ją. Biżuteria na stopach ma jednak tę wadę, że łatwo się gubi. Dlatego możesz wytatuować sobie bransoletkę – wybierz delikatny wzór, który będzie uniwersalny i ponadczasowy. Może to być np. plecionka z bluszczu lub listków laurowych lub z koniczyny. Ciekawie będzie też wyglądała jaszczurka owinięta wokół kostki lub żmija.

Ciekawe tatuaże na stopie – symetria czy efekt zaskoczenia?

Czy tatuaże powinno się wykonywać na obu stopach? To zależy jedynie od twojej wizji – możesz zażyczyć sobie symetryczne skrzydła na obu stopach lub tylko na jednej. Możesz wytatuować jeden wzór na dwóch stopach – na jednej początek, na drugiej – dalszą część wzoru. Najważniejsze w zdobieniu ciała jest to, by dobrze się czuć z wybranym wzorem.

Delikatne i tymczasowe tatuaże na stopie z ziołowej henny

Jeśli nie masz pewności, jak ma wyglądać twój tatuaż, możesz wypróbować tatuaże ziołowe, które zmyją się po kilku tygodniach. Tatuowanie henną to popularna metoda zdobienia ciała panien młodych w Indiach, ale przyjęła się także i w świecie zachodnim. Henna jest ziołową mieszanką, bezpieczną dla skóry i organizmu. By ją utrwalić, dobrze jest posmarować świeży tatuaż (gdy wierzchnia warstwa henny już się skruszy) oliwką lub olejem, np. kokosowym, który będzie działał też pielęgnacyjnie.

Jak pielęgnować tatuaż – unikaj słońca i wody

Gdy już zdecydujesz się na konkretny wzór, pamiętaj, by właściwie pielęgnować świeży tatuaż. Unikaj przede wszystkim basenu, sauny i solarium, a także intensywnego wysiłku fizycznego – najważniejszy dla gojenia jest pierwszy miesiąc po zabiegu. Unikaj też słońca – promieniowanie UV może być wyjątkowo szkodliwe dla świeżo wytatuowanej skóry. Jeżeli jest akurat lato, a ty jedziesz na wakacje i planujesz kąpiele słoneczne, to koniecznie nałóż grubą warstwę kremu z wysokim filtrem. Pamiętaj też, by przez około tydzień po wykonaniu tatuażu nie pić alkoholu.
Zaraz po wykonaniu twojego wymarzonego wzoru tatuator zabezpieczy miejsce folią, by ochronić je przed bakteriami. Folia powinna zostać na tatuażu przez kilka godzin. Następnie można ją zdjąć, a skórę przemyć wodą z preparatem do czyszczenia tatuaży – na rynku dostępne są specjalne mydła, żele i szampony. Nie trzyj skóry mocno i osuszaj delikatnie, nie nakładaj też ponownie folii, tylko pozwól skórze oddychać – dostęp świeżego powietrza przyspieszy gojenie małych ranek. Nie noś skarpet ani ocierających butów, zamiast tego wybierz sandały lub klapki.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.