Data publikacji:

Te cechy ma idealna kandydatka na żonę! Sprawdź, czy masz chociaż jedną z nich!

Autor: Klaudia Borycka

Wiele dziewczynek już od dzieciństwa marzy o ślubie i księciu, który przyjedzie na białym koniu. Im jesteśmy starsze, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że szczęściu czasem trzeba pomóc. Spotkałaś tego wymarzonego? Nie wiesz, czy on widzi w Tobie kandydatkę na żonę? Najwyższa pora rozwiać wszelkie wątpliwości.

 • Pewność siebie

  Mężczyźni uwielbiają pewne siebie kobiety. Warto więc pracować nad nią każdego dnia, aby zyskać w oczach swojego partnera. Nie chodzi nam jednak o zarozumiałość. Każdy facet wyczuje, kiedy jesteś naturalnie pewna siebie, a kiedy jest to kwestia chęci zwrócenia na siebie uwagi. Ciągle czytasz, że mężczyźni boją się wyzwolonych, niezależnych kobiet? Wszystko musi znać swój umiar. Jeśli każdego dnia będziesz chciała udowodnić mu, że Twoje życie wygląda świetnie bez niego, a Ty nie potrzebujesz jego uwagi, to niestety odniesiesz odwrotny do zamierzonego skutek. Nasza rada? Doceń swoje mocne strony i nie używaj w stosunku do swoich umiejętności słów takich jak „całkiem”, „może być” czy „w porządku”. Nie bój się doceniać również swoich sukcesów i siebie jako człowieka. Jesteśmy pewne, że jeśli odkryjesz w sobie zdrowe pokłady pewności siebie, to on oszaleje na Twoim punkcie!

 • Zaradność

  Zaradna kobieta jest dla mężczyzny wymarzoną życiową partnerką. Przecież Ty też nie chciałabyś spotykać się z kimś, kto nie ma w życiu żadnego celu i nie potrafi dążyć do spełnienia swoich marzeń czy planów. Nie chodzi o to, abyś miała świetnie płatną pracę, własne mieszkanie, samochód i konto oszczędnościowe. Najważniejsze jest to, aby mężczyzna, z którym się spotykasz nie miał poczucia, że bez niego „nie istniejesz”. Każda zaradna kobieta potrafi poradzić sobie bez faceta. Nie traktuje go jako swoją deskę ratunku i przepustkę do lepszego życia. Rozsądny mężczyzna chce mieć partnerkę, z którą może być na równi i wspólnie zarządzać domowym budżetem czy podejmować decyzje. Skończ więc z udawaniem nieporadnej życiowo. Mężczyźni lubią czasem poczuć się jak macho i przejąć te przysłowiowe lejce, jednak nie powinno to stanowić podstawy Waszego związku.

 • Szacunek do innych

  Kobieta szanująca swoich rodziców, współpracowników czy chociażby ludzi, z którymi zamieni słowo jest idealną kandydatką na żonę. Żaden mężczyzna nie będzie tolerował gierek czy braku szacunku. Unikaj więc sytuacji, kiedy wytykasz mu jego wady w towarzystwie innych lub przypominasz ośmieszające go sytuacje z Waszego wspólnego życia. Nie podoba Ci się jego zachowanie? Nie rób mu awantur przy postronnych. Po pierwsze, on straci wtedy swoje „jaja”. Po drugie, Ty także nie chciałabyś, aby on zwracał Ci uwagę, czy obrażał się w obecności Twojej rodziny, znajomych. Również narzekanie w babskim gronie na Wasze nieporozumienia czy problemy nie będzie świadczyć o Tobie zbyt dobrze. Takie sprawy załatwiajcie między sobą. Strzelisz sobie w kolano, kiedy Twoja koleżanka rozpowie innym, o co ostatnio się pokłóciliście.

 • Poczucie humoru

  Mężczyźni żenią się z kobietami, które często się śmieją

  Nie od dziś wiadomo, że panowie lubią uśmiechnięte dziewczyny. Nie musisz co chwila rzucać błyskotliwym i inteligentnym żartem, który rozbawi zatwardziałego pesymistę. Wystarczy, że Twoje poczucie humoru będzie współgrać z partnerem. Mężczyźni nie lubią również kobiet, które bez przerwy na coś narzekają i szukają tzw. dziury w całym. Każdemu może czasem zepsuć się humor, jednak jeśli codziennie coś Ci nie pasuje, a w dodatku nie robisz nic, aby to zmienić, to pożegnaj się z zaręczynowym pierścionkiem.

 • Przywiązanie do rodziny

  Szanuj swoją rodzinę, a on będzie ją chciał stworzyć z Tobą

  Rodziny się nie wybiera. Często się z nią kłócimy, a czasem nawet nie mamy kontaktu, ponieważ nie możemy się porozumieć. Dla wielu facetów sposób, w jaki traktujesz swoich bliskich jest jednak bardzo istotny, ponieważ potrafi pokazać, jak będziesz zachowywać się w stosunku do rodziny założonej przez Was. Kobiety, które nie cenią wspólnego celebrowania chwil, wzajemnego szacunku w rodzinie czy wsparcia, są niestety uważane za złe kandydatki na żonę. Każdy z nas chciałby przecież stworzyć dom z kimś, kto napełni go ciepłem i miłością.

 • Wspiera bliskich

  Twój mężczyzna, nawet jeśli na co dzień zgrywa twardziela, potrzebuje w swoim życiu kogoś, kto go pocieszy, podbuduje, czy po prostu przytuli. Jeśli śmiejesz się z jego niepowodzeń, a porażkę traktujesz jako zachowanie nieudacznika, to on kilka razy się zastanowi, zanim Ci się oświadczy. Wsparcie to także zrozumienie drugiej połówki. Kiedy Twój facet przychodzi zmęczony do domu po ciężkim dniu w pracy, a Ty zarzucasz mu, że znowu nie naprawił kranu, to z pewnością się załamie lub wścieknie. Czasem nie trzeba wypytywać i prosić o zwierzenia. Wystarczy sama obecność czy gotowość do wysłuchania w każdej chwili. Twój mąż z pewnością doceni taką postawę.

 • Otwartość na erotyczne doznania

  W jednej z popularnych książek na temat relacji damsko-męskich przeczytałam bardzo mądre zdanie. Autorka stwierdziła wówczas, że faceci boją się po ślubie kilku rzeczy: że kobieta obetnie włosy, zacznie zrzędzić i nie będzie chciała się kochać. Sądzisz, że przykładnej żonie, a później matce nie wypada spełniać swoich seksualnych fantazji? To błąd! Nawet po ślubie zachowuj się w łóżku tak, jak do tej pory. Nie bój się także walczyć z rutyną, która może pojawić się po jakimś czasie.