Ponadto stylizacja na rozmowę o pracę nie powinna być zbyt krzykliwa. Unikaj również głębokich dekoltów, bardzo krótkich spódniczek czy sukienek, a także prześwitów, np. na koszuli, spod której widać biustonosz. To nie wygląda profesjonalnie. I nie zapominaj, że fryzura i makijaż to także część stylizacji. W makijażu stawiaj więc na sprawdzone rozwiązania. Najlepszy będzie delikatny make-up, bazujący na odcieniach nude. Na rozmowę kwalifikacyjną nigdy nie maluj ust intensywnym kolorem, np. czerwienią czy fuksją.
A teraz zerknij poniżej i sprawdź, jakie stylizacje sprawdzą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Jeżeli starasz się o pracę w miejscu, o którym wiesz, że panuje tam swoisty lub luźny dress code (agencja kreatywna, sklep odzieżowy), zastosuj smart casual. Także, kiedy aplikujesz na stanowisko usługowe, ale nie typowo biurowe (stacja benzynowa, zakład fryzjerski, escape room), wybierz stylizację casualową.
Gdy jednak starasz się o pracę w branży modowej, pokaż siebie i wpleć w stylizację nietuzinkowy element, który wyróżni cię spośród pozostałych kandydatów.Trzymając się tych wytycznych, nie popełnisz stylizacyjnego błędu. Dobór samych części garderoby zależy już tylko od ciebie. Zdecyduj się na białą koszulę. Pasuje i do spodni, i do spódnicy. Unikaj wzorów. W twoim outficie niech przemawia forma, a nie kolor czy wzór. Do jasnej (najlepiej białej) koszuli dopasuj dół oraz marynarkę.
Czarny jest dozwolony, ale w stroju na rozmowę kwalifikacyjną lepiej sprawdzi się granat (najlepsza opcja) lub szarości. Wpuść koszulę w spodnie. Nie zapomnij o delikatnym pasku! Tak samo, gdy zakładasz sukienkę, zdecyduj się na ołówkową lub szerszą, do której możesz dołożyć pasek. Sukienka z paskiem w talii dzieli sylwetkę, podobnie jak zestawy dwuczęściowe, co wkomponowuje się w biznesowy look.
Artykuły, które również cię zainteresują: