Data modyfikacji:

Jak zrobić warkocz holenderski krok po kroku?

Szukasz niebanalnej fryzury, która świetnie sprawdzi się zarówno do pracy, na trening, jak i na imprezę czy randkę? Wybierz klasyczny, dobierany warkocz w oryginalnej odsłonie – oto warkocz holenderski. Krok po kroku pokażemy Ci, co musisz wiedzieć o jego zaplataniu. Prosty trening przed lustrem sprawi, że szybko nabierzesz wprawy i swoją unikalną fryzurę stworzysz w kilka chwil! Jesteś gotowa? Zaczynamy!
warkocz holenderski

Jak zrobić warkocz holenderski krok po kroku?

Nie wiesz, jak prawidłowo uczesać warkocz holenderski krok po kroku? Poniżej czeka precyzyjna instrukcja, która pozwoli zadbać Ci o perfekcyjne ułożenie włosów.
 • Najpierw dokładnie rozczesz włosy i zaczesz je do tyłu.
 • Nad czołem wydziel trzy równe pasma kosmyków.
 • Lewe pasmo przełóż pod środkowym i tę samą czynność wykonaj z pasmem prawym.
 • Teraz kosmyki musisz zaplatać naprzemiennie, dobierając do nich luźne pasma włosów, by pogrubić warkocz. Cały czas pamiętaj o tym, by pasma przekładać pod, a nie nad kosmykami.
 • Gdy wykorzystasz już wszystkie włosy do dobierania, zapleć klasyczny warkocz, a jego koniec zabezpiecz gumką.
 • Stworzenie idealnego warkocza holenderskiego nie jest wcale trudne. Powyżej pokazaliśmy jego klasyczną odsłonę, ale Twoja fryzura może prezentować się bardziej oryginalnie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się warkocze bokserskie. To nic innego jak dwa holendry zaplecione na głowie! Wystarczy, że najpierw wykonasz przedziałek na środku i z dwóch stron zrobisz właśnie dwa sploty. Ciekawą alternatywą dla klasycznego warkocza holenderskiego będzie również jego odmiana uczesana po skosie.

  Warkocz holenderski – co to za fryzura?

  Już wiesz, jak zrobić warkocz holenderski krok po kroku. A czy zastanawiałaś się, co to w ogóle za fryzura? Warkocz holenderski stanowi odpowiedź na jego najbardziej uniwersalną, francuską odmianę. Klasyczny warkocz dobierany również tworzy się z trzech pasm włosów, ale kosmyki przekłada się nad środkowym. W efekcie fryzura jest bardziej wklęsła i zdecydowanie mniej okazała.
  W warkoczu holenderskim pasma przekłada się pod spodem. To technika splotu wypukłego, który eksponuje włosy i dodaje im objętości. To Ty decydujesz, czy chcesz, by Twoja fryzura była ścisła, czy też bardziej nonszalancka. Jeśli zależy Ci na bardzo dziewczęcej stylizacji, wystarczy, że włosy delikatnie rozciągniesz na boki – warkocz stanie się wtedy nieco luźniejszy.

  Jak przygotować włosy do warkocza holenderskiego?

  Marzysz o pięknym warkoczu holenderskim? Ta fryzura najlepiej prezentuje się na długich lub średnio długich włosach. Kosmyki muszą być bardzo dobrze rozczesane – najlepiej umyć je wieczór przed.
  Co warto zrobić, nim przystąpisz do czesania warkocza holenderskiego krok po kroku? Najpierw możesz wetrzeć w końcówki odrobinę olejku do włosów lub pianki. Dzięki temu ujarzmisz nawet bardzo niesforne kosmyki i zminimalizujesz ryzyko puszenia się włosów. Gdy już fryzura będzie gotowa, wystarczy, że zabezpieczysz ją delikatnymi psiknięciami lakieru do włosów.

  Dodatki idealne dla warkocza holenderskiego

  Warkocz holenderski to dość ozdobna fryzura. Nie musisz dodatkowo wzbogacać jej ozdobami do włosów, które podkreślą jej wyjątkowość. Do związania fryzury najlepiej sprawdzi się niewielka jedwabna gumka – nie niszczy i nie odkształca kosmyków. Jeśli ten rodzaj warkocza wybierasz na imprezę lub uroczyste przyjęcie, możesz pokusić się o kilka bardziej ozdobnych wsuwek – z perełkami czy innymi błyskotkami, które sprawią, że cała fryzura zaprezentuje się dziewczęco.
  Piękny, okazały warkocz holenderski wcale nie wymaga ogromnego nakładu pracy. Dodatkowo ta uniwersalna fryzura sprawdzi się wtedy, gdy przed Tobą zabiegany dzień, bo wytrzyma niejedno. Osiem godzin w pracy, zakupy czy nawet trening na siłowni – z warkoczem holenderskim Twoje włosy zawsze będą wyglądać doskonale!
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Anna Mlonka