Data publikacji:

Włosy za ucho – dla kogo? Dla kogo włosy za ucho będą dobrym pomysłem?

Włosy sięgające za ucho nie wychodzą z mody. Zyskują jedynie nowe wcielenia, dzięki którym zachowują świeżość. Wśród modnych fryzur znajdziesz proste, eleganckie cięcia, a także odważniejsze – asymetryczne lub mocno wycieniowane. Do tej długości pasują także grzywki i loki, możliwości jest zatem bardzo wiele. Czy warto ściąć włosy za ucho i dla kogo taka fryzura będzie odpowiednia?
Włosy za ucho – dla kogo? Dla kogo włosy za ucho będą dobrym pomysłem?

Włosy za ucho – dla kogo ta długość jest odpowiednia?

Krótkie włosy za ucho są bardzo kobiece, eleganckie i seksowne. Oferują tak wiele możliwości, że z łatwością dobierzesz odpowiednie cięcie do swojego charakteru, sposobu ubierania i kształtu twarzy. Ważne jest również dopasowanie go do typu włosa – niektóre fryzury są wyjątkowo korzystne dla cienkich włosów, inne pasują do kręconych lub bardzo grubych i prostych. Czy jednak każdemu pasują włosy za ucho? Dla kogo taka długość będzie odpowiednia?
Krótkie włosy sięgające za ucho są praktyczne, piękne i zawsze wyglądają świeżo. To główne powody, dla których mają tak wiele zwolenniczek. Jeśli zechcesz, dobierzesz fryzurę tej długości do każdego kształtu twarzy, jednak niektóre panie będą wyglądały w niej wyjątkowo dobrze. Dla kogo włosy za ucho będą najbardziej odpowiednie? Najwięcej mogą zyskać posiadaczki twarzy trójkątnej, owalnej lub podłużnej. Ponadto takie cięcia wyglądają bardzo korzystnie u dojrzałych kobiet, którym odejmują lat.
Większość pań będzie wyglądała świetnie z włosami przyciętymi za ucho. Dla kogo w takim razie takie fryzury nie będą odpowiednie? Powinny z nich zrezygnować kobiety o kwadratowej lub okrągłej twarzy, chociaż mogą one nadrobić asymetrycznym lub mocno wycieniowanym cięciem.

Proste, równe włosy za ucho – dla kogo?

Równe, proste cięcia są bardzo eleganckie i ponadczasowe. Sprawdzą się najlepiej u kobiet kochających klasykę. Pamiętaj, że włosy powinny odzwierciedlać twoją osobowość, dzięki temu twój wizerunek będzie bardziej spójny. Jeżeli chcesz podkreślić swoją kobiecą urodę i zwrócić uwagę na twarz, będzie to dla ciebie idealna fryzura. Kto powinien jej unikać? Kobiety o wyjątkowo ostrych rysach twarzy powinny szukać innego cięcia. Również posiadaczki bardzo cienkich włosów nie będą wyglądały korzystnie w tej fryzurze.
Chociaż wydaje się, że takie cięcie nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy podczas codziennego układania, żeby prezentować się nienagannie w równo przyciętych prostych włosach za ucho, warto rozważyć regularne używanie prostownicy oraz kosmetyków wygładzających, dzięki którym uzyskasz piękny efekt tafli. Tego typu zadbana fryzura wymaga codziennych starań, jednak będzie wyglądała niezwykle elegancko. Zależy to jednak od typu włosa – wypielęgnowane mocne i dobrze odżywione kosmyki zdecydowanie łatwiej ujarzmić.

Włosy za ucho z grzywką

Wszystkie fryzury, w których pojawiają się włosy za ucho z grzywką, mają jedną wielką zaletę – wspaniale podkreślają piękno oczu i kształt twarzy, zwłaszcza jeśli jest ona owalna. Dodatkowo wysmuklają twarz i zwracają uwagę na kości policzkowe. Grzywka może być prosta lub asymetryczna, a każda z nich stworzy zupełnie inne wrażenie. Właściwie nie ma kształtu twarzy i typu włosów, do których nie pasowałby ten dodający uroku dodatek, jednak bardzo ważne jest umiejętne dobranie rodzaju grzywki.
Grzywka może być równo przycięta, pocieniowana lub asymetryczna – każda z nich będzie pasowała do włosów o długości sięgającej za ucho. W zależności od typu urody możesz zdecydować się na przykład na cięcie w stylu pazia, które znów wraca do mody, lub francuskiego boba z nonszalancko przyciętą i ułożoną grzywką. A może bardziej będzie ci odpowiadała dodająca tajemniczości grzywka przeczesana na bok?
Na włosy za ucho z grzywką najczęściej decydują się kobiety o prostych kosmykach, jednak ta fryzura wygląda również bardzo efektownie z lokami. Podejmując decyzję o takim cięciu, pamiętaj jednak, że konieczna będzie później właściwa pielęgnacja i stylizacja, żeby loki miały odpowiedni skręt i nie przeistoczyły się w nieestetyczny puch.

Włosy za ucho cieniowane

Ciekawą propozycją są mocno pocieniowane włosy za ucho – dla kogo będą one odpowiednie? Przede wszystkim dla odważnych kobiet, które nie boją się zwracać na siebie uwagi, a także dla pań o artystycznej duszy, które swój wewnętrzny świat lubią uzewnętrzniać oryginalnym strojem i fryzurą. Z praktycznego punktu widzenia mocne cieniowanie pozwala na ukrycie różnych mankamentów, takich jak zbyt mała objętość włosów czy okrągły kształt twarzy.
Włosy za ucho cieniowane pozwalają na wiele możliwości – możesz zdecydować się na pozorny nieład, bardzo odważne asymetryczne cięcia, a nawet dodatek oryginalnych kolorów, takich jak róż, który tworzy z blondem bardzo ciekawy duet. Jedno jest pewne – takie fryzury nadadzą ci młodzieńczy, świeży wygląd. Ich wadą może być jedynie trudność codziennego układania, by prezentowały się jak najbardziej efektownie. W zależności od typu kosmyków, konieczne mogą być niekiedy intensywnie działające kosmetyki do stylizacji włosów.

Kiedy zdecydować się na włosy o długości za ucho?

Trudno powiedzieć, czy są krótkie, czy średnie, często długość za ucho jest etapem przejściowym między zupełnie krótkim cięciem i zapuszczaniem dłuższych włosów. Zdarzają się również radykalne decyzje, gdy nagle długie włosy wydają się zbyt nudne i szukamy czegoś ciekawszego. Jeżeli stoisz właśnie przed decyzją, czy ściąć swoje długo zapuszczane kosmyki, nie podejmuj decyzji od razu, pod wpływem emocji. Przetestuj specjalne programy, które pozwolą na podstawie zdjęcia dopasować różne fryzury. Możesz też poprosić o radę swojego fryzjera, pytając, czy na pewno dobrym pomysłem będą właśnie włosy za ucho. Kiedy wiesz już, dla kogo są odpowiednie różne fryzury o tej długości, z pewnością łatwiej będzie ci podjąć ostateczną decyzję.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym