Data modyfikacji:

ZEGAREK NA CZASIE

Autor: Sebastian Rogalski

Nie da się ukryć, że zegarek to dosyć zaniedbywana część damskiej garderoby. Większość kobiet, korzystających zazwyczaj z zegarka w telefonie, nie widzi większej potrzeby w noszeniu czasomierza. W tym nawyku nie ma oczywiście niczego złego, ale zegarek to przede wszystkim dopełnienie nie tyle pojedynczej kreacji, co wręcz kobiecego charakteru!

Od czego zacząć?

Zastanów się, jaki zegarek będzie najbardziej pasować do twojego stylu życia. Jeśli jesteś żywiołową, aktywną kobietą, która często podróżuje i spędza czas na świeżym powietrzu, na pewno do gustu przypadną ci zegarki wytrzymałe i praktyczne – takie, którym niestraszne żadne warunki. Jeśli jednak więcej czasu spędzasz w mieście lub za biurkiem, twój czasomierz również powinien być dopasowany do takiego lifestyle’u. Najrozsądniejszym wyborem jest posiadanie kilku zegarków na różne okazje, każdy utrzymany w innym stylu.

Na pasku czy na bransolecie?

Zegarek na bransolecie jest tradycyjnie kojarzony z modą męską. Wszyscy znamy wielkie, obciążające nadgarstek zegarki, które tak lubią nasi ojcowie. Od kilku sezonów jednak trendy przesuwają zegarkowy „punkt ciężkości” w stronę mody damskiej, dzięki czemu producenci biżuterii proponują także kobietom ciężkie, metalowe modele. Wadą takiego zegarka jest jednak jego mniejsza uniwersalność. W końcu trudno wyobrazić sobie kobietę spędzającą weekend pod namiotem wyposażoną w typowo miejski zegarek. Zegarki na pasku natomiast są zarówno wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, jak też bardziej odporne na niesprzyjające warunki pogodowe, zatem jeśli wiele podróżujesz, model wyposażony w wytrzymały, skórzany „utrzymywacz” będzie dla ciebie odpowiedniejszy.

Kwestia ceny

Każda kobieta zna oczywiście mity o niebotycznych cenach wysokiej jakości zegarków. Są one prawdziwe, chociaż istnieje także druga strona medalu. Na porządny zegarek wcale nie trzeba wydawać fortuny! Firmy takie jak Casio czy Timex w swojej ofercie mają bardzo dużo eleganckich i jednocześnie długowiecznych modeli, które będą ci służyć przez co najmniej kilka lat. Z drugiej strony jednak z doświadczenia wiemy, że o naprawdę drogie rzeczy chce się dbać bardziej. W przypadku tańszych modeli naprawa u zegarmistrza często nie ma sensu, ponieważ jej koszt potrafi przewyższyć cenę zegarka. Wybór jednak, jak zwykle, należy do ciebie!