Data publikacji:

9 wskazówek, jak optycznie wydłużyć nogi

Autor: Paulina

Długie nogi to marzenie chyba każdej z nas. Są pełne seksapilu, przyciągają wzrok. Jeśli nie należysz do długonogich szczęściar, to nie masz się czym martwić. Teraz Ty także możesz wyglądać jak jedna z nich. Przedstawiamy 9 sprytnych wskazówek, jak optycznie wydłużyć nogi!

Długie nogi to jedna z bardziej pożądanych przez kobiety (i mężczyzn...) cecha. Dzięki nim jesteś bardziej atrakcyjna, wyglądasz smuklej, kobieco i seksownie. Dodaj swoim po kilka centymetrów - dowiedz się, jak optycznie wydłużyć nogi!

1. Wysoki stan

Spodnie i spódnice z wysokim stanem zaburzają (w dobry sposób) proporcje ciała, przez co Twoje nogi wydają się dłuższe.

2. Nogawki w dzwon

Nogawki rozszerzane na dole, tzw. dzwony wyrównują proporcje między udem a kostką. Dzięki temu Twoje nogi wyglądają na smuklejsze i dłuższe. Równie dobrze sprawdzają się spodnie z lekko zwężanym nogawkami (minimalnie rozszerzane na dole).

3. Wysokie obcasy

Historia stara jak świat - buty na wysokim obcasie ZAWSZE wydłużą Twoje nogi.

4. Dobierz dobry kolor butów

Najlepszym trikiem na optyczne wydłużenie nóg jest gra kolorami butów. Wybierz szpilki w kolorze cielistym (pasującym do Twojej karnacji) lub w kolorze pasującym do spodni.

5. Fason spódnicy ma znaczenie

Jeśli chcesz poznać tajemnicę gwiazd na zjawiskowo długie nogi, to przyjrzyj się ich kreacjom. Panie, które mają krótsze nogi, sięgają po spódnice ołówkowe i spódnice w literę A.

6. Nie szalej z dodatkami na nogawkach

Przetarcia i rozdarcia są modną ozdobą jeansów, ale skracają nogi. Gładkie jeansy lub odpowiednio cieniowane będą optycznie wydłużać nogi.

7. Odpowiednia długość spódnicy

Najbardziej niekorzystną długością jest średnia długość, czyli kończąca się na łydce lub w jej połowie. Wybieraj krótkie lub długie modele. Pamiętaj: mini albo maksi!

8. Krótka marynarka + koszulka wsunięta do spodni

Po pierwsze, wsuń koszulkę do spodni. Jeśli zasłonisz górę spodni, to Twoje nogi będą wyglądać na krótsze. Wzmocnij efekt krótką marynarką lub bolerkiem.

9. Asymetrycznie i na skos

Asymetryczne kroje spódnic i skośne pasy wysmuklają sylwetkę i wydłużają Twoje nogi (dowiedz się więcej o paskach na ubraniach: mity i fakty).

Sprawdź też porady dla niskich dziewczyn z krągłościami.