Data modyfikacji:

Jaki biustonosz do dużego biustu?

O tym, jak dobrać odpowiednio stanik powinna wiedzieć każda z kobiet, ponieważ większość robi to źle. Jednak nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje. Największy problem mogą mieć panie z dużą miseczką. Jeśli jesteś jedną z nich i zadajesz sobie pytanie „Jaki biustonosz do dużego biustu będzie najlepszy?”, to zapraszamy do poniższego poradnika.

Jak dobrać odpowiednio stanik dla dużego biustu? Jak dobrać rozmiar biustonosza?

O tym, jak dobrać rozmiar biustonosza można by napisać cały obszerny artykuł. Zamiast tego wolimy skupić się na konkretach dlatego musisz wiedzieć, że:
  • Duży biust to taki, który zaczyna się od miseczki F, a kończy nawet na rozmiarze K.
  • Duży obwód nie zawsze oznacza dużą miseczkę! Nie tak rzadko spotyka się kobiety z rozmiarem 60G.
  • Za mały biustonosz to taki, którego miseczka tworzy nieestetyczne przecięcie, czyli po prostu wbija nam się w pierś.
  • Za małą miseczkę poznasz wtedy, kiedy twoja pierś wylewa się z niej na górze i nie tworzy prostej linii dekoltu.
  • Jeśli twój stanik jest źle dobrany, to zapięcie na plecach układa się w tzw. łuk. Pamiętaj, że tył stanika nie powinien wchodzić na łopatki!
  • Źle dobrany stanik dla dużego biustu zostawia na skórze mocne odciski, a pod piersiami otarcia czy pęcherze.
  • Za duży stanik biustonosz to taki, którego miska dochodzi niemal do samej pachy i tam się wbija.
Nie wiesz jaki nosisz rozmiar? Obejrzyj poniższy filmik i zmierz się sama w domowym zaciszu!


Na co jeszcze zwrócić uwagę, stojąc przed jego kupnem biustonosza do dużego biustu?

Przede wszystkim zwróć uwagę na obwód stanika dla dużego biustu. Wiele brafitterek sądzi nawet, że odpowiednio dobrany obwód zapewnia aż 80% podtrzymania biustu! Nie ramiączka, właśnie obwód stanika. To właśnie ta część ma podtrzymywać twoją pierś i sprawić, że kręgosłup będzie znacznie mniej obciążony.


Ponadto jeśli twoja miseczka nie jest odpowiednio podniesiona, o co zadba też odpowiedni obwód, to możesz borykać się z otarciami, pęcherzami, a nawet ranami. Obwód musi być więc stabilny. Jak sprawdzić czy dobrze dobrałaś obwód stanika? Podnieś ręce do góry. Jeśli twój stanik wędruje do góry razem z nimi, odsłaniając tym samym pierś, to znak, że obwód jest za luźny.
Panie z dużym biustem powinny polubić się z fiszbinami. To właśnie one trzymają twoje piersi i sprawiają, że ramiona oraz kręgosłup się mniej obciążone. Fiszbina w staniku dla dużego biustu powinna zaczynać się tam, gdzie pierś, a jej koniec musi być skierowany w kierunku pachy. Jeśli fiszbina twojego stanika wbija ci się pod pachą podczas noszenia, to znak, że należy zmienić stanik.

Atrybutem idealnego stanika dla pań z większym rozmiarem piersi są szerokie ramiączka. Źle dobrane to takie, który wrzynają się w skórę. Oznacza to, że obwód stanika jest źle dobrany i nie jest w stanie dobrze utrzymać biustu. Ciężar spada więc na twoje ramiona, a te też się buntują. Zadbaj także o to, aby ramiączka twojego stanika były wykonane z przyjemnego materiału. Unikaj modeli silikonowych. Duży biust i silikonowe ramiączka to przepis na katastrofę – obtarcia, pęcherze, ból.
Dziewczyny, nie dajcie sobie wmówić, że duże piersi z biegiem czasu i tak opadną! To kompletna bzdura i wina nieodpowiednio dobranego biustonosza.

Kupujcie więc staniki w waszym rozmiarze i pamiętajcie, że nasze ciało zmienia się z biegiem lat – jeden model i rozmiar stanika nie musi cię obowiązywać przez całe życie. A ty masz problem z doborem stanika dla dużego biustu? Czy wiesz jak dobrać odpowiednio stanik?

Polecamy:

Autor: Klaudia Borycka