Data modyfikacji:

Fryzura bob. Do jakiej twarzy pasuje?

To jedna z najpopularniejszych damskich fryzur ostatnich lat. Jak wygląda fryzura bob? Do jakiej twarzy pasuje i jak ją zrobić? Zapraszamy do krótkiego poradnika, w którym znajdziesz garść praktycznych porad i masę inspiracji. Przekonaj się, że to popularne cięcie niejedno ma imię.

fryzura bob

Fryzura bob – jak wygląda taka fryzura?

Fryzura bob to nic innego, jak cięcie sięgające do brody, charakteryzujące się tzw. bombką na całej jego długości. Klasyczny bob ma krótszy tył i lekko wydłużony przód. Aktualnie jednak ta definicja nieco się zmieniła i powstało wiele różnych odmian stylowego boba. Poniżej kilka z nich:
  • Long bob – long bob to cięcie sięgające za brodę i kończące się mniej więcej w połowie szyi lub tuż nad ramionami.
  • Odwrócony bob – mocno wycieniowany tył (często podgolony maszynką) i dłuższe przody sięgające do brody.
  • Blunt bob – bardzo krótki bob, którego długość kończy się nieco za uchem. Taki bob jest często cieniowany na końcach – to sprawia, że fryzura nabiera lekkości i sprawia wrażenie pozornie niedbałej.
  • Bob z grzywką – prostą, na bok lub krótką, czyli taką do połowy czoła. Długość nie ma tutaj znaczenia i najczęściej dobiera się ją do kształtu twarzy. Ostatnio w modzie są blunt boby z prostą grzywką kończącą się nad brwiami – taka fryzura to kwintesencja stylu lat 20.
  • Beach wave bob – to właściwie sposób układania boba, a nie rodzaj samego cięcia. To bob o dowolnej długości z pofalowanym dołem. Fale mają być niedbałe, mocno roztrzepane. Taki bob coraz częściej pojawia się na wybiegach. Najlepiej wygląda bez grzywki.
  • Asymetryczny bob – bob z jednym bokiem dłuższym, a drugim krótszym.

Fryzura bob – do jakiej twarzy pasuje?

Podoba ci się fryzura bob? Do jakiej twarzy pasuje i czy będzie odpowiednia dla ciebie? Wszystko zależy od rodzaju wybranego cięcia. Twarz okrągła świetnie wygląda w long bobie, który nieco ją wyszczupla. Panie z okrągłą twarzą powinny unikać boba z prostą grzywką. Świetnie będą prezentować się za to w odwróconym bobie.

Masz twarz trójkątną lub kwadratową? Krótki bob o długości do brody idealnie zmiękczy twoje ostre rysy. Klasyczny bob to także idealna propozycja dla kobiet o twarzy pociągłej – wówczas fryzura ją skróci i nada jej pożądany, symetryczny kształt. Panie z twarzą pociągłą mogą również wybrać boba z grzywką na bok. Jesteś fanką boba z prostą grzywką? Taką fryzurę od lat nosi Anna Wintour i trzeba przyznać, że dodaje jej ona klasy i elegancji. Takie cięcie sprawdza się dla kobiet z twarzą szczupłą i owalną, o delikatnych rysach.

Jak zrobić fryzurę bob? Jak ją stylizować?

Fryzura bob na pierwszy rzut oka wygląda na niezbyt skomplikowaną, ale jeśli chcesz cieszyć się idealnym cięciem, to odwiedź fryzjera. Źle obcięty bob będzie się źle układać i w niczym nie będzie przypominać fryzur znanych gwiazd lub modelek. Jak stylizować boba na co dzień? Takie cięcie najlepiej wygląda z podwiniętym do wewnątrz dołem – podczas suszenia stosuj zatem okrągłą szczotkę. Do wykończenia fryzury sprawdzą się kosmetyki wygładzające.
Jeśli chcesz wykonać pofalowanego boba, to użyj lokówki o grubej średnicy – pozwala ona uzyskać delikatne i bardzo naturalne fale. Fryzurę wykończ specjalnym sprayem z solą morską, który ma wyczarować „beach wave”.
Fryzura typu bob jest bardzo prosta do ułożenia. Ponadto wpisuje się w najnowsze trendy – wystarczy popatrzeć chociażby na boby znanych gwiazd, m.in. Anji Rubik, Margot Robbie czy Kim Kardashian. A wam, jak podoba się fryzura bob? Miałyście kiedyś takie cięcie?