Data publikacji:

Ranking TOP 10 frezarek do paznokci

Frezarka do paznokci to urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie dobrego salonu kosmetycznego. Coraz częściej jednak wiele z nas poszukuje frezarki do swojego domowego użytku. Nic dziwnego – są coraz bardziej dostępne oraz coraz tańsze. Jeśli więc i ty chcesz mieć taką na własność, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Nie tylko przestawimy ranking 10 najlepszych frezarek do paznokci w 2023 r., ale również podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając frezarkę do paznokci, a czego unikać. Zapraszamy do lektury!
frezarka do paznokci ranking

Co to jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to urządzenie, które służy do pielęgnacji i stylizacji paznokci. Jest popularnym urządzeniem w salonach kosmetycznych, ale zyskuje na coraz większej popularności również w domowych zaciszach. Nic dziwnego – frezarka do paznokci znacznie przyspiesza wykonanie stylizacji.
Umożliwia m.in. sprawne usunięcie manicure'u akrylowego, żelowego oraz hybrydowego, spiłowanie paznokci, polerowanie lub zmatowienie płytki, nadanie kształtu paznokciowi, usuwanie skórek, odcisków, zrogowaceń oraz zrogowaciałego naskórka.

Dlaczego wartko mieć frezarkę do paznokci?

Sprawne przygotowanie paznokci do manicure'u, a tym samym znaczne zaoszczędzenie czasu to nie wszystko, co potrafi frezarka. Nieocenioną korzyścią jest również doskonała precyzja urządzenia, które bez problemu poradzi sobie nawet w trudno dostępnych miejscach. Korzystając z niej, można też pominąć niezdrowy dla paznokci aceton.
Zaoszczędzenie czasu przy stylizacji paznokci dzięki frezarce to nie wszystko. Urządzenie pozwala również zaoszczędzić pieniądze. Dzięki temu, że frezarki stają się coraz bardziej popularne, rynek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientek i oferuje mnóstwo modeli za niewielkie pieniądze.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem frezarki do paznokci?

Wybierając frezarkę do paznokci, przede wszystkim zwróć uwagę na następujące cechy:
 • liczba obrotów na minutę – im jest ich więcej, tym praca z urządzeniem staje się bardziej wydajna. Najlepsze mają do 30 tysięcy obrotów na minutę;
 • płynna możliwość regulacji prędkości – bardzo ważna cecha szczególnie dla początkujących stylistek oraz amatorek. Płynna regulacja utrudni przepiłowanie płytki;
 • łatwość obsługi – prosta instrukcja obsługi i możliwość szybkiego załapania działania znacznie ułatwią pracę z frezarką;
 • łatwość montażu frezów – najpopularniejszym systemem montażu frezów jest tzw. Twist-lock. Umożliwia on ich sprawną wymianę kilkoma ruchami;
 • kształt – głowica wygodnie mieszcząca się w twojej dłoni to najlepszy wybór;
 • możliwość regulacji kierunku pracy – usprawnia pracę nad tworzeniem nowych stylizacji i przy zdejmowaniu poprzednich;
 • moc urządzenia – najlepsze te o mocy ok. 35–45 W, ponieważ są już na tyle mocne, żeby usunąć starą stylizację, ale na tyle słabe, by nie zrobić krzywdy początkującym domowym stylistkom paznokci;
 • timer – pomaga kontrolować czas pracy nad paznokciem, co utrudni jego ewentualne przegrzanie.
 • Sprawdź również nasz ranking odżywek do paznokci

  TOP 10 frezarek do paznokci – ranking

  1. Beurer Zestaw do manicure pedicure MP 41

  Szukasz frezarki na początek swojej przygody z tym urządzeniem? Świetnie trafiłaś, bowiem ten zestaw zamieni twoją przestrzeń w mini studio urody! Dzięki mocy 7 W sprawi, że nie zrobisz sobie nim krzywdy. Lekki, ładny i funkcjonalny to słowa, które go doskonale opisują.

  2. SunOne Frezarka DM-998 Profesjonalna frezarka kosmetyczna

  Podobnie jak urządzenie wyżej, SunOne DM-998 sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w salonach kosmetycznych. Ma moc 40 W oraz prędkość w zakresie do 35 000 obrotów na minutę. W skład zestawu wchodzi m.in. 5 diamentowych frezów.

  3. Calvier Frezarka do paznokci Super Mocna 65 W

  Tym razem propozycja dla bardziej doświadczonych pań, bowiem urządzenie ma moc 65 W oraz prędkość w zakresie do 35 000 obrotów na minutę. W skład zestawu wchodzą m.in. cylinderki do frezarki oraz pedał nożny.

  4. Beurer MP 62 Zestaw do manicure i pedicure

  Zestaw do kompleksowej pielęgnacji dłoni i stóp. Moc 7 W i prędkość w zakresie 2000–5400 obrotów na minutę sprawia, że nawet osoby bardzo początkujące nie powinny zrobić sobie krzywdy. W zestawie znajduje się 10 wszechstronnych nakładek.

  5. NeoNail Frezarka Nail Drill ONE TOUCH 21 W

  W naszym rankingu TOP 10 frezarek to jedna z najlepszych propozycji dla osób początkujących. Jest nie tylko ładna, ale również prosta w obsłudze. Zapewnia do 35 000 obrotów na minutę.

  6. NeoNail Frezarka Mini 12 W

  NeoNail Frezarka Mini to świetna propozycja na stylizację i pielęgnację paznokci poza domem. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że zmieści się do każdej walizki. Niewielka moc urządzenia (12 W) z kolei nie powinna wyrządzić krzywdy nawet mniej doświadczonym osobom.

  7. Nail Drill Frezarka Do Manicure 65 W

  W naszym rankingu TOP 10 frezarek do paznokci Nail Drill jest propozycją skierowaną do bardziej doświadczonych stylistek paznokci. To dobra frezarka np. do salonów. Urządzenie potrafi osiągnąć prędkość do 35 000 obrotów na minutę. W zestawie znalazł się nawet pedał nożny.

  8. NeoNail Frezarka Nail Drill NN S12 12 W

  Urządzenie o mocy 12 W. Posiada możliwość obrotów frezu zarówno w lewo, jak i w prawo. Jej maksymalna prędkość to 30 000 obrotów na minutę.

  9. NeoNail Frezarka JSDA Nail Drill JD 500 35 W Rose

  Frezarka, która sprawdzi się zarówno do salonu, jak i do domu. Łatwo się z niej korzysta, sprawnie wymienia się w niej frezy. Przełącznik służy do regulacji obrotów. Urządzenie potrafi obracać się zarówno w prawo, jak i w lewo. W komplecie znajdują się 3 frezy, mandrela oraz nakładka ścierna.

  10. Proficare PC-MPS 3004

  To wielofunkcyjne urządzenie, które pomoże wypielęgnować stopy oraz dłonie. Doskonałe na początek przygody z frezowaniem. W zestawie znajduje się 7 przystawek. Ma 5 poziomów prędkości i możliwość ustawienia obrotów zarówno w prawą, jak i w lewą stronę. Przystawki obracają się z prędkością 2000–5000 obrotów na minutę. Pracę usprawnia dodatkowa wiązka światła podczas stylizacji paznokci.

  Jak używać frezarki do paznokci?

  Bardzo ostrożnie podejdź do tematu frezarki, ponieważ łatwo sobie można zrobić nią krzywdę. Szczególnie na początku warto pracować pod okiem kogoś doświadczonego – nawet jeśli tylko sobie chcesz zrobić paznokcie.
  Korzystając z frezarki do paznokci, należy być przede wszystkim delikatnym i uważnym. Zbyt mocne dociskanie może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia płytki. Nie trzymaj frezu zbyt długo w jednym miejscu. W najlepszym wypadku nabawisz się zaczerwienienia skóry lub poczujesz niezbyt przyjemne ciepło w zbyt mocno startym miejscu.
  Pracuj frezarką „pod prąd”. Kiedy urządzenie ma ustawione prawostronne obroty, to pracuj nią w lewo (od prawej do lewej strony). Inaczej frez będzie się ślizgał po opracowanej powierzchni.
  Aby zachować pełne bezpieczeństwo, równie ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu frezu do kształtu płytki i celu, do którego zostanie wykorzystany. Na bieżąco w razie potrzeb zmieniaj prędkość pracy frezarki.
  W zależności od tego, jakiego użyjesz frezu, wysokość obrotów jest zmienna. Przy mandreli obroty powinny być maksymalnie do 10 000 i nie ma znaczenia, czy chodzi o pracę na skórze, czy na płytce. W przypadku frezów do ścierania skórek najlepiej sprawdzają się obroty w przedziale 10–15 tysięcy na minutę. Z kolei frezy do hybryd, akryli i żeli powinny mieć ustawione minimum 20 000 obrotów na minutę.
  Wymieniaj frezy po uprzednim wyłączeniu całego urządzenia. Zrezygnuj z jej użycia, jeśli masz świeże uszkodzenia skóry, grzybicę lub łuszczycę.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Agnieszka Ragus