Data publikacji:

Modne fryzury damskie krótkie dla 50-latki

Fryzura może skutecznie odmłodzić kobietę… albo dodać jej lat. Na jakie cięcie się zdecydować, aby dokonać tego pierwszego? Sprawdź, jakie fryzury 50+ są najbardziej polecane przez specjalistów i dowiedz się, jak je dobrać do kształtu swojej twarzy.

modne fryzury dla 50 latki

Fryzury damskie krótkie dla 50-latki: co zalecają eksperci?

Najbardziej poważani i rozchwytywani specjaliści od damskiego wizerunku są dość zgodni: najlepsza fryzura dla 50-latki to fryzura krótka, które dodaje lekkości i odsłania twarz, jednocześnie odejmując lat. Co dokładnie zalecają?
  • Cięcie pixie cut
Pixie cut to krótka fryzurka charakteryzująca się postrzępionymi pasmami. Można je dowolnie układać – np. zaczesać na bok na wielkie wyjście lub nadać artystyczny nieład na co dzień.

Jeśli chodzi o odmładzające fryzury dla 50-latek, pixie cut jest obecnie najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym cięciem – pasuje niemal każdej dojrzałej kobiece.
  • Klasyczny bob
Jeśli nie masz odwagi na asymetryczne, nieco zawadiackie cięcie, może spodoba ci się o wiele bardziej spokojny bob, czyli przycięcie włosów do linii żuchwy. To świetna fryzura dla 50-latki, która nie chce decydować się na bardzo krótkie cięcie, ale nie czuje się już zbyt dobrze w długich włosach (albo po prostu chce coś zmienić). W zależności od osobistych preferencji, bob może być cięciem prostym lub asymetrycznym, z grzywką lub bez. Uwaga!

Istnieje jeszcze long bob, czyli skrócenie włosów do linii obojczyków. W najmodniejszej obecnie wersji tej fryzury włosy z tyłu głowy są krótsze niż te z przodu.
  • Na chłopczycę
Niektóre fryzury dla 50-latki są bardziej odważne, inne raczej wyważone. Do grona tych pierwszych bezsprzecznie należy cięcie „na chłopczycę”, czyli przycięcie kosmyków do długości zaledwie kilku centymetrów. Choć taki krok wymaga sporej odwagi, zazwyczaj przynosi spodziewany efekt w postaci odsłonięcia twarzy, wyszczuplenia jej rysów i odmłodzenia.
  • Irokez
Kolejną nieco odważniejszą fryzurą dla 50-latki jest irokez. Oczywiście nie chodzi o prawdziwego, wysokiego na 20 cm irokeza w intensywnych kolorach, ale o jego delikatniejszą, kobiecą wersję – czyli przycięcie bocznej partii włosów na długość kilku milimetrów. Taka fryzura bardzo odejmuje lat, a do tego świetnie komponuje się zarówno z T-shirtem i jeansami, jak i elegancką sukienką.

Fryzura dla 50-latki: jak ją dobrać do kształtu twarzy?

Zastanawiasz się, jakie fryzury 50+ będą ci pasowały, a jakie nie? Nie wiesz, czy obcięcie grzywki będzie dobrym pomysłem? Oto kilka podpowiedzi.
  • Twarz owalna
Posiadaczkom twarzy owalnych pasują wszystkie wymienione wyżej fryzury 50+. Co więcej, będziesz dobrze prezentować się zarówno w grzywce, jak i bez niej.
  • Twarz kwadratowa
Odmładzające fryzury dla 50-latek o kwadratowej twarzy to przede wszystkim te asymetryczne, czyli np. „pixie cut” albo skrócony z tyłu głowy bob. Jeśli pragniesz ściąć grzywkę, to zdecyduj się raczej na jednostronną, asymetryczną i postrzępioną.
  • Twarz pociągła
Jeśli masz twarz pociągłą, możesz zdecydować się na równą, masywną grzywkę i równe cięcie przy kościach policzkowych. Taka fryzura skutecznie przywrócić buzi odpowiednie proporcje. Bardzo ładnie będzie ci również w bardzo krótkich włosach.
  • Twarz w kształcie serca
Aby nieco przełamać „sercowaty” kształt twarzy, koniecznie postaw na grzywkę – pasować będą ci jej wszystkie warianty. Unikaj natomiast bardzo postrzępionych fryzur – „pixie cut” nie będzie dla ciebie odpowiednim cięciem. Świetnie będziesz natomiast wyglądać w klasycznym lub wydłużonym bobie.