Data publikacji:

Fryzury dla puszystych, które optycznie wyszczuplą twarz

Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie i szukasz inspiracji? A może poszukujesz fryzury, która optycznie wyszczupli twoją twarz? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz najpopularniejsze fryzury dla puszystych pań.

fryzury dla puszystych

Fryzury dla puszystych:

  1. Modne fryzury dla puszystych pań – o czym pamiętać?
  2. Modne fryzury dla puszystych – nasze wskazówki
  3. Fryzury dla puszystych dziewczyn – lob, który przyciąga spojrzenia
  4. Fryzury dla puszystych włosów – długie warstwy

Modne fryzury dla puszystych pań – o czym pamiętać?

W fryzjerstwie, podobnie jak w makijażu, istnieje kilka trików, które pozwalają optycznie wyszczuplić twarz. W internecie i kolorowych magazynach znajdziesz mnóstwo propozycji fryzury dla puszystych twarzy. Na co zwrócić uwagę decydując się na takie cięcie? Przede wszystkim na długość fryzury. Zdaniem wizażystów krótkie fryzury dla puszystych pań to najlepszy wybór. Dlaczego? Fryzura tego typu pięknie podkreśla nie tylko kości policzkowe, ale także linię żuchwy, obojczyki, szyję i ramiona. Dzięki tej długości włosów wzrok nie skupia się wyłącznie na twarzy, ale także na innych zaletach sylwetki.

Kolejnym ważnym punktem jest objętość. Przyklapnięte włosy sprawią, że twoja twarz będzie wyglądać na jeszcze bardziej okrągłą. Z kolei duża objętość włosów to prosty przepis na modny i świeży wygląd. Wybierając się do fryzjera, nie zapomnij o jednej ważnej rzeczy: fryzury dla puszystych kobiet powinny być dobrze wycieniowane. Wtedy cięcie nabierze objętości i będzie się pięknie zachowywać w ruchu.

Modne fryzury dla puszystych – nasze wskazówki

Poniżej prezentujemy najważniejsze wskazówki, które pomogą ci dobrać odpowiednią fryzurę do twojej twarzy.
  • Unikaj ciężkich, prostych grzywek, ponieważ pozioma linia poszerzy wizualnie twoją twarz.
  • Jeśli jesteś kobietą plus size, unikaj zwartych, gładkich fryzur, które wizualnie poszerzą twoją twarz.
  • Niezależnie od wybranej fryzury, staraj się zostawiać dłuższe pasma włosów po bokach twarzy. Dzięki temu twoja twarz będzie wyglądać dużo szczuplej.
  • Dobrym wyborem będzie dłuższa grzywka na bok. Każda ukośna linia, która będzie przecinać twoją twarz, dodatkowo wydłuży ją wizualnie.
  • Pamiętaj o dodatkowej objętości u nasady, która również wyszczupli twoją twarz.

Fryzury dla puszystych dziewczyn – lob, który przyciąga spojrzenia

Lob to inaczej asymetryczny bob. To typ fryzury dla puszystych osób, która będzie świetnie wyglądała, jeśli masz okrągłą twarz. Lob kończy się około 5 centymetrów poniżej podbródka z przodu, natomiast włosy z tyłu są znacznie krótsze. Dzięki temu lob tworzy iluzję dłuższej twarzy, która wygląda szczupło.

Jak stylizować lob? Najlepiej zadbać o objętość u nasady, która jeszcze bardziej wyszczupli twoją twarz. Jeśli chcesz, możesz poprosić fryzjera, aby przednie pasemka dotykały obojczyków. Ten trik sprawi, że będziesz wyglądać jeszcze piękniej. Krótkie fryzury dla puszystych to uniwersalna opcja, która pasuje do niemal każdej kobiety plus size. W takim cięciu będziesz wyglądać młodo i na czasie bez względu na to, ile masz kilogramów.

Fryzury dla puszystych włosów – długie warstwy

Jeśli masz długie włosy, pomyśl o mocno wycieniowanych włosach, które optycznie wydłużą twoją twarz. Jeśli zdecydujesz się na taką fryzurę, pamiętaj, aby zachować objętość w dolnych partiach włosów. Wszystko dlatego, że zbyt duża objętość po bokach twarzy, optycznie ją poszerzy. W kategorii fryzury dla puszystych na wesele polecamy uzupełnić fryzurę o delikatne loki. Możesz je upiąć ozdobnymi spinkami lub nałożyć fantazyjną opaskę.
Autorka: Patrycja Hendzel