Data modyfikacji:

Jak zrobić lekkie fale na włosach?

Lekkie fale na włosach to modne, romantyczne i bardzo kobiece uczesanie. Ich wykonanie w domu jest naprawdę proste. Wystarczy lokówka, prostownica, wałki, papiloty lub nawet… rolki po papierze toaletowym. Jak zrobić lekkie fale na włosach? Sprawdź w artykule!

jak zrobić lekkie fale

Jak zrobić lekkie fale na włosach? Sprawdzone sposoby

Lekkie fale na włosach to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych fryzur, która nigdy nie wychodzi z mody. Prezentuje się kobieco, seksownie i romantycznie. Może pasować zarówno do codziennych, jak i wyjściowych stylizacji.

Wbrew pozorom bardzo łatwo można wykonać to uczesanie samodzielnie w domu. Wystarczy tylko kilka niezbędnych akcesoriów, odrobina cierpliwości i umiejętności. Lekkie fale sprawdzą się na wesele, urodziny, ważne wystąpienia lub po prostu na co dzień.

Na jakie fryzury z lekkimi falami warto postawić? Możesz zostawić rozpuszczone włosy, założyć na nie opaskę lub ozdobne spinki. Pięknie będzie wyglądać także kitka zrobiona z pofalowanych pasm. Puść wodze wyobraźni!

Jak zrobić fale na włosach? Poniżej znajdziesz nasze sprawdzone sposoby.

Sprawdź również, jak zrobić loki domowymi sposobami.

Jak zrobić lekkie fale na włosach? Lokówka lub karbownica

Najpopularniejszym sposobem na zrobienie lekkich fal na włosach jest podkręcenie ich lokówką lub karbownicą. Jak je wykonać? Najpierw nałóż na pasma piankę do włosów ułatwiającą skręt i zabezpieczającą przed działaniem wysokich temperatur.

Następnie wkładaj pasma do lokówki lub karbownicy i zawijaj je w wybranym kierunku. Zerknij do instrukcji dołączonej do urządzenia, w której znajdziesz wskazówki dotyczące jego użytkowania. Na koniec spryskaj całość lakierem. I gotowe!

Jak pofalować włosy? Prostownica

Prostownica to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu wykonasz piękne, lekkie fale na średnich włosach. Spryskaj pasma pianką do stylizacji, a następnie zakręć je prostownicą. Włóż kosmyk między grzałki i przesuwaj urządzenie w dół, ruszając nim na boki. Zostaw włosy rozpuszczone lub postaw na jedną z pięknych fryzur z lekkimi falami – koński ogon, upięcie opaską lub dużą spinką.

Lekkie fale na włosach - użyj papilotów

Wałki i papiloty służą do robienia klasycznych loków, lecz można za ich pomocą stworzyć również lekkie fale na włosach. Wystarczy, że wykonasz je z grubszych kosmyków i luźniej je upniesz.

Nałóż papiloty na wilgotne pasma i zostaw do wyschnięcia lub wysusz suszarką. Gdy włosy wyschną, delikatnie je wyjmij i utrwal fryzurę lakierem. W ten sposób możesz wykonać trwałe, lekkie fale na wesele lub inną imprezę!

Jak zrobić lekkie fale na włosach? Warkoczyki lub koczek

Jak pofalować długie włosy? Zapleć wilgotne pasma w warkoczyki lub koczek! Gdy wyschną, twoim oczom ukażą się piękne, delikatne skręty. Ważne, aby trzymać fryzurę na głowie przez co najmniej kilka godzin. W ten sposób uzyskasz naprawdę trwałe fale. Jednocześnie oszczędzisz sporo czasu. Zapleć włosy wieczorem i połóż się spać, a rano fryzura będzie gotowa!

Lokówko-suszarka pomoże uzyskać lekkie fale na włosach

Lokówko-suszarka to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu wykonasz lekkie fale na średnich, długich lub nawet krótkich włosach. Sprzęt ten nie niszczy włosów, tak jak prostownica czy lokówka. Ponadto pozwala na oszczędzenie czasu, gdyż nie musisz oddzielnie suszyć i kręcić pasm. Lokówko-suszarka zrobi to za ciebie.

Inne sposoby na pofalowanie włosów, czyli spinki, pasek od szlafroka i papier toaletowy

Lekkie fale na włosach można zrobić także za pomocą rzeczy, które każdy ma w swoim domu. Należą do nich spinki do włosów, gumki, a nawet… pasek od szlafroka czy rolki po papierze toaletowym. Możesz na przykład zawinąć pasma włosów w spiralki i zabezpieczyć je gumkami lub wsuwkami.

Inną metodą jest zawinięcie kosmyków na puste rolki po papierze lub wspomniany wcześniej pasek. Czy to się uda? Warto spróbować, nie masz w końcu nic do stracenia!

Autorka: Olga Wacholc