Data publikacji:

Jak dobrać kołnierz koszuli? 4 typy dla różnych sylwetek

Autor: Paulina

Koszula to must-have w szafie każdej dziewczyny i kobiety. Przydaje się zarówno na formalne spotkania, podczas których obowiązuje nas dress code, ale również na co dzień, w zestawieniu z luźniejszym dołem. Odpowiednio dobrany kształt kołnierza koszuli to bardzo ważna sprawa. Może nam odjąć zarówno lat, jak i kilogramów.

Autor: Karolina Nowakowska

Koszula to bardzo wygodny i ponadczasowy rodzaj garderoby, który przeciwstawia się biegnącemu czasowi. Nie ma sezonu, w którym ani projektanci, ani sklepy odzieżowe, ani my same nie proponowałybyśmy tego fasonu. Zmienia się materiał, krój i print, ale sama forma - nie! Zanim jednak założysz na siebie jakąkolwiek koszulę, upewnij się, że nie zepsujesz całego efektu! W jaki sposób? Źle dopasowanym do sylwetki i urody kołnierzykiem!

1. Wysoki kołnierz trójkątny

To propozycja dla szczupłych i wysokich dziewczyn z długą szyją. Mogą one sobie pozwolić na noszenie koszuli z wysokim kołnierzem, zapiętym na dwa lub nawet trzy guziki. Biała wersja jest idealna na oficjalne spotkania. Kolorowe, zwiewne koszule lub koszule w kratkę to świetna propozycja na co dzień w zestawieniu z jeansami lub czarnymi rurkami.

2. Niski kołnierz trójkątny

Odpowiedni dla niższych kobiet o pulchniejszej budowie ciała. Wysmukla i wydłuża szyję, ale również resztę sylwetki. Pamiętaj jednak o tym, że gdy masz pełniejszy biust, lepiej nie zapinać koszuli pod samą szyję. Powiększy to jeszcze bardziej Twoją klatkę piersiową.

3. Kołnierz ze stójką

Kołnierz ze stójką poszerza i skraca, dlatego jest idealny dla wysokich i szczupłych pań o długiej szyi. Jednak jeśli twoja jest krótka i szeroka, to nie musisz rezygnować z tego typu koszul. Po prostu rozepnij stójkę, a szyja i twarz od razu będą wydawać się smuklejsze. Koszula ze stójką najlepiej prezentuje się w minimalistycznych stylizacjach.

4. Kołnierzyk okrągły “bebe”

Ten typ kołnierza jest bardzo kobiecy. Idealny dla dziewczyn o szczupłej, wręcz “chłopięcej” figurze. Taki kołnierz powiększa optycznie piersi, a sylwetka nabiera dzięki niemu kobiecości i delikatności. Powinny go nosić kobiety o twarzach trójkątnych oraz delikatnych rysach. Nie jest to model dla pań o większym biuście i pulchnych kształtach. Poszerza on optycznie linię ramion i twarz.

Więcej koszul damskich na każdą okazję znajdziesz TUTAJ.