Data publikacji:

Jak nauczyć się chodzić w szpilkach?

Szpilki to synonim kobiecości, zmysłowości czy sex appealu! Zakładamy je nie tylko na randkę, imprezę czy wesele znajomych – nie może ich zabraknąć również w formie jednego z ważniejszych elementów biurowego dress code’u. Wniosek jest jeden: w szafie każdej stylowej kobiety musi znaleźć się więc co najmniej jedna para stylowych butów na obcasie. Sam zakup oraz umiejętność ich poprawnego wystylizowania to jednak zbyt mało. Część pań często zadaje sobie pytanie, jak nauczyć się chodzić w szpilkach! W tym artykule znajdziecie odpowiedź – zapraszamy do lektury!

jak nauczyć się chodzić w szpilkach

Jak nauczyć się chodzić na obcasach? Od czego zacząć przygodę?

Czeka cię ważne spotkanie biznesowe, a może zbliżają się data twojej imprezy urodzinowej i zwyczajnie chcesz wyglądać olśniewająco? Obcasy doskonale uzupełnią stylizację formalną oraz imprezową! Pamiętaj, że wcale nie musisz sięgać po klasyczne czółenka. Czas więc poznać odpowiedź na pytanie, jak nauczyć się chodzić w szpilkach!

Masz upatrzone buty, ale został tylko jeden, niepasujący na ciebie rozmiar? Absolutnie nie próbuj wciskać w niego stopy na siłę! Być może uda ci się to zrobić, ale uwierz – czeka cię wtedy mordercza walka o przetrwanie. Po godzinie chodzenia w niewygodnych obcasach będziesz marzyć o tym, by jak najszybciej je zdjąć. Apetyt na przetańczenie całej nocy szybko odejdzie w zapomnienie, a przecież nie o to chodzi! Podobnie sprawa wygląda z za dużymi butami. Owszem, w nie stopa wchodzi bez problemu. Nawet jeśli wypchasz ich czubek watą, to nie dowiesz się, jak nauczyć się chodzić na obcasach. Nauka nie będzie mieć wtedy nic wspólnego z efektywnością.

Jak nauczyć się chodzić na szpilkach? Poznaj sprawdzone zasady!

Kupiłaś wygodne buty, masz gotową kreację i nie wiesz, czy... wytrzymasz całą noc na obcasach? Spokojnie – praktyka uczyni cię mistrzynią! Pamiętaj jednak, by nauki nie zostawiać na ostatnią chwilę. Jeśli wiesz, że na ważne wydarzenie chcesz założyć buty, które dodadzą ci nawet kilkunastu centymetrów, nie czekaj z treningiem do ostatniej chwili. Jak nauczyć się chodzić na szpilkach? Na pewno nie w jeden wieczór.

1. Stopniowo zwiększaj wysokość obcasa

Marzysz o szpilkach sięgających do nieba? Przyjdzie na nie czas! Jeśli nie masz okazji zbyt często chodzić w butach na obcasie, wybierz najpierw nieco niższe słupki lub klocki. Nauczysz się w nich stabilnego stawiania stóp. Jeśli poczujesz się pewniej – zwiększ wysokość buta i wybierz znacznie cieńszy obcas. Pięcio- czy siedmiocentymetrowa szpilka na początku będzie idealna.


Przeczytaj także: Wygodne szpilki? To możliwe!


2. Zadbaj o prawidłową postawę

Jak nauczyć się chodzić w szpilkach? To zadanie ułatwi utrzymanie prawidłowej postawy – wyprostowane plecy, ściągnięte łopatki, napięta pupa. Gdy stawiasz pierwsze kroki w butach na obcasie, zadbaj, by twoje ciało znajdowało się w linii prostej. Nie zapominaj także o kolanach – to one bowiem wielokrotnie psują efekt wow szpilek. Jeśli są nadmiernie ugięte, zwyczajnie nie wyglądają dobrze. Postaraj się więc stawiać naturalne, lekkie kroki.

3. Trenuj przed lustrem i poza domem

Przed ważnym wydarzeniem zakładaj szpilki i chodź w nich początkowo po domu. Dzięki temu twoje nogi oswoją się z butem. Jeśli masz taką możliwość, zaaranżuj przestrzeń z lustrem tak, byś mogła przed nim chodzić i kontrolować postawę. Udaj się w szpilkach także na spacer czy do sklepu (kiedy poczujesz się pewniej). Ćwiczenie poza domem zapewni ci nową jakość treningu.

W życiu każdej kobiety był czas, w którym zadawała sobie ona pytanie, jak chodzić w szpilkach. Pamiętaj też, że buty na wysokich obcasach wcale nie są obowiązkową częścią garderoby. Zakładaj je więc wtedy, gdy czujesz, że po prostu chcesz to zrobić!
Autorka: Anna Mlonka