Data publikacji:

Jak przechowywać opaski do włosów?

Wydawać by się mogło, że przechowywanie opasek do włosów jest bardzo proste. Niestety zapewne chociaż raz w życiu zdarzyło ci się, że któraś z ozdób po wyciągnięciu z szuflady lub pudełka została zdeformowana i trudno było coś na to zaradzić. Na szczęście są na to sposoby! Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przechowywać opaski, gumki i spinki do włosów. Zapraszamy do lektury!
jak przechowywać opaski do włosów

Organizer na opaski do włosów – czy potrzebny?

Opaski do włosów to wciąż modne akcesorium, które posiada większość kobiet. Nic dziwnego – zaledwie w kilka chwil jedną ozdobą zupełnie możesz odmienić swój look. Jednak część z nich wykonana jest z delikatnych materiałów, dlatego czasami bardzo łatwo je uszkodzić. Żeby zminimalizować to ryzyko, warto zaopatrzyć się w organizer na opaski do włosów.
Organizer przydaje się również po to, aby „okiełznać” nierzadko bardzo imponującą kolekcję ozdób do włosów. Przechowywanie ich w przemyślany sposób przyspieszy i ułatwi ich znalezienie.

Organizer na opaski i inne akcesoria do włosów – jaki wybrać?

Istnieje kilka różnych sposobów na organizację opasek do włosów. Bardzo popularne są stojaki na biżuterię, na których wygodnie możesz powiesić swoje ozdoby – nie tylko biżuterię. Nie tylko zawsze są pod ręką, ale również mogą stanowić oryginalny element dekoracyjny wnętrza.
Do szuflad, na toaletki i do szafek sprawdzą się specjalne szkatułki, do których możesz spakować swoje ozdoby. Dzięki nim nie tylko sprytnie zorganizujesz przestrzeń, ale również zabezpieczysz akcesoria przed kurzem.
Na podróże polecamy natomiast kosmetyczki, które pomieszczą akcesoria do włosów. Postaraj się jednak, aby nic więcej poza ozdobami nie znajdowało się w jej wnętrzu – dzięki temu inne przedmioty, np. krem do twarzy, nie przygniotą i nie zdeformują opasek.

Jak przechowywać opaski do włosów? DIY

Ciekawym pomysłem jest też trzymanie opasek na… drzwiach do szafy. To także tani i prosty sposób na organizer na opaski do włosów DIY. Jedyne, czego potrzebujesz, to wstążki w ulubionym kolorze, igły i nici, kółka od breloka oraz kilka guziczków.
Zacznij od stworzenia na wstążce zakładek, które powinnaś zszyć w taki sposób, aby powstały na niej małe pętelki. Te pętelki to będzie miejsce na przechowywanie poszczególnych opasek. Do jednego końca wstążki przyszyj kółko od breloka, dzięki czemu będziesz mieć jak zamocować wieszak. Do drugiego końca natomiast dodaj guziki, które nie tylko spełnią funkcję dekoracyjną, ale również obciążą całą konstrukcję.

O czym jeszcze warto pamiętać, przechowując opaski do włosów?

Właściwa organizacja opasek do włosów to nie wszystko. Równie ważne jest miejsce ich przechowywania. Unikaj wilgoci, przechowuj je w suchych miejscach, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni i tym samym zniszczenia opasek. Staraj się również nie trzymać ich w mocno nasłonecznionych miejscach. Część materiałów może blaknąć pod wpływem promieni słonecznych, dlatego nie dopuszczaj do stałej ekspozycji opasek do włosów na słońcu.
Przetrzymuj opaski z podobnych materiałów i w podobnych kolorach obok siebie. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko, w którym jedna opaska może uszkodzić drugą lub ją zafarbować.
Pamiętaj także o odpowiedniej higienie. Na wszelkiego rodzaju opaskach do włosów lubią gromadzić się resztki produktów do stylizacji, a także fragmenty naskórka oraz włosy. Od czasu do czasu warto więc poświęcić kilka minut, aby oczyścić ozdoby z zanieczyszczeń. Najprościej jest użyć w tym celu zwilżonej ściereczki i delikatnie przetrzeć nią opaski. Inne ozdoby do włosów (np. plastikowe spinki) możesz umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.
Autor: Agnieszka Ragus