Data publikacji:

Joga twarzy po 40. Jak wykonywać jogę twarzy po 40.?

Odpowiednio wykonany masaż twarzy może zdziałać cuda. Właśnie dlatego wykonywanie regularnie jogi twarzy po 40. roku życia jest tak ważne. Jeśli zastanawiasz się nad stosowaniem zabiegów odmładzających, spróbuj regularnej gimnastyki twarzy po 40. Efekty cię zaskoczą!
joga twarzy po 40.

Joga twarzy po 40. – czy warto?

Niejedna kobieta zauważa, że twarz po 40. roku życia zaczyna wyglądać nieco inaczej. Mięśnie wiotczeją, kąciki ust opadają, tworzą się zmarszczki. Prawdziwym problemem staje się również bardzo widoczna bruzda nosowo-wargowa. Często po 40. roku życia skóra staje się szara, matowa, bez blasku.
Z pomocą przychodzi joga twarzy. Są to ćwiczenia ułożone w seriach, mające na celu podtrzymanie mięśni twarzy i ich wzmocnienie. Ważną kwestią jest regularność wykonywania jogi twarzy. Możemy uczynić z ćwiczeń swoją codzienną rutynę. Twarz z pewnością odwdzięczy się nam blaskiem i młodym wyglądem. Dzięki codziennym ćwiczeniom mięśni twarzy pozbędziemy się worków pod oczami, zredukujemy tzw. drugi podbródek oraz poprawimy owal twarzy.

Jak zmienia się owal twarzy po 40. roku życia?

Po 40. roku życia obserwujemy zmniejszoną ilość kolagenu w skórze. Jest to proces naturalny, który wpływa na zmianę owalu twarzy. Tworzą się „chomicze” policzki, a skóra coraz częściej z nie tak dawno sprężystej zmienia się w obwisłą. Cierpi na tym cały owal twarzy, a zmiany widoczne są mocno również z profilu. Na szczęście jest to proces, który możemy spowolnić. Przede wszystkim pozytywny skutek dadzą regularne ćwiczenia mięśni twarzy. Nie zapominajmy również o kolagenie, który możemy przyjmować doustnie.

Czas na relaks! Gimnastyka twarzy po 40.

Pielęgnacja twarzy po 40. roku życia ulega zmianie. Stosujemy maski na noc i kremy. Maski na noc mogą zwierać witaminę C, śluz ze ślimaka oraz kwas hialuronowy. Krem na dzień powinien zawierać filtr SPF 50. Słońce bowiem nie jest przyjacielem skóry twarzy – pamiętajmy o tym.
Z pielęgnacji twarzy po 40. roku życia możemy uczynić relaksacyjne rytuały. To ważne, by zarówno pielęgnacja, jak i gimnastyka twarzy po 40. były dla nas przyjemnością. Nie chodzi przecież o to, by się zmuszać do czegokolwiek, zwłaszcza w sferze wyglądu. Jeśli decydujemy się zadbać o naszą skórę, stosować odpowiednią pielęgnację oraz wykonywać regularnie ćwiczenia, róbmy to przede wszystkim z myślą o własnym szczęściu. Takie podejście zdecydowanie ułatwi wprowadzenie nowych nawyków w życie. A porcja codziennego relaksu podczas gimnastyki twarzy na pewno nie zaszkodzi!
Wystarczy 10 minut jogi twarzy dziennie, by zauważyć odmładzające efekty. Niektóre osoby zauważają różnicę już po miesiącu ćwiczeń. Zazwyczaj ćwiczenia te dają efekt po 3–4 miesiącach wykonywania masażu. Różnica jest jednak kolosalna, więc warto wprowadzić ten nawyk do swojej codziennej porannej bądź wieczornej rutyny.

Pielęgnacja twarzy po 40. roku życia… na talerzu!

Pamiętajmy o tym, że pielęgnacja skóry twarzy zaczyna się na naszym talerzu. Zadbajmy zatem o zbilansowaną dietę i nie zapominajmy o nawadnianiu. Regularne picie wody wysokozmineralizowanej poprawia pracę mózgu oraz wpływa pozytywnie na stan skóry. Dieta bogata w antyoksydanty pomoże natomiast utrzymać skórę i umysł w dobrej formie.
Produkty, które wspomogą nas w tym zadaniu, to fioletowe warzywa (buraki, fasola), zielone warzywa (nać pietruszki, brokuły, jarmuż, szpinak), orzechy i nasiona (orzechy włoskie, nasiona słonecznika), kakao, oliwa z oliwek, jeżyny, maliny, bataty. Dobrze zrobi skórze również odstawienie cukrów prostych i zamienienie ich na spożywanie produktów bogatych w węglowodany złożone (np. otręby, mąka kukurydziana, brązowy ryż).

Joga twarzy – początek zmian w życiu

Zauważenie efektów ćwiczeń daje motywację do wprowadzenia innych zdrowych nawyków w życiu. Zdecydowanie należą do nich: regularne nawadnianie się, zdrowe odżywianie, a także wprowadzenie dedykowanej pielęgnacji twarzy. Nie zapominajmy również o odpowiedniej dawce ruchu. Nawet delikatne ćwiczenia wykonywane po pół godziny 3 razy w tygodniu dają pozytywne rezultaty dla ogólnego samopoczucia.
Prowadzenie takiego trybu życia pozwala również na łatwiejsze pokonywanie stresu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite unikanie źródeł stresu. Czasem jednak nie możemy sobie na to pozwolić, bo życie bywa przewrotne i zaskakujące. Wówczas z pomocą przychodzi nasza równowaga wewnętrzna, wypracowana podczas małych, dobrych dla nas nawyków.
Zdjęcie: Envato Elements