Data publikacji:

Opalenizna bez ryzyka – kropelki samoopalające. Jak ich używać?

Chcesz opalić ciało bez konieczności wystawiania go na słońce? To proste: w takiej sytuacji sięgasz po samoopalacz. Jednak, co z twarzą? Jak nadać jej ładny koloryt, a jednocześnie nie zaszkodzić jej kondycji? Odpowiedzą są kropelki samoopalające: specjalne serum, które daje efekt cery muśniętej słońcem!
kropelki samoopalające

Czym są krople samoopalające?

Kropelki samoopalające to kosmetyk w formie rzadkiego serum przeznaczonego do stosowania na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Głównym składnikiem aktywnym kosmetyku jest dihydroksyaceton (DHA) – ta sama substancja, którą znajdziemy w większości samoopalaczy. To bezpieczny związek, który prowadzi do powstania chromoformów nazywanych melanoidami. DHA reaguje z aminokwasami warstwy rogowej naskórka, czego efektem jest nietrwałe zabarwienie skóry na ciemniejszy kolor.
Można więc powiedzieć, że krople samoopalające to nic innego, jak samoopalacz do twarzy. Od balsamów i kremów stosowanych do przyciemniania skóry ciała różnią się jednak lżejszą konsystencją oraz obecnością innych składników, które mogą pozytywnie wpływać na stan cery. W składach kropelek możemy znaleźć na przykład kwas hialuronowy, koenzym Q10 czy witaminy.

Krople samoopalające - zalety

Zadaniem kropelek samoopalających jest nadanie skórze twarzy ładnego kolorytu bez konieczności jej ekspozycji na działanie promieni UV. Czemu warto wypróbować ten kosmetyk?
 • Krople samoopalające to bezpieczna alternatywa dla opalania. Jak wiadomo, długotrwałe przebywanie na słońcu może skutkować oparzeniami, przebarwieniami, a w dłuższej perspektywie czasu – nawet rakiem skóry. W przypadku stosowania kosmetyków samoopalających, takie ryzyko nie zachodzi!
 • Kropelki samoopalające pozwalają stopniować efekt – dzięki nim uzyskasz opaleniznę dokładnie taką, jakiej oczekujesz.
 • Efekt stosowania kropelek jest niemal natychmiastowy – zabarwienie skóry jest widoczne już w ciągu kilku godzin od aplikacji kosmetyku.
 • To prosty w użyciu, łatwo dostępny produkt, który znajdziesz w większości drogerii internetowych i kupisz za niewielkie pieniądze.
 • Do wad kropelek samoopalających można zaliczyć krótkotrwały efekt (aby go utrzymać, kosmetyk trzeba stosować regularnie) oraz nieprzyjemny zapach, za który odpowiedzialny jest dihydroksyaceton. Trzeba jednak przyznać, że w obliczu wielu zalet, minusy kropelek opalających wydają się być mało istotne!

  Jak stosować kropelki samoopalające?

  Stosowanie kropelek z samoopalaczem jest proste – nie wymaga specjalnego przygotowania ani dodatkowych akcesoriów.
 • Dokładnie umyj twarz i osusz ją. Wcześniej warto wykonać także delikatny peeling.
 • Zmieszaj kilka kropelek serum opalającego z ulubionym kremem do twarzy. Następnie nałóż mieszankę na twarz, równomiernie ją rozprowadzając.
 • Poczekaj do wchłonięcia produktu – w tym czasie postaraj się nie dotykać twarzy.
 • Aby utrzymać efekt opalonej skóry, kropelki warto stosować raz dziennie. Im więcej kosmetyku dodasz do kremu, tym mocniejsze rezultaty uzyskasz. Pamiętaj, że kropelki samoopalające możesz zmieszać także z balsamem do ciała.

  Jakie kropelki z samoopalaczem wybrać?

  Dobrych kropelek samoopalających warto poszukiwać wśród samoopalaczy. Do świetnie ocenianych produktów można zaliczyć na przykład kosmetyki marki St. Moriz, Dax Sun, Tanexpert czy Lirene.
  Kupując kropelki opalające dla siebie, zwróć uwagę na to, do jakiej karnacji są przeznaczone. Na rynku znajdziesz mgiełki dedykowane jasnym, średnim i ciemnym karnacjom.
  Zdjęcie: Evanto Elements
  Autor: Joanna Plech