Data modyfikacji:

Na czym polega i jak wykonać laminowanie włosów galaretką?

Słyszałaś o laminowaniu włosów galaretką? Jeśli nie, to najwyższy czas, aby zaznajomić się z tą metodą, ponieważ dzięki niej możesz w tani sposób zapewnić fryzurze nawilżenie, wygładzenie i zdrowy blask. A to dopiero początek długiej listy zalet, którymi może pochwalić się galaretkowanie włosów. Sprawdzamy, na czym polega i jak je wykonać!
laminowanie włosów galaretką

Co warto wiedzieć o laminowaniu włosów galaretką?

Już na samym początku warto podkreślić, że laminowanie włosów galaretką jest dla każdego! Bez względu na to, czy jesteś właścicielką nisko-, średnio- czy wysokoporowatych włosów – uwielbiana przez włosomaniaczki metoda będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście zabieg przyniesie najwięcej korzyści w przypadku mocno zniszczonej i przesuszonej fryzury, która już na pierwszy rzut oka wymaga intensywnej i dogłębnej regeneracji.

Czym tak właściwie jest to galaretkowanie włosów? To oczywiste, że potrzebujesz do tego zwykłej galaretki, jednak co jest w niej tak wyjątkowego, że stała się nieocenionym dodatkiem w pielęgnacji każdego rodzaju pasm? Sekretem jest żelatyna, będąca bombą protein, czyli podstawowego budulca włosów.

W składzie galaretki znajdziesz również cukier, czyli humektant o właściwościach nawilżających. To właśnie on odpowiada za widoczne wygładzenie i nabłyszczenie pasm. Dodatkowo, w przypadku włosów o niskiej lub średniej porowatości, cukier może także ułatwiać ich rozczesywanie, ograniczając plątanie się kosmyków.

Jak często wykonywać zabieg galaretkowania włosów?

Pamiętaj, aby nie przedobrzyć i nie stosować codziennie galaretki na włosy. W zależności od kondycji fryzury zaleca się wykonywanie zabiegu maksymalnie raz na tydzień lub co 5 myć. Dlaczego? Ze względu na bogactwo protein zbyt częste laminowanie kosmyków może przynieść więcej szkody niż pożytku i sprawić, że włosy staną się przesuszone i zbyt obciążone. Oczywiście nie zapomnij o zachowaniu równowagi PEH, czyli pielęgnacji fryzury z pomocą nie tylko wspomnianych protein, ale także emolientów i humektantów.

Laminowanie włosów galaretką – efekty

Efekty galaretkowania włosów z pewnością pozytywnie cię zaskoczą. Zabieg, który jest nie tylko łatwy, ale także bardzo tani, to przede wszystkim znakomity sposób na pokrycie pasm niewidoczną warstwą ochronną, zabezpieczającą je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Mowa przede wszystkim o zimnie i wietrze, stylizacji wysokimi temperaturami, a nawet wilgocią.

Na tym jednak efekty laminowania włosów galaretką się nie kończą. Prawidłowo przeprowadzony zabieg sprawia, że fryzura nabiera blasku i gładkości oraz staje się miękka w dotyku. Dodatkowo galaretkowanie pomaga w uporaniu się z problemem nadmiernego puszczenia się włosów i rozdwojonymi końcówkami.

Galaretkowanie włosów krok po kroku

Zachęciliśmy cię do laminowania włosów galaretką? Świetnie! Czas w takim razie sprawdzić, jak wykonać zabieg w domu. Tak naprawdę możesz wykonać go na kilka sposobów. Bez względu na to, który wybierzesz, pamiętaj, aby zaczynać zawsze od rozpuszczenia proszku w gorącej wodzie i dokładnego umycia włosów.

Pierwszy z polecanych sposobów to wykorzystanie galaretki, maski i oleju. Do rozpuszczonego w wodzie proszku wystarczy dodać łyżkę stosowanej maski i 1 ml wybranego oleju (najlepiej dopasować go do porowatości twoich włosów). Po wymieszaniu nałóż całość na jeszcze wilgotne włosy, a następnie zakryj je czepkiem i ręcznikiem. Mieszankę trzymaj na pasmach przez około 15 minut.
Drugi sposób polega na połączeniu zabiegu galaretkowania włosów z aplikacją ulubionej emolientowej maski i silikonowego serum. Zacznij od laminacji, postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami. Po zmyciu nałóż na pasma na 15 minut maskę, a na zakończenie zastosuj odrobinę serum, które zapewni jeszcze większy efekt wygładzenia i blasku.
Autorka: Katarzyna Wendzonka