Data publikacji:

Komu pasuje miodowy blond? Jaką farbę wybrać?

Blond to odcień włosów, który występuje w różnych tonacjach – zarówno od tych chłodnych aż po ciepłe. Dzięki tak szerokiej palecie możemy cieszyć się trafioną koloryzacją niezależnie od typu urody, bo wśród tak wielu odcieni blond na pewno znajdziemy coś dla siebie. W tym artykule przyglądamy się z bliska jednemu z ciepłych odcieni. Sprawdzamy, kiedy zdecydować się podczas koloryzacji na miodowy blond. Jak uzyskać efekt naturalnego farbowania i wreszcie – jak pielęgnować włosy w tonacji miodowego blondu? O tym piszemy poniżej – sprawdź!
miodowy blond

Miodowy kolor włosów, czyli jaki?

Miodowy blond łączy w sobie dwa najpopularniejsze odcienie – ciepły oraz jasny. Sam zaliczany jest do ciepłych kolorów przez refleksy, które wyróżniają go na tle innych kolorów. To niejednolity odcień z wyraźnie widocznymi refleksami, żółtymi lub nawet żółtopomarańczowymi refleksami.
Kosmyki w tonacji miodowego blondu mogą wpadać także w złociste rudości. Urok tego ciepłego odcienia włosów polega na jego subtelnej lekkości i delikatności. To bardzo naturalny kolor włosów, który warto wykorzystać do modnej koloryzacji w stylu sombre lub ombre.

Komu będą pasować miodowe włosy?

Miodowy blond zaliczamy do grona ciepłych odcieni, dlatego też najlepiej będą w nim wyglądać panie o współgrającym, ciepłym typie urody – pani wiosna lub jesień. Dobrze komponuje się w towarzystwie cery o delikatnie żółtym pigmencie i piwnych, brązowych lub też ciemnozielonych oczu.
To delikatny odcień, który podkreśli również subtelną urodę – zwłaszcza jasną oprawę oczu. Koloryzacja na miodowy blond przebiegnie bezproblemowo u pań, które naturalnie posiadają jasne włosy (blond lub rude), a chciałyby po prostu odświeżyć swoją fryzurę. Ciepła, promienna wręcz tonacja koloru miodowego sprawia, że jest to odcień idealny dla osób, które chciałby postawić na odmładzającą koloryzację.
Panie o ciepłym typie urody, ale z nieco ciemniejszymi włosami, także będą dobrze wyglądać w kolorze miodowy blond. Wtedy jednak warto postawić na sombre lub ombre, tak by u nasady kosmyki nie zostały zafarbowane.

Jasny czy ciemny miodowy blond?

Włosy w odcieniu miodowego blondu nie zawsze muszą wyglądać tak samo, można wybrać bowiem różne intensyfikacje tej tonacji – od delikatnej i jasnej po znacznie ciemniejszą. To, jak będzie wyglądać miodowy blond z refleksami, zależy wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań.
Jeśli nie do końca wiemy, jaki dokładnie kolor włosów chcemy uzyskać, bezpieczniej zwrócić się do fryzjera, który idealnie dopasuje tonację blond. Nawet w przypadku tak naturalnych kolorów efekt może być przesadzony. Jasne, miodowe refleksy analogicznie pasować będą do jasnej oprawy oczy. Ciemny miodowy blond z kolei pięknie wygląda w towarzystwie opalonej, ciemniejszej skóry i brązowych lub piwnych tęczówek.
Nie trzeba też całkowicie zmieniać koloru włosów, gdy chodzi za nami lekkie odświeżenie fryzury – wystarczy postawić na miodowe refleksy, które wyglądają tak, jakby kosmyki rozjaśniło po prostu słońce. Jest lekko, dziewczęco i naturalnie – wtedy nie potrzeba niczego więcej.
miodowy kolor włosów

Jak uzyskać miodowy kolor włosów?

Wspominaliśmy już wcześniej, że najbezpieczniej będzie farbować włosy na miodowy blond u fryzjera. Dotyczy to w szczególności pań, które posiadają naturalnie ciemne kosmyki. Przed farbowaniem należy wykonać bowiem dekoloryzację lub mocno rozjaśnić – przed nadaniem docelowego, pożądanego miodowego odcienia. Jeśli zabieg ten zostanie wykonany niepoprawnie, możemy doprowadzić do zniszczenia kosmyków.
Posiadaczki naturalnie jasnych włosów mogą wypróbować koloryzację w domowym zaciszu. Ważne jest to, by farba została zaaplikowana równo dla naturalnego rozłożenia refleksów. Wtedy wystarczy sięgnąć po dowolnie wybraną farbę w odcieniu miodowy blond, które dostępne są powszechnie w drogeriach. Trzeba mieć jednak świadomość, że decydując się na samodzielną koloryzację w domu, trudniej nam będzie uzyskać chociażby ultramodny efekt delikatnego sombre.

Jak pielęgnować włosy w kolorze miodowy blond?

Włosy rozjaśniane i farbowane na jasne kolory są znacznie bardziej podatne na przesuszenie, dlatego posiadaczki odcienia miodowy blond powinny pamiętać o kompleksowej pielęgnacji kosmyków. Po pierwsze warto sięgać po szampony, odżywki i maski przeznaczone do włosów farbowanych. Tego typu kosmetyki nie tylko ochronią kolor, lecz także dodatkowo wzmocnią kosmyki. Po drugie nie wskazane jest sięganie po preparaty o bardzo silnym działaniu oczyszczającym, które przyczynią się do wypłukiwania koloru.
Pomocne w pielęgnowaniu odcienia miodowy blond będą również kosmetyki wzbogacone fioletowym pigmentem. Tego typu kolory włosów mogą nieestetycznie żółknąć pod wpływem słońca, a na takim efekcie nam nie zależy. Fiolet subtelnie ochłodzi tonację, dzięki czemu ciepły odcień zawsze będzie wyglądać stylowo. Dobry szampon przeciw żółknięciu włosów zapobiegnie temu efektowi.
W przypadku stosowania fioletowych szamponów czy odżywek ważne jest intensywne nawilżanie kosmyków, ponieważ te kosmetyki stosowane zbyt często także mogą doprowadzić do przesuszenia włosów.

Komu nie pasuje miodowy blond?

Miodowy blond to bardzo delikatny, naturalny kolor włosów, ale niekoniecznie dobrze sprawdzi się u pań o chłodnym typie urody – zim lub lat. Nie oznacza to jednak, że trzeba wtedy całkowicie rezygnować z odcienia blond – wystarczy wybrać jego chłodną tonację, przykładowo bardzo modną platynę lub siwe barwy.
Dobór idealnego odcienia pomoże w wydobyciu atutów urody – czasami wystarczy wzbogacić kosmyki jedynie miodowymi refleksami, by odświeżyć fryzurę i przekonać się, że blond jest wciąż jednym z bardziej ponadczasowych, modnych kolorów włosów.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Anna Mlonka