Data modyfikacji:

Modne fryzury na lato 2024. Proste i szybkie pomysły na włosy

Podpowiadamy, jakie fryzury na lato są w tym sezonie najmodniejsze. Z poniższym poradnikiem zmienisz swój wygląd dosłownie w kilka minut i będziesz wyglądać stylowo przy małym nakładzie finansowym! 
modne fryzury lato 2020
Spoglądając na fryzury damskie 2024 warto przyjrzeć się propozycjom na lato. Wakacje rządzą się swoimi prawamy, także jeśli chodzi o fryzury dla kobiet. Zobaczcie, jakie są tegoroczne hity.

Modne fryzury na lato 2024:

  • upięcia z apaszką,
  • upięcia ze spinkami,
  • wielki powrót klamer do włosów.
Przeczytaj również: Jakie ubrania zabrać nad morze?

Upięcia włosów z apaszką na lato 2024

Zapomnij o tym, że ulubiona chustka ma wyłącznie chronić twoją szyję przed zimnem. Już jakiś czas temu apaszki stały się elementem stylizacji niczym najlepsza torebka. Trendsetterki wiążą je na kostce, nadgarstku, przywiązują do szlufki od spodni czy wplątują we włosy. Ten ostatni pomysł podoba nam się najbardziej i warto skorzystać z niego latem. Jednym z pomysłów na wykorzystanie apaszki do modnej fryzury jest przewiązanie nią kucyka. Sama wybierasz czy wiążesz go wysoko, czy nisko. Podpowiadamy jedynie, że ten ostatni wariant sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy sięgasz po słomkowy kapelusz. Teraz cienką gumką zawiąż kitkę tak jak zwykle. Na końcu zawiąż na niej apaszkę. Możesz zrobić z niej kokardę lub zostawić jej końce luźno. Efekt? Taki jak widać:

Kolejny pomysł na wykorzystanie apaszki w modnej fryzurze damskiej, to wplecenie jej w warkocz. Najpierw przygotuj apaszkę – złóż ją w trójkąt. Następnie zrób niską kitkę, z której będziesz wyplatać warkocz. Przygotowaną wcześniej apaszkę złóż raz jeszcze na pół i zawiąż ją na gumce tak, aby z każdej strony zostały jej dwa, luźne końce jednakowej długości. Podziel włosy na 3 sekcje jak przy robieniu warkocza z jedną różnicą: 2 z sekcji składają się z końców apaszki i paru kosmyków włosów. Trzecia sekcja to same włosy. Pora na zaplatanie – rób to tak, jak w klasycznym warkoczu. I gotowe! Jeśli nadal jesteś w tym zielona, to popatrz na poniższy filmik:

Ostatnio bardzo modne stało się także noszenie opasek do włosów. Budżetowym rozwiązaniem jest wykonanie jej z ulubionego szalika. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Zajrzyj do poprzedniego wpisu o opaskach , a dowiesz się z niego wszystkiego. 

Upięcia ze spinkami jako modne fryzury 2024

Spinki wpinały już modelkom we włosy takie domy mody jak Chanel czy Gucci, a najmodniejsze na Instagramie są fryzury damskie z wykorzystaniem spinek z pereł. Jak stworzyć więc z nimi modny look? Zrób przedziałek na środku głowy i wygładź czymś włosy. Teraz zepnij spinkami włosy z jednej strony. Najlepiej jeśli wykorzystasz ich kilka: duża ilość wsuwek, a także spinek z diamencikami czy wspomnianymi wcześniej perłami jest jak najbardziej wskazana. Efekt zobacz poniżej:

Możesz także postawić na dużą spinkę, którą zepniesz włosy w niski kucyk. A może zamiast koczka samuraja mała kitka z modną spinką? My jesteśmy jak najbardziej na tak. Popatrz także na poniższe inspiracje. Niektóre z pomysłów z pewnością wykorzystasz na co dzień. 

Fryzury na lato z klamrą do włosów

Oglądając seriale, bijące rekordy popularności w latach 90. tj. Przyjaciele czy Seks w wielkim mieście, nie raz można było zauważyć kobiety, które spinały swoje włosy klamrą. Dzisiaj ten modny dodatek wraca do łask. Jak zrobić najprostszą fryzurę z jego wykorzystaniem? Zwiąż włosy w niską kitkę. Teraz podnieś takiego kucyka do góry i przypnij go klamrą. Voila! Podobna fryzura wygląda dobrze zarówno z grzywką, jak i bez niej. Oprócz tego, jest bardzo wygodna, a ty nie spocisz się latem. 

Co sądzisz o powyższych fryzurach na lato? Która z nich podoba Ci się najbardziej? Romantyczny warkocz z apaszką czy może spinki w stylu lat 90.?