Data publikacji:

Najmodniejsze fryzury damskie 2018! TOP 7

Autor: Klaudia Borycka

Niebawem nowy rok, który wielu osobom kojarzy się ze zmianami w życiu. Każdego roku postanawiamy sobie być lepsi, robić więcej i wyglądać lepiej. Szczególnie my kobiety, wchodząc w nowy rok chcemy coś zmienić. Oczywiście na lepsze! Dlatego też naszą najczęstszą praktyką jest wizyta u fryzjera i stworzenie nowego looku, który doda nam pewności siebie. Jakie więc fryzury będą modne w nadchodzącym roku? Zapraszamy do naszego przeglądu.

Fryzura długi bob z kręconymi włosami

Najpierw w modzie pojawiła się fryzura bob, czyli krótkie cięcie, które dodawało włosom objętości. Później trendsetterki wyznaczyły kolejny trend, będący wariacją na temat tej fryzury. Tak pojawił się long bob, czyli włosy do ramion w kształcie kopułki czy bombki. W przyszłym roku trendy pójdą o krok dalej. Dlatego też na ulicach pojawią się fryzury falowane lub kręcone ostrzyżone na boba. Jeśli więc Twoje włosy kręcą się lub falują naturalnie, to możesz przestać używać prostownicy. Wystarczy, że podkreślisz skręt odrobiną pianki. Jeśli z kolei jesteś posiadaczką prostych włosów, a koniecznie chcesz uzyskać taki efekt, to zaprzyjaźnij się z lokówką. Pamiętaj jednak, że taka fryzura ma wyglądać naturalnie. Grube loki do tego spryskane lakierem omijaj więc szerokim łukiem.

Proste, niedokładne cięcie

Mamy też coś dla kobiet, których włosy są proste i niepodatne na długie układanie przed lustrem. Jeśli dodatkowo brak im objętości, to taka fryzura z pewnością Ci się spodoba. 2018 rok stawia na naturalność, ale też pewnego rodzaju niedokładność. Dlatego kolejną fryzurą jest ta ścięta w niedokładny sposób. Możesz wykonać ją sama w swoim zaciszu domowym. Wystarczy, że dobrymi nożyczkami podetniesz włosy do ramion i gotowe. Włosy nie muszą być ścięte prosto i pod linijkę. Ich niedokładność nada Ci uroku i naturalności.

Krótko ścięte włosy

Wszystkich zaskoczyła zmiana wizerunku Moniki Brodki. Z długich kręconych loków piosenkarka postanowiła zrobić krótko ogolone przy samej głowie włosy. Jeśli jesteś więc odważna i znudziły Ci się już długie fryzury, to postaw właśnie na takie cięcie. Taka fryzura diametralnie zmieni Twoją twarz. Jeśli uważasz jednak, że jest ona zbyt mało kobieca, to nic bardziej mylnego. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie dodatki w postaci kolczyków i kobiecy look gotowy. Co więcej, jeśli jesteś osobą zabieganą, to taka fryzura nie wymaga od Ciebie godzin układania.

Platynowe włosy

Mimo że tlenione włosy blond kojarzą nam się z kiczem, to piękny efekt platyny może nas w sobie rozkochać. Taki kolor włosów będzie niezwykle modny w nadchodzącym roku. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz uzyskać taki efekt, musisz wybrać naprawdę dobrego fryzjera. Tylko on będzie wiedział co zrobić, aby Twój kolor nie posiadał żółtych odcieni tylko szare, gołębie refleksy. Do kogo pasuje platynowy blond? Najlepiej będzie on wyglądał na kobietach, które mają naturalnie zimny typ urody. Jeśli więc posiadasz oliwkową karnację, to lepiej zrezygnuj z takiego rozwiązania, ponieważ możesz być nie zadowolona z efektu końcowego.

Wygładzone włosy

Rok 2018 to duże skrajności jeśli chodzi o dobór fryzur. Z jednej strony królują niedokładne cięcia, które wyglądają na niezwykle naturalne. Z drugiej strony stawia się zaś na wygładzoną fryzurę. Pamiętaj jednak, że taka zachowa swój efekt tylko wtedy, kiedy będzie niezwykle starannie ułożona. Nie ma więc mowy o wystających włoskach. Jeśli jesteś więc posiadaczką prostych włosów, to taką fryzurę wyczarujesz bardzo szybko. Z kolei te z Was, które maja naturalnie falujące i kręcone włosy, mogą mieć z nią problemy. Wygładzone włosy możesz zostawić rozpuszczone (wtedy jednak konieczny jest przedziałek pośrodku) lub związać w wysoki kucyk.

Włosy na bok

To w latach 90-tych pojawiła się moda na takie fryzury. Wtedy to kobiety kręciły na swoich włosach loki i upinały je na bok w charakterystyczny sposób. Jeśli planujesz więc eleganckie wyjście, kolację we dwoje czy wesele, to pomyśl o takiej fryzurze. Jej cechą rozpoznawczą jest przedziałek na boku i duża objętość. Jesteś posiadaczką kręconych włosów? Wystarczy, że zrobisz przedziałek na boku i gotowe. Dziewczyny z prostymi włosami będą miały przy takiej fryzurze nieco więcej pracy. Aby nadać włosom objętości możesz je wytapirować lub zakręcić.

Niski koczek

To niezwykle prosta fryzura, która staje się coraz bardziej popularna. Wystarczy, że wszystkie włosy zwiążesz w niski koczek nad karkiem. Aby fryzura wyglądała naturalnie wystarczy, że lekko wytapirujesz włosy. W ten sposób nadasz im objętości i wyczarujesz na swojej głowie artystyczny nieład.

Jak podobają Ci się trendy w fryzurach na nadchodzący rok? My uważamy, że powyższe propozycje są tak uniwersalne, że z pewnością każda z Was znajdzie wśród nich coś dla siebie. Co więcej, aby przygotować wiele z tych fryzur nie potrzebujesz spędzać godzin przed lustrem, próbując okiełznać swoje niesforne kosmyki. Lubisz eksperymentować z włosami? Jeśli tak, to w komentarzu podziel się, którą z powyższych propozycji być wybrała.