Okulary przeciwsłoneczne możesz kupić na niemal każdym kroku – w osiedlowym sklepie, na straganie przy plaży i w sieciówce. Pytanie jednak, gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne i czy warto inwestować w droższe modele? Tanie okulary nie tylko są nietrwałe, ale także nie chronią przed promieniami słońca. Okulary tego typu to jedynie modny dodatek, który może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Chcesz kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? Zobacz, jakimi kryteriami kierować się podczas zakupów.
Jakie okulary przeciwsłoneczne będą dobrym wyborem? Zacznijmy od podstaw, czyli od materiałów, z których zostały wykonane. Tutaj zasada jest prosta – im tańsze okulary, tym prawdopodobnie ich jakość będzie gorsza. To nie oznacza, że musisz bardzo drogie okulary. W sieciówkach znajdziesz produkty dobrej jakości, które są przystępne cenowo. Musisz tylko wiedzieć, jakich okularów szukać.
Większość okularów przeciwsłonecznych dostępnych na rynku jest wykonanych z plastiku. Takie okulary mają więcej wad niż zalet. Nie ochronią cię przed promieniowaniem słonecznym i nie sprawdzą się w przypadku osób, które mają choćby niewielką wadę wzroku. Plastikowe okulary są miękkie, łatwo się wyginają i szybko się rysują. Dlatego takie okulary możesz kupić swojemu dziecku lub osobie, która uprawia sport.
Dużo lepszym wyborem będą okulary z poliwęglanów, które są bardziej wytrzymałe i lekkie. Osoby rozważające zakup okularów korekcyjnych z przyciemnieniem powinny wybierać produkty z soczewkami z poliwęglanów.
Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie przetrwają wiele sezonów? Wybierz produkt, który oprócz filtrów UV został wzbogacony także o inne powłoki. Do najpopularniejszych należą powłoka przeciw zarysowaniom, polaryzacja, filtry UV, a także szkła z antyrefleksem.
Takie okulary to świetny wybór dla osób, które podczas cieplejszych miesięcy dużo czasu spędzają narażone na promieniowanie słoneczne np. kierowcy. Okulary z takimi filtrami znacznie poprawią komfort użytkowania i jakość widzenia
Na rynku znajdziesz okulary przeciwsłoneczne o różnym stopniu zacienienia soczewek. Co ciekawe, niektórzy uważają, że im ciemniejsze szkła, tym lepsza ochrona przed słońcem. Jednak sam kolor szkieł nie ochroni cię przed promieniowaniem słońca – zrobią to jedynie specjalne filtry, o których pisaliśmy wyżej. Powłoka UV jest tak naprawdę przezroczysta, więc nie ma żadnego wpływu na stopień zacienienia okularów.
Wybór stopnia zacienienia soczewek zależy więc od twoich osobistych preferencji. Pamiętaj, by nie wybierać zbyt ciemnych szkieł, ponieważ mogą przyczyniać się do szybszego zmęczenia oczu. Jeśli wolisz nowoczesne rozwiązania, być może produktem dla ciebie są szkła fotochromowe. Takie soczewki zacieniają się, gdy są wystawione na promieniowanie słońca. Dzięki temu zawsze możesz cieszyć się optymalną ochroną przeciwsłoneczną.