Data modyfikacji:

Najgorsze trendy w modzie damskiej, za którymi nie będziemy tęsknić

Ty też zastanawiasz się czasem, o co chodzi z tymi trendami? Jak to możliwe, że niektóre rozwiązania w modzie damskiej są na topie, chociaż powiedzmy sobie szczerze, nie prezentują się najlepiej? Co roku projektantom i influencerom udaje się zaserwować nam przynajmniej kilka modowych gaf tego typu. Oto kilka odchodzących trendów, za którymi z pewnością nie będziemy tęsknić.
View this post on Instagram

'91 Vivienne Westwood😍

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Małe okulary przeciwsłoneczne inspirowane Matrixem

Co prawda w okularach stylizowanych na te, jakie nosili Neo i Trinity w kultowym filmie Wachowskich, dumnie paradowały siostry Hadid i Kendall Jenner, ale cieszmy się, że trend ten powoli odchodzi w niepamięć. Okulary tego typu są tylko gadżetem i z racji swoich niewielkich rozmiarów, nie zapewniają ochrony przed promieniami słonecznymi, a zarówno oczy, jak i skóra wokół nich wymagają, aby w lecie szczególnie się o nie zatroszczyć. Moda damska bywa przewrotna, ale akurat okulary przeciwsłoneczne mają ściśle określoną rolę!

Sneakersy jak skarpety

W czasach, gdy większości z nas nie trzeba upominać, że skarpety noszone do sandałów to wielkie faux pas, pojawienie się takiego dziwoląga, jak sneakersy ze skarpetami, może wprowadzić w osłupienie.

Zaczęło się dość niewinnie, bo pierwszy taki eksperyment pojawił się na wybiegu Balenciagi, ale później poszło już lawinowo i obecnie sneakersy ze skarpetami są dostępne już nawet w ofercie popularnych i szeroko dostępnych marek, jak Nike czy Reebok.

Nie idźmy tą drogą! Co innego założyć do sneakersów odjechane skarpetki z ciekawym wzorem i zdać się na hipsterską stylizację, a co innego wskoczyć w buty, które sprawiają, że stopa wygląda co najmniej pokracznie. Za tym trendem z pewnością nie będziemy tęsknić.

Plastikowe buty

Pozostańmy jeszcze na chwilę w świecie obuwia, bo to, co się tu ostatnio wyprawiało, woła o pomstę do nieba. Buty uparcie lansowane przez aspirującego projektanta Kanye Westa i jego żonę Kim Kardashian to ucieleśnienie wszystkiego, czym nie powinno być wygodne i zdrowe dla stóp obuwie. Wystarczy, że spojrzysz na zdjęcie tych zapoconych stóp i ściśniętych w wąskim nosku palców. Trendy trendami, ale to, co wygląda świetnie na pokazie mody damskiej, niekoniecznie musi sprawdzić się na poziomie mody codziennej. Niech zostanie to jedynie sztuką dla sztuki, a nasze stopy odetchną z ulgą.

Tu warto wymienić inne trendy, które w zasadzie możemy wrzucić do tego samego worka, co plastikowe buty. Chodzi o ubrania i torebki wykonane z przezroczystego plastiku.

Rowerowe spodenki

To co prawda żadna nowość, ale w świecie mody damskiej pojawiły się z hukiem w zeszłym roku. Spopularyzowały je oczywiście Kardashianki, ale popularność spodenek rowerowych zawdzięczamy również projektantom. Bardzo obcisłe i sięgające nieco ponad kolano spodenki, które jednoznacznie kojarzą się ze sportowymi stylizacjami lub z modą damską z lat 80. ubiegłego wieku, pojawiały się nie tylko w codziennych stylizacjach, ale też niektóre gwiazdy paradowały w nich na czerwonym dywanie. To jeden z tych trendów, który już na samym wstępie wzbudził niemało kontrowersji, ale wszystko wskazuje na to, że ten wybryk modowy mamy już za sobą.

Torebki-saszetki przewiązane w pasie

Ten dziwny eksperyment łączący torebkę i saszetkę w jeden przedmiot noszony w pasie lub co więcej, zamiast paska, to kolejny trend, za którym z pewnością nie będziemy tęsknić. Torebki tego typu najczęściej miały mikroskopijne rozmiary i pewnie trudno zmieścić w nich coś więcej, niż kartę kredytowa i błyszczyk. Trendy tego typu odłóżmy na bok, torebka rzecz święta i musi się w niej zmieścić przynajmniej połowa arsenału twoich najpotrzebniejszych rzeczy.
Autorka: Kamila Zalińska-Woźny