Data modyfikacji:

Naprasowanki na ubrania – stwórz niepowtarzalne nadruki

Jednorożec, czaszka, róże, a może tęcza lub kontrowersyjny napis? Każdy znajdzie coś dla siebie wśród naprasowanek na ubrania. Sprawdzamy popularny modowy trend, dzięki któremu twoje ubrania mogą stać się absolutnie wyjątkowe.
naprasowanki
Naprasowanki na ubrania to bardzo łatwy i jednocześnie przyjemny sposób, dzięki któremu nadasz swojej garderobie całkiem nowy wygląd. Ale nie tylko – zdobiąc bluzkę czy jeansy oryginalną naprasowanką możesz zamanifestować poglądy, sympatię lub antypatię wobec jakiegoś zjawiska, idei, osoby, czy przedmiotu. To bardzo ważne, by mieć swoje zdanie na różne tematy. Ale naprasowankami możesz się też po prostu pobawić, odkładając na bok wszelkie ideologiczne przesłania – bo moda to przede wszystkim zabawa.

Naprasowanki na ubrania – jak zrobić?

  • Zazwyczaj wystarczy przyłożyć wzór w wybrane miejsce i przyciskać gorącym żelazkiem przez około 15 sekund.
  • W zależności od typu prasowanki można prasować bezpośrednio po wzorze – tak jest zazwyczaj w przypadku ozdób materiałowych, lub przez bawełnianą szmatkę. Niektóre ozdoby mają na wierzchu folię zabezpieczającą – należy prasować je przez papier do pieczenia. Zawsze czytaj zalecenia producenta.
  • Zaczekaj dwa dni, zanim założysz ozdobione prasowanką ubranie, ponieważ klej powinien dobrze wyschnąć.
  • Pamiętaj też, by prasowanki prać ręcznie w niskiej temperaturze.
  • Aby naprasowanka lepiej trzymała się na tkaninie, możesz ją dodatkowo przyszyć – modne są zwłaszcza widoczne, nieco nierówne szwy.

Naprasowanki na koszulki

Najczęściej ozdabiamy chyba T-shirty. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że jest to bardzo łatwy, przyjemny i stosunkowo tani sposób, by mieć niepowtarzalną koszulkę. A T-shirty nie są drogie i można je często kupować.

Wybierz więc ulubiony kolor bluzki oraz wzór naprasowanki. Modne motywy to czaszki utrzymane w meksykańskiej stylistyce, anielskie skrzydła, jednorożce lub kwieciste printy. Możesz też skomponować własny napis – przydadzą się naprasowanki na koszulki z literami alfabetu.

Naprasowanki na spodnie i kurtkę

Znudziła ci się trochę piękna ale klasyczna katana jeansowa? Możesz ją nieco odświeżyć i sprawić, że będzie jeszcze piękniejsza właśnie dzięki naprasowankom.

Do dyspozycji masz szerokie plecy kurtki, rękawy – ozdoby najlepiej będą się prezentować na przedramieniu, a także przestrzeń nad przednimi kieszeniami na klatce piersiowej. Odradzamy mocowanie ozdób na kołnierzu i mankietach – często je wywijamy, więc naprasowanki mogą się po pewnym czasie odkleić.

Ozdobić warto też spodnie jeansowe – tu do wyboru masz całą powierzchnię, a ogranicza cię jedynie pomysłowość. Modne motywy to kwiaty – róże, tęcza, komiksowe dymki z napisami lub symbole zespołów rockowych (np. kultowe usta The Rolling Stones).

Prasuj także buty

Naprasowanki na ubrania to także rewelacyjny, a jednocześnie bardzo prosty sposób na odświeżenie... butów. Można nimi ozdobić modele z cholewkami z tkaniny – trampki, espadryle lub tenisówki.

Środek buta trzeba usztywnić, wkładając np. prawidło, przyłożyć wybrane wzory i przyprasować. Warto wcześniej założyć but i sprawdzić, w których miejscach tkanina zgina się na stopie, ponieważ tam właśnie naprasowanka narażona będzie na szybsze odklejenie się.

Wybieraj buty bez wzorów, gładkie, w jasnych kolorach, np. błękitne lub białe.