Data publikacji:

Organizer na buty, czyli jak przechowywać obuwie

Obuwie w twojej szafie nie mieści się? Potrzebujesz na nie więcej miejsca? Rozwiązaniem jest organizer na buty. Podpowiadamy, jak przechowywać buty, aby nie niszcząc ich, zająć jak najmniej powierzchni. Podstawową funkcją organizera na obuwie jest ochrona butów, wtórną - powiększanie powierzchni użytkowej, na której przechowuje się obuwie.

Gdzie schować buty?

Buty można upchnąć w szafie lub ścisnąć w niewielkiej szafce na obuwie. Byle jak, byle gdzie, z obcasami wciśniętymi w podbicie, ze spłaszczonymi noskami.

Pewnym zabezpieczeniem przed deformacją obuwia są prawidła, jednak nic tak nie chroni butów jak umieszczenie ich w miejscu specjalnie dla nich przygotowanym.

Wnętrza ze smakiem polecają - Czy pralka może stać w kuchni?

Organizery świetnie się do tego nadają. But nie nachodzi na drugi, dzięki czemu nie ma mowy o odkształceniach. Dodatkowo, pionowe organizery pozwalają umieścić większą liczbę par butów na konkretnym metrażu.

Przeczytaj także: Organizer do szuflady - sposób na porządek w garderobie

Rodzaje organizerów na buty

Organizery można podzielić ze względu na kierunek składowania obuwia oraz ze względu na materiał, z którego zostały wykonane.
  • Organizer na pojedynczą parę obuwia (w pionie);
  • stojak pionowy z tworzywa sztucznego;
  • tekstylny organizer pionowy;
  • stojak poziomy z tworzywa sztucznego;
  • organizer poziomy, który umieszcza się w miejscach nieprzeznaczonych na buty (np. pod łóżkiem);
  • organizer w formie przylepców na ścianę.

Jak przechowywać buty?

Organizer – uchwyt. Stopka, która pozwala ustawić w pionie parę krótkiego obuwia. Działa na zasadzie przekładki. Bez ograniczenia z boków. Posiada blokadę wysokości. Producenci oferują zestawy oraz pojedyncze sztuki.
Stojak na buty. Wydziela powierzchnię dla każdej pary lub każdego elementu. Często but umieszcza się także na specjalnej nakładce, dzięki czemu zachowuje odpowiednią odległość od kolejnej sztuki.

Dostępny w wersjach pionowej i poziomej, w formie klasycznej bądź karuzeli.
Wiszący organizer na buty. Zestaw przegródek wykonany z materiału. Forma pionowa. Specjalny uchwyt pozwala zawiesić go w szafie.
Organizer pod łóżko. Forma pozioma pozwala wsuwać go w miejsca o niewielkiej wysokości. Wykorzystuje nieużytkowaną dotąd powierzchnię, np. spód łóżka czy szafy, której sufit jest nieco niższy niż jej boki. Zazwyczaj tekstylny.
Kieszenie. Pokrowce na pojedyncze pary obuwia do zawieszenia w szafie.
Przylepiec na ścianę. Specjalne mocowania przykleja się w dowolnym miejscu, w którym chcemy przechowywać obuwie, np. na ściance lub drzwiach szafy, na ścianie w garderobie. Buty wsuwa się w przestrzeń, którą wydziela plastikowa forma.
Pudełko na buty. Jego główną funkcją jest ochrona przed deformacją, nie oszczędza powierzchni.
Organizer podróżny. Torba z przekładkami, które zapobiegają odkształceniom. Większa lub mniejsza. Często element zestawów bagażowych.
Autorka: Barbara Szega