Data modyfikacji:

Jak wybrać idealną podwiązkę na studniówkę?

Studniówkowych zwyczajów związanych z ubiorem jest naprawdę sporo – jednym z tych najbardziej popularnych jest oczywiście czerwona podwiązka. Czy wiesz, dlaczego właściwie zakłada się podwiązkę na studniówkę? I jak wybrać tą najwygodniejszą, która będzie wiernie towarzyszyła ci przez cały bal maturalny?
podwiązka na studniówkę

Czerwona podwiązka. Skąd ten zwyczaj?

Studniówka to ważne wydarzenie w życiu większości młodych ludzi – zbliżająca się matura to w końcu symboliczny „skok w dorosłość” i czas podejmowania ważnych, życiowych wyborów. Nic dziwnego, że miesiące poprzedzające ten ważny egzamin są tak stresujące…

Ale od czego jest studniówka! Bal maturzystów to okazja do wyszalenia się i chwilowego zapomnienia o obowiązkach. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zwykła impreza – bal rządzi się własnymi, ubiorowymi prawami. Pamiętaj także o dodatkach! Sprawdź najpiękniejsze ozdoby do włosów.

To oczywiste, że studniówka wymaga eleganckiej stylizacji, makijażu i fryzury. Zastanawiałaś się jednak, skąd wzięło się tyle ubiorowych przesądów związanych z balem maturalnym?

Czerwone majtki, czerwona nitka w kieszeni i studniówkowa, czerwona podwiązka – choć jeden z tych elementów musi znaleźć się w stylizacji przyszłej maturzystki.

Podwiązka na studniówkę - po co ją zakładać? Tradycja mówi, że podwiązka – zwłaszcza czerwona – po prostu przynosi szczęście na egzaminie maturalnym.

Oczywiście do wszystkich przesądów warto podchodzić z przymrużeniem oka. Nie oznacza to, że podwiązka nie może stać się ciekawym smaczkiem w twojej wieczorowej kreacji.

Jaką podwiązkę na studniówkę wybrać?

Pewne jest jedno – podwiązka na bal maturalny musi być czerwona. Świeżym trendem są czerwone, szerokie podwiązki zdobione kokardami i koronkami. Taką modę w 2019 roku lansował m.in. dom mody Dolce & Gabbana.

W tym sezonie kolor podwiązki obowiązkowo musi rzucać się w oczy – warto postawić na czerwień burgundową lub pomidorową.

Jeśli nie lubisz tak ekscentrycznych dodatków, możesz postawić na delikatniejszą podwiązkę w minimalistycznym stylu – na przykład z jedną, małą kokardką.

Podwiązki na cienkiej tasiemce mogą wyglądać równie pięknie – sprawdzą się zwłaszcza u właścicielek bardzo szczupłych nóg.

Chcesz, aby twoja studniówkowa podwiązka była jednocześnie ciekawą pamiątką? Niektóre sklepy internetowe oferują spersonalizowane podwiązki na studniówkę z datą balu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podwiązki?

Nie zapominaj o tym, że podwiązka powinna być przede wszystkim wygodna. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na podwiązkę z miękkiego i delikatnego materiału, który nie będzie „gryzł” cię w trakcie zabawy. Tasiemka powinna być elastyczna, tak aby doskonale trzymała się nogi przez całą noc.

Wybierając podwiązkę dobrej jakości, będziesz mogła wykorzystać ją również w przyszłości. Z pewnością sprawdzi się podczas niejednej randki!

Podwiązka na studniówkę - na którą nogę?

Zgodnie ze zwyczajem, studniówkową podwiązkę należy założyć na lewą nogę, bezpośrednio nad kolanem.

Gdzie kupić czerwoną podwiązkę na studniówkę?

Najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia kupienie podwiązki w sklepie internetowym – w sieci znajdziesz całe mnóstwo modeli podwiązek, zarówno tych zdobnych, jak i minimalistycznych i delikatnych.

Do podwiązki warto od razu zakupić czerwoną bieliznę, która podobno również przynosi szczęście maturzystkom.

Podwiązka na studniówkę to stary zwyczaj, który z biegiem czasu stał się już okazjonalnym trendem. Masz jeszcze nieco czasu na to, by zamówić własną – dla dopełnienia stylizacji i… powodzenia na egzaminie.

Autorka: Joanna Stanuch