Data modyfikacji:

Polskie marki modowe i obuwnicze, które warto mieć w szafie

W dzisiejszych niepewnych czasach coraz więcej osób chce wspierać polski biznes. W poniższym wpisie przygotowaliśmy dla was przegląd, w którym znajdziecie polskie marki modowe warte uwagi. Na naszej liście znalazły się zarówno firmy odzieżowe, jak i obuwnicze. Zapraszamy!

polskie marki

Polskie marki modowe:

  1. Polskie marki odzieżowe, które warto znać
  2. Polskie firmy obuwnicze

Polskie marki modowe. Polskie marki odzieżowe, które warto znać

Chcesz kupować ubrania od polskich firm? Sprawdź poniższą listę – znajdziesz na niej polecane polskie marki modowe, których ubrania kupisz przez Ceneo.pl.

Tej projektantki chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Osoba pełna charyzmy i oryginalności, której projekty podbijają serca wielu Polek, ale nie tylko – jej ubrania i dodatki doceniane są również poza granicami naszego kraju. Marka Evy Minge powstała w 1989 roku w Pszczewie. Jej projekty były wielokrotnie wyróżniane w prestiżowych modowych magazynach. Co więcej, noszą je nawet gwiazdy, a wśród nich m.in. Paris Hilton, Cheryl Cole czy Ivana Trump.

Eva Minge w swojej ofercie posiada bluzy, koszule, kombinezony, sukienki, spódnice, swetry, kurtki, żakiety, spodnie, a także dodatki, takie jak torebki i buty. Te ostatnie kupicie także za pośrednictwem Ceneo.pl, a ich ceny zaczynają się już od około 150 zł. Co można powiedzieć o propozycjach projektantki? Jej ubrania i dodatki są niezwykle kobiece, a jednocześnie wygodne i uniwersalne. Wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno fanki stylu casualowego, jak i sportowego czy glamour. Jeśli chodzi o obuwie, to oferta również jest niezwykle szeroka – zaczynając od butów sportowych, idąc poprzez botki czy kozaki, a na sandałach kończąc.

Tych ubrań unikaj, jeśli w twojej pracy obowiązuje damski business casual

Nazywanie stylu business casual damskiego swobodniejszą i bardziej rozluźnioną wersją stroju business formal może dawać mylne wrażenie, że możesz pozwolić sobie na eksperymentowanie z ubraniami i odrobinę szaleństwa w stylizacjach. Nic z tych rzeczy! Chociaż nie musisz mieć na sobie garsonki, to jednak nie oznacza to, że możesz od razu zakładać luźne koszulki, jeansy czy sandały.

W damskim business casual zakazane są sukienki z głębokim dekoltem i sięgające nad kolano. Równie niemile widziane są wszelkiego rodzaju fantazyjne wzory – animal print czy barwne paski zdecydowanie nie pasują do biznesowego looku. W strojach należy także unikać bluzek na ramiączkach, jeansów i swetrów, które normalnie założyłabyś na co dzień. Dodatkowo na liście rzeczy, które nie pasują do stylu business casual, znalazły się spodnie o długości krótszej niż ⅞, rybaczki, spódniczki mini i wszystkie ubrania oversizowe.

Business casual – damskie sukienki idealne do biura

Oczywistym wyborem, jeśli chodzi o styl business casual, wydają się sukienki. Wybierając idealną kreację na dzień spędzony w biurze, zwróć przede wszystkim uwagę na jej długość. Materiał powinien kończyć się w okolicach kolan, maksymalnie 6 cm nad nimi. Bez obaw możesz również wybrać model maxi.

Jeśli chodzi o fason, to tu masz większe pole do popisu, o ile oczywiście unikniesz modeli z głębokim dekoltem czy wyzywającymi wycięciami. Strzałem w dziesiątkę będzie sukienka ołówkowa, która jest wręcz uwielbiana przez kobiety pracujące w korporacjach. Równie znakomicie sprawdzi się krój rozkloszowany i trapezowy.
Local Heroes to szalone bluzy, T-shirty, kurtki, spódnice, sukienki, legginsy, dresowe komplety oraz dodatki, np. czapki, szaliki, plecaki czy torebki nerki. Marka powstała w 2012 roku, a jej założycielkami są Areta Szpura i Karolina Słota. Local Heroes od początku było prowadzone z pasji do mody, a punktem zwrotnym w działalności firmy był sam Justin Bieber. Aby rozsławić swoją markę, Areta i Karolina postanowiły wysłać T-shirt z zabawnym napisem („Doing real stuff sucks”) na jego domowy adres. Niedługo później Bieber pojawił się w T-shircie od Local Heroes na ulicy, został w nim sfotografowany, a dziewczynom posypały się zamówienia. Local Heroes zaczęło być rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Jeśli szukacie projektów niebanalnych, które zachwycają swoją szatą graficzną, przyciągają wzrok nietypowym napisem czy kolorem, to z pewnością spodobają się wam ubrania od Local Heroes. Zresztą popatrzcie same na ich najciekawsze propozycje.

Marka Femi Stories to właściwie kontynuacja Femi Pleasure, czyli firmy, która została założona już kilkanaście lat temu. Koncept utworzyły dwie siostry. Ubrania od Femi Stories są pełne kolorów i wzorów nawiązujących do natury. W dodatku są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ubrania Femi Stories mają być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Filozofia marki głosi, że ubrania nie mogą nas ograniczać – powinny towarzyszyć nam w realizacji naszych największych pasji. W ofercie Femi Stories znajdziecie zarówno ubrania sportowe, jak i te casualowe. Marka oferuje także dodatki, np. czapki, szaliki, skarpetki, kosmetyczki, a nawet maty do jogi.

Marka Wittchen kojarzy się z luksusową galanterią skórzaną i nie wszyscy wiedzą, że w jej ofercie znajdziemy także ubrania dla kobiet i mężczyzn, np. kurtki, płaszcze, żakiety czy kamizelki. Historia marki sięga 1990 roku. To firma rodzinna, która przez wiele lat działalności budowała swoją pozycję na polskim i europejskim rynku, zyskując wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Wittchen to projekty eleganckie i pełne klasy. Oferowana przez markę galanteria skórzana wykonana jest z najwyższej jakości włoskich skór. Co jeszcze wyróżnia Wittchen? Dbałość o każdy detal, inspiracja modą włoską i poszanowanie tradycji.

Polskie firmy obuwnicze

Szukasz najlepszej jakości butów? Zwróć uwagę na modele oferowane przez polskie marki obuwnicze. Poniżej lista tych godnych polecenia.

Gino Rossi to polski brand, który powstał w 1992 roku w Słupsku. Tradycje marki sięgają także włoskich korzeni, o czym świadczy chociażby sama jej nazwa – to imię i nazwisko jednego z założycieli. Marka oferuje obuwie damskie i męskie wykonane z najwyższej jakości skór naturalnych. Szczególnie spodoba się fanom klasycznego i eleganckiego wzornictwa, a także tym, którzy cenią sobie ponadczasowe projekty. Oprócz butów w ofercie marki znajdują się również akcesoria, m.in. szale, torebki, paski, portfele czy rękawiczki.

Marka została założona w 1979 roku przez Zdzisława Badurę. Kiedyś Badura był małym zakładem rzemieślniczym, w którym tworzono ręcznie robione obuwie z wysokiej jakości skór. Dzisiaj marka mocno się rozwinęła i stała się dużą siecią handlową. Projekty firmy zostały docenione nie tylko w Polsce i krajach europejskich, ale również w Rosji czy na Ukrainie. Co przyświeca marce? Buty marki Badura mają być przede wszystkim wygodne, a także wyróżniać się niepowtarzalnym stylem i wysoką jakością wykonania.

Pisząc o polskich firmach obuwniczych, nie sposób pominąć marki Lasocki. W jej ofercie znajdziemy obuwie eleganckie, te na co dzień, a także modele sportowe czy letnie. Co ją wyróżnia? Firma oferuje przystępne cenowo projekty, które idą w parze z wysoką jakością wykonania.
Autorka: Klaudia Borycka