Data modyfikacji:

Prezent na wieczór panieński: oryginalne pomysły

Przyjęcie organizowane na cześć przyszłej panny młodej powinno być niezapomniane i wyjątkowe. Wszak niecodziennie wychodzi się za mąż, prawda? Ważne jest nie tylko samo miejsce zorganizowania imprezy, zaproszone osoby i dodatki, ale także upominek dla najważniejszego gościa całego wydarzenia. Ten, podobnie jak reszta przyjęcia, powinien być oryginalny i zapadający w pamięć. Jaki prezent na wieczór panieński wybrać? Zapoznaj się z naszymi inspiracjami!
Prezent na wieczór panieński: oryginalne pomysły

Voucher do salonu urody lub spa na prezent na wieczór panieński

Nie da się ukryć, że organizacja ślubu i wesela to bardzo czasochłonny i długi proces, który potrafi być bardzo męczący. Im bliżej „godziny zero”, tym dodatkowo jeszcze więcej stresu. Dlatego by ukoić przyszłej pannie młodej skołatane nerwy, warto wręczyć jej voucher do salonu urody lub spa.

Taki prezent na Panieński pozwoli jej na odrobinę relaksu i wytchnienia. Wszelkie masaże, zabiegi upiększające twarz, a nawet zwykły manicure nie tylko pozwolą przyszłej pannie młodej oderwać myśli od przygotowań, ale także pozwolą jej wyglądać jeszcze bardziej zjawiskowo w jednym z najważniejszych dni w jej życiu.

Innymi zabiegami, na które warto zwrócić uwagę, są: peeling kawitacyjny, masaż twarzy, depilacja laserowa, zabieg parafinowy na stopy lub dłonie, masaż tajski, pedicure, a nawet solarium. Jak widać, możliwości jest naprawdę sporo!

Przy wyborze miejsca, w którym miałby być realizowany voucher, warto kierować się osobistymi preferencjami przyszłej panny młodej. Jeżeli wiemy, że nie lubi się opalać, voucher do solarium nie będzie najlepszym prezentem na wieczór panieński. Natomiast jeśli nasza znajoma uwielbia zabiegi na twarz, może warto zafundować jej profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne cery połączone z nakładaniem maseczek?

Prezent na wieczór panieński: zaproszenie na kreatywne warsztaty

Podobnym do vouchera na zabieg pielęgnacyjny prezentem będzie zaproszenie na kreatywne warsztaty, które pozwolą na poszerzenie horyzontów przyszłej mężatce i relaks. Ten prezent na wieczór panieński to prawdziwe pole do popisu!

Wyboru odpowiedniego warsztatu można dokonać na dwa sposoby. Pierwszy to uwzględnienie zainteresowań przyszłej panny młody. Wiemy, że uwielbia malować? Zafundujmy jej np. zaproszenie na malowanie obrazów połączone z degustacją wina. Nie może wyobrazić sobie życia bez eksperymentów w kuchni? Kupmy jej voucher na warsztaty kulinarne, np. kuchni japońskiej, meksykańskiej lub włoskiej. Dzień bez kawy jest u niej dniem straconym? Niech pogłębi wiedzę na temat odpowiedniego przygotowania tego napoju, jego gatunków i historii.

Drugą opcją wybrania vouchera jako prezentu na wieczór panieński jest wybranie warsztatów, które nie są związane z zainteresowaniami i osobowością przyszłej mężatki. Umie i lubi grać na gitarze? To może zechce spróbować swoich sił na lekcji próbnej gry na perkusji? Jest nieśmiała? Spróbujcie zapisać ją na kilka indywidualnych lekcji tańca. A może słyszałyście, że np. zawsze chciała wziąć udział w oryginalnej ceremonii parzenia herbaty? Kto wie, czy takie zaproszenie nie będzie impulsem do zyskania nowej pasji u koleżanki.

Personalizowane gadżety na prezent na wieczór panieński

Dobrym pomysłem na oryginalny prezent na wieczór panieński będą personalizowane gadżety, np. koszulka z nadrukiem. Nie chodzi o napis w stylu „Przyszła Panna Młoda”, ale o coś, co będzie personalnie powiązane z przyszłą mężatką. Możecie np. na przodzie koszulki napisać jej przyszłe nazwisko, a z tyłu jej panieńskie.

Pomoże to stworzyć napis: „Teraz Kowalska, w sercu Nowak”. Równie dobrze mogą to być zabawne skarpetki, termos, kubek, notes lub kieliszki. Zamiast tekstu możecie umieścić tam wasze wspólne zdjęcia. Takie gadżety doskonale dopełnią wystrój całej imprezy. Przyszła panna młoda doceni upominek stworzony specjalnie dla niej. Możecie wykonać go samodzielnie lub znaleźć sklep, który specjalizuje się w przygotowywaniu takich prezentów.


Oryginalny album ze zdjęciami prezentem na wieczór panieński

Jeżeli już o zdjęciach mowa, bardzo dobrze sprawdzi się oryginalny album z fotografiami. Na czym miałaby polegać oryginalność zwykłej „książki” ze zdjęciami? Puśćcie wodzę fantazji, poświęćcie chwilę na zaplanowanie całości i wykonajcie ten prezent na wieczór panieński DIY. Motyw przewodni: jak się żyje pannom? Wykonajcie zdjęcia, na których przedstawicie, jak wspaniałe jest życie niezamężnych kobiet.

Bądźcie na nich pełne życia, uśmiechnięte i szczęśliwe. Niech przyszła panna młoda zobaczy, ile traci: wypady z koleżankami na miasto, babskie wieczory przy winie i malowaniu paznokci, wieczór spa, wielogodzinne spacery po sklepach lub wszystko inne to, co lubicie razem robić, a po ślubie nie będzie już na to tyle czasu. Uwierzcie, że będziecie miały mnóstwo radości przy tworzeniu tego upominku! Może pokusicie się o wykupienie profesjonalnej sesji zdjęciowej?


Niezbędnik przyszłej żony

„Niezbędnik przyszłej żony” to również prezent na wieczór panieński DIY. Jak go przygotować? Zakupcie drewnianą skrzynkę i napiszcie na niej „Niezbędnik przyszłej żony” oraz życzenia od was dla niej. Możecie dodatkowo dorysować coś w ślubnym klimacie, np. obrączki albo po prostu pannę młodą (nawet niekoniecznie prawdziwą). Do środka włóżcie następujące przedmioty: lek na ból głowy, 100 ml alkoholu, czekoladę lub inną słodycz, świeczki, banknot i smoczek.

Do każdej z wymienionych rzeczy dopasujcie kolejno bileciki: „Na ból głowy”, „Na pociechę”, „Na osłodę”, „Na długie wieczory” i „Na przyszłość”. Oczywiście co możecie dołożyć lub pominąć zależy tylko od waszej kreatywności, ale uwierzcie, że przyszła panna młoda doceni pomysłowość i na pewno się ucieszy!


Autor: Agnieszka Ragus
Autor: Agnieszka Ragus