Słowianki słyną ze swojej niezwykłej urody. Uważane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na całym świecie. Co takiego ma w sobie ten typ urody, że jego przedstawicielki przyciągają wzrok, gdziekolwiek się pojawią? Trudno jednoznacznie określić, jak wygląda typowa słowiańska uroda, kryje się bowiem między innymi w charakterystycznych rysach twarzy i innych, trudnych do uchwycenia, aspektów. Istnieje jednak zespół cech, które pozwalają naszkicować obraz Słowianki i Słowianina.
Wiele osób twierdzi, że za granicą łatwo rozpoznać Słowiankę, chociaż nie zawsze jest oczywiste, dlaczego. Istotny jest nie tylko kolor włosów, cery czy oczu, ale również kształt i rysy twarzy oraz sylwetka. Chcąc nakreślić obraz słowiańskiej urody, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty. Dzięki temu uda się uchwycić to, co łączy osoby, które ją reprezentują. Najczęściej automatycznie myślimy o jasnych włosach, niebieskich oczach, rumianej i okrągłej buzi oraz dobrze zbudowanej sylwetce. Czy tak właśnie wygląda typowa Słowianka?
Bardzo często Słowianki kojarzą się z jasnymi włosami, z pewnością jednakich ich prawdziwy obraz jest daleki od platyny czy skandynawskiego blondu. Zdecydowanie bliższa rzeczywistości będzie wizja blondu słomkowego, a przede wszystkim tak zwanego mysiego. Ten ostatni kolor jest bardzo typowy dla słowiańskiej urody, występuje zatem bardzo powszechnie. Jest też jednym z najbardziej niedocenianych naturalnych kolorów włosów. Zdecydowana większość Polek, które zostały nim obdarzone, decyduje się na farbowanie. Bardzo powoli ulega to zmianie, a delikatny i nieoczywisty „szarawy” kolor staje się niekiedy nawet pożądany. Krótko mówiąc, słowiański typ urody to w dorosłym wieku częściej brązowe włosy o różnych odcieniach, niż jasny blond. Włosy Słowianek i Słowian są najczęściej proste, choć oczywiście obecnie nie brakuje również falowanych czy nawet kręconych. W swojej naturalnej, zadbanej formie zachwycają blaskiem i siłą.
Słowiańskie oczy? Oczywiście – niebieskie! Ale nie zawsze. Słowianki bardzo często nie mają oczu wyraziście błękitnych, ale niebieskie z domieszką zieleni lub szarości, a niekiedy zupełnie nieokreślone. Oczy bywają głęboko osadzone. Charakterystyczną cechą są też kąciki lekko unoszące się ku górze. Nad oczami znaleźć można natomiast piękną ozdobę – ładnie zarysowany łuk brwiowy. Osoby, które zarzekają się, że za granicą zawsze są w stanie rozpoznać słowiańską urodę, twierdzą, że nie chodzi o kolor włosów czy oczu, ale o charakterystyczne słowiańskie rysy twarzy. Z pewnością twarz jest nieco płaska o owalnym kształcie, jednak nie bardzo szczupła i pociągła. Policzki są wyraźnie zarysowane i zaróżowione, dzięki czemu Słowianki nie muszą sięgać po dodatkowy róż. Mówiąc o cerze, warto dodać, że słowiańska twarz wygląda zdrowo i ma piękny, kremowy odcień. Za dodatkową ozdobę można uznać nos Słowianki. Jak on wygląda? Najczęściej jest mały, zgrabny i delikatny, a przy tym często również zadarty. Wygląda uroczo i sprawia, że cała twarz nabiera sympatycznego wyrazu.
Słowiańska uroda to również charakterystyczny wygląd figury. Jej przedstawicielki mają najczęściej sylwetkę „gruszki” z szerokimi biodrami, przy czym ogólnie są stosunkowo szczupłe. Są również niezbyt wysokie, chociaż zdarzają się wyjątki.
W przypadku mężczyzn również charakterystyczne są włosy ciemnoblond lub brązowe i jasne oczy. Rysy twarzy są także łatwe do rozpoznania, przy czym mniej delikatne, niż u kobiet, a nosy większe. Wspólnymi cechami obu płci jest natomiast dość jasna karnacja, odrobinę zaokrąglona twarz i lekko zaróżowione policzki. Jeśli chodzi o sylwetkę, Słowianie są dość postawni i dobrze zbudowani.
Delikatna cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji, żeby mogła pokazać pełnię swojego piękna. Przede wszystkim istotna jest ochrona przeciwsłoneczna. Najlepiej cały rok stosować kremy z filtrem, co pozwoli opóźnić procesy starzenia. Latem jest to absolutnie niezbędne, jasna karnacja może szybko ulec poparzeniu, które jest niebezpieczne dla zdrowia i urody, może bowiem pozostawić po sobie przykrą pamiątkę w postaci przebarwień.
Na co dzień pielęgnacja cery nie odbiega od standardów, konieczne jest codzienne oczyszczanie skóry, tonizacja oraz nawilżanie. Wśród osób o tym typie urody często zdarza się cera wrażliwa i naczynkowa, do której warto dobierać kosmetyki łagodzące oraz normalizujące. Warto szukać w kosmetykach składników takich jak wyciąg z kasztanowca i arniki, witamina C czy rutyna. Co ciekawe, wiele Słowianek, troszcząc się o urodę, jednocześnie głęboko wierzy w moc naturalnych kosmetyków, ziół i kwiatów, a sympatia do tego typu sposobów na pielęgnację systematycznie rośnie. Nic dziwnego, jest bardzo skuteczna i sprawdza się przy delikatnej cerze, którą silne detergenty mogą podrażniać.
Naturalne kosmetyki sprawdzają się również przy pielęgnacji włosów. Chociaż wciąż przeważająca ilość dorosłych kobiet w Polsce stosuje koloryzację, coraz częściej zwracają one uwagę, by również farby były delikatne i łagodne dla skalpu oraz włosów. Dobierając kolor, warto wziąć pod uwagę, że wiele Słowianek wygląda dobrze w odrobinę rozjaśnianych włosach, jednak niekoniecznie musi to być platynowy blond. Niewielka zmiana odcienia o kilka tonów w stosunku do naturalnej barwy, zazwyczaj daje najbardziej naturalny i przyjemny dla oka efekt.
Słowiańskie włosy często bywają suche i cienkie, nie można zapominać o ich regularnym odżywianiu, nakładaniu masek i naturalnych olejków, a żeby włosy zalśniły pełnią blasku, warto zadbać o równowagę emolientów, humektantów i protein. Jeśli paniom zależy na wydobyciu jasnego i złotego odcienia włosów bez użycia farb, polecane są kosmetyki z wyciągami z rumianku, a przede wszystkim regularne płukanki z naparów z jego koszyczków z dodatkiem nagietka.
Możesz też ozdobić T-shirt za pomocą specjalnych pisaków do tkanin. Są trwałe, niezmywalne i jednocześnie bezpieczne dla skóry. Mają żywe kolory, a do niektórych zestawów dołączone są również szablony. Masz pełną dowolność w tworzeniu aplikacji – nie ogranicza cię kształt, tak jak w przypadku naszywek lub naprasowanek.
Jeśli kobieta została obdarzona, charakterystycznym dla słowiańskiej urody, nieco przysadzistym dołem sylwetki, są sposoby na to, by zrównoważyć tę cechę strojem. W takiej sytuacji warto zakładać bluzki z bogatą górą, na przykład z bufiastymi rękawami lub szerokimi ramionami. Trzeba też pamiętać, że ciemne kolory optycznie pomniejszają, a jasne przeciwnie. Stosując proste triki, można z łatwością zrównoważyć sylwetkę, by wyglądała bardziej harmonijnie. Niezwykle kobiece szerokie biodra sprawiają, że talia wygląda na szczuplejszą, warto ją jednak jeszcze dodatkowo podkreślać.
Do Słowianek pasują naturalne motywy roślinne, takie jak delikatne listki, pnącza i kwiaty oraz luźny styl boho. Pięknie będą prezentować się również hafty i elementy nawiązujące do folkloru. Dobór kolorów zależy w dużej mierze od barwy tęczówek. Niezbyt polecana jest czerń, natomiast mile widziane są niezbyt intensywne, przydymione kolory, takie jak brzoskwiniowy, morelowy, kremowy, mleczna biel, zielony i szary, wiele kobiet będzie się również świetnie prezentować w kolorze bordowym, cytrynowym lub pudrowym różu.