Data publikacji:

Śmieszny prezent na ślub? A dlaczego nie? 7 propozycji

Wybierasz się na ślub i chcesz wręczyć nowożeńcom niepowtarzalny prezent? Postaw na coś humorystycznego. Śmieszny prezent na ślub będzie dobrym odstępstwem od tradycyjnie wręczanych upominków i może dodatkowo wywołać jeszcze więcej uśmiechu na twarzach pary młodej.

prezent ślubny

Śmieszny prezent na ślub – co kupić?

Na ślubach i weselach obowiązuje pewna etykieta, ale czasem warto wykroczyć nieco poza utarte schematy. Dotyczy to przede wszystkim kwestii prezentów. Jeśli wybierasz się na ślub bliskich ci osób, które mogą poszczycić się dobrym poczuciem humoru, warto postawić na śmieszny upominek. Śmieszny prezent ślubny dla koleżanki będzie strzałem w dziesiątkę. To może być drobnostka, którą wręczysz zamiast kwiatów, lub humorystyczny dodatek do głównego prezentu. Oto kilka ciekawych pomysłów na śmieszny prezent na ślub. Wśród naszych propozycji znajdziesz również tani prezent na wesele.

 1. Kubki z zabawnymi napisami
 2. Koc-szlafrok
 3. Domowe tekstylia – pościel lub poduszki
 4. Skarbonka
 5. Gadżety do zdjęć i aparat
 6. Śmieszne ubrania
 7. Pudełko z niespodzianką

  Kubki z zabawnymi napisami

  To prezentowa klasyka, która sprawdzi się nie tylko, jeśli szukasz humorystycznego upominku na ślub. Kubek z odpowiednio dobranym napisem to nawet dobra opcja na śmieszny prezent dla szefa, czy koleżanki. W sprzedaży znajdziesz szereg modeli dedykowanych dla nowożeńców – kubek żony i męża czy naczynia zdobione humorystycznymi frazami jak „game over”.

  Jako uzupełnienie tego prezentu warto dodać dobrej jakości kawę czy herbatę. Taki zestaw na pewno przyda się przyszłym nowożeńcom.

  Koc-szlafrok

  To może być śmieszny dodatek do głównego prezentu, który przyda się w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Koce do złudzenia przypominające szlafroki mają ciekawą formę – można się nimi szczelnie opatulić niemal od stóp do głowy, łącznie z rękami. Jednocześnie dołączone do koca rękawy zapewniają wygodę. Taki śmieszny prezent ślubny będzie dobrą opcją, jeśli młoda para lubi spędzać wieczory na maratonach z serialami lub czytając książki – w takich okolicznościach ciepły koc zawsze się przyda.

  Innym pomysłem na śmieszny prezent na ślub może być koc syreni ogon. Upominek tego typu sprawdzi się, jeśli para młoda ma naprawdę dobre poczucie humoru.

  Domowe tekstylia – pościel lub poduszki

  Humorystycznych napisów adresowanych do nowożeńców możesz też szukać wśród domowych tekstyliów. Śmieszny prezent na ślub w postaci poduszek dekoracyjnych czy kompletu pościeli może w efekcie stać się optymistycznym akcentem w wystroju mieszkania nowożeńców. Pościel z podziałem na strony łóżka czy poduszki utrzymane w podobnym tonie sprawdzą się świetnie, jeśli chcesz postawić na niesztampowy i śmieszny prezent.

  Skarbonka

  To dobry pomysł na śmieszny prezent na ślub z dwóch powodów. Po pierwsze nowożeńcy na początku swojej wspólnej życiowej drogi najczęściej oszczędzają na coś pieniądze, czy to na własne mieszkanie, czy samochód. Po drugie skarbonki dostępne są w wielu ciekawych wariantach, więc jeśli chcesz zrobić parze młodej śmieszny prezent na ślub, w tej kategorii znajdziesz szereg zabawnych produktów.

  Wielu gości weselnych zastanawia się: prezenty czy pieniądze na wesele. Dobrym patentem jest uwzględnienie skarbonki jako dodatku. Postaw np. na szklaną skarbonkę w ciekawym kształcie, a do środka włóż zasadniczą część prezentu, czyli gotówkę. Taki upominek może stać się dla pary młodej dobrą motywacją do oszczędzania pieniędzy, a ty dodatkowo wyróżnisz się niesztampowym podejściem do prezentów ślubnych.

  Gadżety do zdjęć i aparat

  Tabliczki ze śmiesznymi napisami, proporczyki i maski mogą się przydać podczas poślubnej sesji zdjęciowej czy nawet na samym weselu. W ofercie różnych sklepów dostępnych jest szereg śmiesznych akcesoriów tego typu.

  Jest to raczej drobny upominek, który może być dodatkiem do głównego prezentu, czyli np. aparatu typu Instax. W ten sposób sprawisz, że twoi bliscy nowożeńcy zyskają wyjątkową pamiątkę ze ślubu – własnoręcznie wykonane niewielkie fotografie z wykorzystaniem wspomnianych wcześniej gadżetów będą ciekawym urozmaiceniem ślubnego albumu. To dobry pomysł na śmieszny prezent na ślub zamiast kwiatów.

  A jeśli już o albumach mowa, do tego zestawu prezentowego warto dodać jeszcze klimatyczny album, do którego nowożeńcy będą wklejać zdjęcia.

  Śmieszne ubrania

  Koszulki, skarpetki czy bluzy z humorystycznymi napisami to kolejna opcja, którą warto rozważyć. Produkty tego typu zdobione są śmiesznymi napisami czy obrazkami, więc mogą być strzałem w dziesiątkę, jeśli szukasz upominku, który rozweseli parę młodą. Jeśli prezent w tej formie ma być udany, przed zakupem koniecznie sprawdź, w jakich rozmiarach ubrania noszą nowożeńcy. Jeżeli szukasz pomysłu na prezent ślubny dla koleżanki z pracy, koszulki ze śmiesznym napisem będzie idealna.

  Pudełko z niespodzianką

  Ciekawym pomysłem na śmieszny prezent na ślub może być pudełko z butelką wina. Cały sekret polega jednak na tym, aby na pudełku wygrawerować datę, kiedy można je otworzyć. Wskaż tu moment, kiedy nowożeńcy będą obchodzić swoją pierwszą rocznicę ślubu. W ten sposób z pewnością ich zaskoczysz i sprawisz, że za rok zyskają kolejną okazję do radości. Śmieszny prezent na ślub tego typu może być dobrym zamiennikiem dla kwiatów zwyczajowo wręczanych młodej parze.

  Co więcej, śmieszny prezent na ślub tego typu możesz też ciekawie spersonalizować. Producenci pudełek drewnianych czy sklejkowych często oferują opcję grawerowania napisów. Możesz zatem zamówić napis z imionami małżonków, śmieszną sentencję lub życzenia ślubne. Dzięki temu twój śmieszny prezent na ślub zyska jeszcze ciekawszy charakter.

  Jak widzisz, masz sporo opcji, jeśli chcesz postawić na śmieszny prezent na ślub zamiast kwiatów lub jako dodatek do głównego upominku. Na koniec warto jeszcze zadbać o niesztampowy sposób zapakowania prezentu. Kilka warstw kartonu i papieru pakunkowego sprawi, że młoda para będzie musiała się nieco natrudzić, zanim wydobędzie upominek z opakowania. To może być dodatkowy humorystyczny akcent, który jeszcze bardziej urozmaici prezent.

  Autor: Kamila Zalińska-Woźny