Data publikacji:

Sweter damski duży rozmiar

Moda plus size stale się rozwija. Jest to dość nowa branża – wcześniej odzież dla puszystych można było kupić tylko na rynku. Nie było sklepów specjalizujących się w sprzedaży tego typu odzieży. Dzisiaj świat może podziwiać modelki plus size. Każda puszysta kobieta ma szansę na świetne stylizacje. Sprawdź, który sweter damski (duży rozmiar) może okazać się hitem w twojej garderobie!
Sweter damski duży rozmiar

Gdy moda kocha duże swetry damskie

Historia mody plus size to dość nowy temat. Jeszcze w XX wieku taka moda praktycznie nie miała racji bytu. Kobiety puszyste miały ogromny problem z zakupem odzieży, która nadawała się do noszenia. Workowate fasony, koszmarne wzornictwo i nieciekawe tkaniny to wizytówka odzieżowa puszystych kobiet z końca ubiegłego wieku. Ratowały je jedynie wizyty u krawcowych i katalogi wysyłkowe. Niestety, sporo odzieży podkreślało mankamenty figury. Eksperymenty z modą plus size dopiero w ostatnich latach zaczęły dawać satysfakcjonujące efekty.
Świat mody w XX wieku nie interesował się tematyką plus size. Wynikało to z tego, że zdecydowana większość kobiet mogła pochwalić się szczupłą sylwetką. Promowano kobiece ideały, które w zasadzie były nieosiągalne dla przeciętych kobiet. Top modelki z tamtych lat były bardzo wychudzone. Na wybiegi nie dopuszczano modelek, którym zdarzyło się przytyć. Popularne kobiece czasopisma nie uznawały czegoś takiego jak plus size. W Polsce był tylko jeden miesięcznik dla pań z nadprogramowymi kilogramami. W I dekadzie XXI wieku puszyste kobiety zaczęły się domagać szacunku – świat mody musiał zauważyć ich głosy. Dlatego dzisiaj bez problemu można zamówić duże swetry do swojej garderoby.

Swetry damskie dla puszystych mogą być bazą dla wielu stylizacji

Każda kobieta lubi odświeżać swoją szafę o bluzki i sweterki – duże rozmiary tego typu odzieży dzisiaj nie stanowią żadnego problemu. Dużo sklepów internetowych ma w swojej ofercie bluzki i swetry dla puszystych. Skończyły się czasy, w których prawdziwa moda nie przekraczała damskiego rozmiaru 42. Dzisiejsze kolekcje producentów to również swetry duże – rozmiary damskie (również męskie). Może to być sweter wkładany przez głowę lub duży sweter damski rozpinany. Swetry, które można rozpinać, wymagają doboru bluzki lub innego rodzaju odzieży, która nadaje się do założenia pod tego typu sweter.
Sweter rozpinany plus size może być wykorzystywany jako odzież wierzchnia. W praktyce mogą być przydatne przez cały rok. Duże swetry rozpinane mogą się sprawdzać w pracy i w czasie wolnym. To dobre rozwiązanie na zmienną pogodę. Chodzi o to, by się nie przeziębić ani nie przegrzać. Pogoda w Polsce lubi być zmienna. Dlatego swetry damskie rozpinane (duże rozmiary) cieszą się tak dużą popularnością.

Czy sweter dla puszystych nadaje się do pracy?

Wszystko zależy od firmowego dress code’u. Jeśli firma nie wyznacza sztywnych zasad, to eleganckie swetry damskie (duże rozmiary) będą dobrym elementem stylizacji. Mogą to również być bluzki swetrowe – duże rozmiary mają sporo fasonów do zaoferowania. Jeśli chodzi o profesje, w których można sobie pozwolić na mniej oficjalne kreacje, to swetry i tuniki (duże rozmiary) są po prostu wymarzone z uwagi na wygodę.

Swetry damskie (duże rozmiary) a sklep internetowy. Dlaczego warto kupić?

Nie jest żadną tajemnicą, że zakupy internetowe dają więcej korzyści. Przede wszystkim ceny są niższe niż w sklepach tradycyjnych. Jeśli zakup nie da satysfakcji, zawsze można go zwrócić do e-sklepu bez podania przyczyny. Niektóre sklepu internetowe wydłużają czas zwrotu, by klienci mieli czas na podjęcie właściwych decyzji.

Długie swetry i duże rozmiary. Kto ich nie lubi?

Tego typu odzież to nie tylko jesienne swetry dla puszystych. Mogą być dedykowane każdej porze roku. Przykładowo letnia wersja takich swetrów może być ciekawym dopełnieniem popołudniowej stylizacji. Długie swetry damskie w dużych rozmiarach znakomicie ukrywają niedoskonałości sylwetki. Swetry damskie i duża kobieta to ciekawy duet w wymagającym świecie mody.

Długie swetry damskie – duże rozmiary mogą być piękne!

Stylizacja ze swetrem w dużym rozmiarze w roli głównej może być bardzo interesująca. Jeśli chodzi o długie swetry, to fantastycznie zdają egzamin podczas wyjścia na spacer czy na zakupy. Coraz więcej kobiet puszystych zakochuje się w stylu casual. Komfort i wygoda mogą zdominować każdą garderobę. Oczywiście nie należy zapominać o posiadaniu eleganckiej odzieży, gdyż taka może się zawsze przydać.
Zdjęcie: Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.