Data modyfikacji:

Jak zmyć samoopalacz? Domowe metody

Samoopalacz to kosmetyk, który zapewni ci ekspresową opaleniznę bez ryzyka oparzeń słonecznych. Błyskawiczny i bezpieczny rezultat to powody, dla których kobiety tak chętnie sięgają po produkty brązujące. Niestety mają one swoje wady – wystarczy roztargnienie i pośpiech, aby podczas aplikacji balsamu nabawić się smug lub uzyskać zbyt intensywną opaleniznę. Jak zmyć samoopalacz ze skóry? Mamy na to sposoby.

jak zmyć samoopalacz

Jak usunąć plamy po samoopalaczu?

  1. Plamy i smugi. Jak zmyć samoopalacz?
  2. Jak zmyć samoopalacz? Najlepsze sposoby
  3. Nakładaj samoopalacz prawidłowo

Sprawdź również, na czym polega opalanie natryskowe.

Plamy i smugi. Jak zmyć samoopalacz?

Zastosowanie samoopalacza to najszybszy sposób na to, by stać się posiadaczką upragnionej opalenizny. I to bez męczącego wylegiwania się na słońcu w upale i bez ryzyka oparzeń! „Opalenizna z tubki” to również zdrowsza alternatywa kąpieli słonecznych, które przyspieszają starzenie skóry, a bez odpowiedniej ochrony mogą nawet powodować nowotwory.

Tuż obok wielu zalet samoopalacza znajduje się jedna trudność: aby efekt był piękny, trzeba umieć go dobrze aplikować. Ponadto nie należy robić tego w pośpiechu. Tylko dokładne nałożenie produktu zapewni estetyczny i naturalny rezultat.

Samoopalacz nałożony niedbale pozostawi smugi i plamy. Ponadto, kiedy zaprzestaniesz jego stosowania na pewien czas, po prostu zacznie ścierać się ze skóry. Co zrobić, by pozbyć się nadmiaru brązującego produktu?

Jak zmyć samoopalacz? Najlepsze sposoby

Na całe szczęście, nawet źle nałożony samoopalacz zniknie ze skóry sam – wystarczy odrobina czasu. Jeśli nie chcesz czekać, wypróbuj trzy domowe sposoby na to, jak zmyć samoopalacz.

1. Peeling gruboziarnisty do ciała

Najszybszym sposobem na to, jak usunąć samoopalacz z rąk, nóg i innych części ciała, jest zastosowanie peelingu. Najlepszy będzie ten nieco ostrzejszy, z dużą ilością drobinek. Produkty brązujące działają tylko na powierzchownych warstwach skóry, dlatego aby usunąć opaleniznę, wystarczy zetrzeć naskórek scrubem.

2. Woda utleniona lub sok z cytryny

Samoopalacz pozostawił miejscowe plamy? Nasącz płatek kosmetyczny wodą utlenioną lub sokiem cytrynowym i przecieraj przebarwione miejsca 2-3 razy dziennie. Szybko zauważysz, że smugi uległy rozjaśnieniu. To bardzo skuteczny i delikatny sposób na to, jak zmyć samoopalacz z dłoni.

3. Kosmetyki z kwasami AHA i BHA

Kobiety coraz częściej stosują nie tylko samoopalacz do ciała, ale także do twarzy. Produkty zapewniające cerze złocisty koloryt trzeba aplikować równie starannie, co balsamy. W przeciwnym wypadku pozostawią plamy i smugi, przede wszystkim w okolicach łuków brwiowych.

W takim razie, jak zmyć samoopalacz z brwi? Stosuj kosmetyki do twarzy o działaniu rozjaśniającym. Sprawdzą się kremy, toniki i sera zawierające delikatnie złuszczające kwasy AHA i BHA. Uwaga – nie powinny sięgać po nie właścicielki cer naczynkowych i bardzo wrażliwych.

Nakładaj samoopalacz prawidłowo

Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć. Dowiedz się, jak odpowiednio aplikować samoopalacz, aby później nie martwić się nierówną opalenizną.

  • Przygotuj skórę na nałożenie balsamu. Kilka dni wcześniej intensywnie ją nawilżaj, a bezpośrednio przed aplikacją samoopalacza wykonaj peeling ciała oraz depilację.
  • Samoopalacz nakładaj partiami, nabierając małą ilość produktu.
  • Aby zapobiec zabrudzeniu dłoni, stosuj ochronne rękawiczki. Specjalne rękawice do samoopalacza pozwolą ci go również łatwiej nałożyć.
  • Szczególną uwagę poświęć miejscom, takim jak zgięcia łokci i kolan oraz kostki.

Autorka: Joanna Stanuch