Data publikacji:

Wyciskanie pryszczy w TYM miejscu, w drastycznych przypadkach może powodować śmierć!

Autor: Klaudia Borycka

Nawet jeśli nie masz cery trądzikowej lub tłustej czy mieszanej, to zapewne nie raz walczyłaś z ogromnym pryszczem szpecącym Twoją twarz. W takich przypadkach kluczowa jest cierpliwość. Krosta nie zniknie z dnia na dzień. Niestety nie każda z nas ma w sobie tyle spokoju, tym bardziej gdy zmiana szpeci nas tuż przed ważnym wydarzeniem. Wtedy pozostaje jedno: wyciskanie. Do tej pory myślałaś, że to rutynowa czynność, która jest całkowicie bezpieczna? Niestety jest zupełnie inaczej! Jeśli Ty także przynajmniej raz w swoim życiu wycisnęłaś pryszcza, to sprawdź, czy znasz TO miejsce na twarzy, w którym należy zostawić każdą krostę w spokoju. W przeciwnym wypadku skutki mogą być opłakane...

Trójkąt śmierci – dermatolodzy biją na alarm!

Przeglądając specjalistyczne artykuły pisane przez lekarzy dermatologów oraz książki dla studentów medycyny, możemy znaleźć pojęcie trójkąta śmierci.

Trójkąt śmierci znajduje się na twarzy każdego z nas

Jest to anatomiczny rejon na Twojej twarzy, który mieści się pomiędzy kącikami ust i szczytem piramidy nosa. W jego skład wchodzi cały nos oraz górna warga ust. To w tym miejscu przebiegają niezwykle ważne w naszym organizmie żyły. Przede wszystkim żyła twarzowa, która łączy się z układem żylnym szyi, a także żyła kątowa i oczna górna, które bezpośrednio prowadzą do czaszki. Jeżeli w tym obszarze pojawi się krosta, a Ty ją wyciśniesz, to istnieje bardzo duże ryzyko przedostania się bakterii z pryszcza do krwi, a z nią do czaszki. Tam z kolei mogą pojawić się niezwykle niebezpieczne powikłania wewnątrz czaszkowe, z których najniebezpieczniejszym jest zapalenie zatoki jamistej. Jak stwierdzają lekarze, może ono stać się bezpośrednią przyczyną śmierci i to w aż 1 na 5 przypadków.

Wielki pryszcz, mały kłopot. Pozbądź się go z pomocą kosmetyków

Skoro już wiesz, że wyciskanie pryszczy jest niebezpieczne, a w niektórych przypadkach może prowadzić do chorób będących bezpośrednią przyczyną śmierci, to warto zacząć radzić sobie z krostami na inne sposoby. Masz w planach wielkie wyjście, a na Twojej twarzy pojawił się wielki gejzer, którzy straszy wszystkich dookoła? Przygotowaliśmy dla Ciebie według nas najlepsze kosmetyki, które sobie z nim poradzą. Pierwszym z produktów jest żel punktowy na pryszcze firmy Lavera.

Kosmetyk oparty jest na samych naturalnych składnikach. W jego składzie znajdziemy m.in. kwas salicylowy oraz cynk, które w bardzo krótkim czasie potrafią rozprawić się z niechcianą zmianą. Dodatkowo dużym plusem jest cena preparatu.

Kolejnym polecanym przez nas kosmetykiem jest z kolei poniższy żel:

Zawarty w kosmetyku kwas glikolowy i retinowy wykazują działanie złuszczające, więc sprzyjają usuwaniu martwych komórek z naszego naskórka, które jak wiemy sprzyjają trądzikowi. Produkt nie zawiera alkoholu dzięki czemu nie podrażni skóry.

Bardzo skutecznym i polecanym żelem punktowym, który ma dawać rewelacyjne efekty, jest poniższy kosmetyk:

Produkt oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. Wśród nich znajduje się wyciąg z kory wierzby oraz ekstrakt z drzewa herbacianego. Co więcej, to kosmetyk idealny dla wegan czy alergików, ponieważ nie zawiera parabenów, lanoliny, alkoholu i sztucznych aromatów.

Ostatnim już polecanym dzisiaj żelem punktowym na wypryski, który może zlikwidować zmianę nawet w przeciągu 24h, jest kosmetyk marki Sylveco. Jego cena nie przekracza nawet 12 zł!

Jeśli masz tendencję do wyprysków to zapewne wiesz, że olejek z drzewa herbacianego może okazać się w walce z nimi bardzo skuteczny. Nie można jednak przesadzać z jego ilością, ponieważ może to podrażnić cerę. Dlatego marka Sylveco stworzyła produkt zawierający w swoim składzie 5% tego olejku. To optymalna ilość, która potrafi rozprawić się z pryszczem w przeciągu jednego dnia, a jednocześnie nie wysuszyć wrażliwej skóry.

Jak uniknąć pryszczy?

Wyżej polecone kosmetyki to walka z już powstałą zmianą. Co jednak zrobić, aby uniknąć jej pojawienia się? Przede wszystkim dziewczyny i kobiety z cerą tłustą i skłonną do wyprysków powinny odpowiednio o nią zadbać. Podstawą jest więc pielęgnacja, która opiera się na odpowiednio dobranych kosmetykach. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie produkty polecamy w walce z trądzikiem, to kliknij tutaj.

Ważne jest także to, aby raz na jakiś czas robić sobie detoks od makijażu. W przeciwnym wypadku możesz zapchać swoją cerę, która odpłaci się wysypem niechcianych krost. Uważasz, że bez makijażu nie da się wyglądać dobrze? To bzdura! Przeczytaj nasze rady i sprawdź jak prezentuje się tegoroczny trend w makijażu, czyli make-up no make-up.

W walce z trądzikiem mogą przydać się także różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Ja np. od jakiegoś czasu testuję peeling kawitacyjny. Już teraz widzę jego rewelacyjne efekty. Cera po zabiegu jest wyjątkowo gładka, sprężysta, nie świeci się i co ważne dzięki niemu pozbyłam się trądziku już chyba na dobre. Peeling kawitacyjny możesz wykonać także w zaciszu własnego domu. Potrzebne Ci będzie jedynie odpowiednie urządzenie, które kupisz na naszej stronie internetowej.

Duża krosta na twarzy może popsuć nam humor na przynajmniej tydzień. My jednak wiemy jak poradzić sobie z nią znacznie szybciej. Wystarczą odpowiednie kosmetyki, aby pozbyć się nieproszonego gościa. Pod żadnym pozorem nie wyciskaj zmiany! To może doprowadzić do silnych i niebezpiecznych powikłań, o których pisaliśmy już wyżej.

W niniejszym artykule korzystaliśmy z informacji zawartych w książce „Otolaryngologia praktyczna” G. Janczewskiego oraz artykule dr Pawła Podogrodzkiego i prof. Grzegorza Janczewskiego.