Data publikacji:

6 etapów pielęgnacji skóry po lecie

Autor: Renata Zielezinska

Lato, podróże, słońce, morza szum i wiatr... mimo że wakacje to czas relaksu i odpoczynku, to wyższe temperatury, słona lub chlorowana woda, wiatr i klimatyzacja nie sprzyjają zachowaniu dobrej kondycji skóry.

Czy Ty również zauważyłaś, że twoja skóra poszarzała, stała się szorstka, łuszcząca lub pojawiły się na niej przebarwienia czy popękane naczynka krwionośne? Ja właśnie dostrzegłam taki problem! O matko! …i co teraz? Te sygnały podpowiadają, że mojej skórze potrzeba ogromnej dawki składników aktywnych, które zapewnią jej dogłębną regenerację, odżywienie i nawilżenie.

Po pierwsze złuszczanie!

Chcę, aby skóra była dobrze odżywiona, zregenerowana. Jednak, aby pobudzić komórki skóry do odbudowy i regeneracji warto sięgnąć po peelingi, które zetrą martwy naskórek, zniszczony nadmierną ekspozycją na słońcu. Tym razem wybrałam zaprezentowane na poniższym zdjęciu kosmetyki, które doskonale oczyściły moją skórę, usuwając martwy naskórek. Dzięki nim skóra stała się jędrna i gładka i zyskała piękny koloryt.

Po drugie nawilżanie!

Po trzecie odżywianie i regeneracja!

Z reguły chowam się zawsze w cieniu przed słońcem. Jednak chyba nie jestem w stanie zawsze go unikać. Szczególnie w okresie wakacji. Dlatego staram się uzupełniać naturalny płaszcz lipidowy w skórze. Wybieram kosmetyki, które go wzmocnią i uzupełnią brakujące w nim składniki odżywcze. Ostatnio bardzo polubiłam kosmetyki pielęgnacyjne Eveline Cosmetics, które oszałamiają swoimi zapachami, aktywizują odnowę skóry i uzupełniają brakujące w skórze składniki odżywcze. Naprawdę polecam!

Po trzecie dbaj o opaleniznę!

Przebarwienia

Ciekawi mnie, czy Wy macie swój własny program naprawczy dla skóry po lecie?

Życzę miłego dbania o swoją skórę!