Data publikacji:

Na czym polega fenomen birkin bag?

Marzy ci się birkin bag? Nic dziwnego – to jedna z najpopularniejszych torebek na świecie. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego na jej temat.

birkin bag

Co to jest birkin bag?

  1. Jane Birkin – ikona francuskiego szyku
  2. Birkin bag – historia
  3. Jak wygląda birkin bag?
  4. Birkin bag – gdzie kupić?

Jane Birkin – ikona francuskiego szyku

Inspiracją dla powstania birkin bag była Jane Birkin. Aktorka brytyjskiego pochodzenia stała się legendą francuskiej kultury lat 60. i 70. Świat usłyszał o niej dzięki głośnemu romansowi z francuskim reżyserem, Sergem Gainsourgiem. Co wyróżniało Jane Birkin? Jej niepowtarzalna uroda – dziewczęca, a zarazem niezwykle kobieca. Gdy Birkin zdobyła międzynarodową popularność, od razu okrzyknięto ją ikoną stylu. Jane lubiła prostotę – proste, jasne dżinsy, do tego koszulka, skórzane baleriny i koszyk. Gwiazda stawiała na naturalność i proste fasony. Jej styl do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród fashionistek.

Birkin bag – historia

Historia birkin bag jest niczym z filmu. W 1983 roku Jane Birkin leciała w samolocie obok Jean-Louis Dumasa, dyrektora generalnego Hermès. Jane umieściła swoją plecioną torbę w schowku, jednak cała zawartość torebki wysypała się. Jane wyjaśniła Dumasowi, że nosi plecioną torebkę, bo trudno znaleźć skórzaną torebkę, która by się jej podobała.

W następnym roku Dumas stworzył specjalnie dla Jane Birkin czarną, miękką, skórzaną torebkę. Od tego czasu torebka stała się prawdziwym hitem i symbolem luksusu. Można powiedzieć, że ta torebka zmieniła dom mody Hermès. Dzięki niej Hermès stał się bardziej popularny i otworzył się na nowe rynki oraz inny typ klientów. Dziś birkin bag to nieodłączny element modnego wizerunku wśród gwiazd na całym świecie. Noszą ją Victoria Beckham, Lady Gaga, Kim Kardashian i wiele, wiele innych.

Jak wygląda birkin bag?

Czemu birkin bag cieszy się taką popularnością? Naszym zdaniem to wyjątkowe połączenie funkcjonalności i stylowego wyglądu. Birkin bag uznawana jest dziś za synonim eleganckiego looku. Wszystko za sprawą wyjątkowego kształtu. To niezwykle poręczna torebka, do której zmieścisz niezbędne rzeczy. Nie tylko telefon, portfel i klucze, ale także laptop, tablet lub niezbędne dokumenty. Mając taką torebkę, będziesz gotowa na cały dzień pełen wrażeń.

Birkin bag bez problemu rozpoznasz na ulicy. To zasługa unikalnych detali, takich jak zaokrąglone rączki oraz zapięcie na przedzie. Wyprofilowane uchwyty sprawiają, że noszenie tej torebki na przedramieniu jest wygodne, nawet podczas wyjątkowo długiego dnia. Zapięcia na przodzie możesz rozpiąć, dzięki czemu torebka jest jeszcze bardziej pojemna. W środku znajdziesz dwie pakowne kieszenie, w tym jedną na zamek, dzięki czemu bez problemu znajdziesz swoje najpotrzebniejsze drobiazgi. Kolejna zaleta birkin bag? To torebka, która występuje w wielu wariacjach kolorystycznych. Dlatego bez problemu dopasujesz ją do swojej codziennej stylizacji.

Birkin bag – gdzie kupić?

Kupienie oryginalnej torebki birkin jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Jeszcze do niedawna dom mody prowadził listę oczekujących – jeśli chciałaś mieć tę torebkę, czas oczekiwania wynosił nawet kilkanaście miesięcy. Popularniejsze modele można kupić bezpośrednio w domu mody Hermès. Jednak cena oryginalnej birkin bag może odstraszać. Na szczęście w internecie znajdziesz mnóstwo propozycji podobnych do birkin bag.