Data publikacji:

Delikatne tatuaże damskie: ciekawe inspiracje

Tatuaż to doskonały sposób na ekspozycję zainteresowań czy po prostu ozdoba, która idealnie współgra z naszą osobowością. Sztuka profesjonalnego tatuowania cieszy się coraz większą popularnością – również wśród kobiet. Nie wszystkie panie chcą jednak, by ich tatuaż od razu rzucał się w oczy. Czy można znaleźć zatem złoty środek? Z pomocą przychodzą delikatne tatuaże damskie. Jakie z nich są najpopularniejsze? Którą część ciała warto nimi przyozdobić? Odpowiedzi czekają poniżej – zapraszamy do lektury!
delikatne tatuaże damskie

Wyjątkowe tatuaże damskie – jak wybrać wzór?

Delikatne tatuaże damskie kuszą swoim urokiem i niekiedy stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Pamiętaj jednak, by do studia tatuażu nie udawać się pod wpływem impulsu (choć czasami spontaniczne decyzje bywają najlepsze). Przede wszystkim najpierw zadbaj o swoje bezpieczeństwo i korzystaj z usług profesjonalnych tatuatorów, którzy są nie tylko uzdolnieni artystycznie, ale też przestrzegają najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zgromadź jak najwięcej informacji o wybranym salonie, sprawdź opinie w internecie i spokojnie wybierz swój unikatowy tatuaż damski. Delikatne wzory są wyjątkowo popularne wśród kobiet, ale każda z nas ma swój gust i upodobania.
Nawet delikatny tatuaż damski zostanie z Tobą najprawdopodobniej na całe życie, dlatego jeśli chcesz go wykonać, to idealnie byłoby, gdyby naprawdę jego znacznie było Ci bliskie. Czy warto tatuować sobie symbol nieskończoności na nadgarstku? Czy data spotkania chłopaka będzie najlepszym pomysłem na tatuaż? Odpowiedź zależy od Ciebie – podczas wyboru wzoru kieruj się swoimi zainteresowaniami czy wartościami w życiu.
Jeśli masz ochotę na tatuaż, ale nie do końca wiesz, na co się zdecydować, zawsze możesz skorzystać też z pomocy tatuatora, który dysponuje wzornikiem czy katalogiem prac. Osoby zajmujące się tatuowaniem najczęściej specjalizują się w jednym z wiodących styli. Delikatne tatuaże damskie, czy to na rękę czy na inną część ciała, doskonale zaprezentują wykonane techniką:
 • dotwork;
 • watercolor;
 • konturową;
 • linearwork.
 • Idealne miejsca na delikatne tatuaże damskie

  Gdzie najlepiej wykonać delikatny tatuaż damski? To też kwestia indywidualna. Pomyśl, czy chcesz, by był widoczny częściej tylko dla Ciebie, czy może zależy Ci na jego łatwiej ekspozycji. Podczas wybierania miejsca na tatuaż warto zwrócić również uwagę na indywidualny próg bólu.
  Panie decydują się często wykonywać między innymi delikatne tatuaże damskie na nadgarstku, ramieniu czy plecach. Ciekawym umiejscowieniem są także stopy, obojczyki, kark albo skóra tuż za uszami. Subtelne wzory mają to do siebie, że nie zajmują sporo miejsca i można cieszyć się ich dyskretnym urokiem niezależnie od wybranego obszaru ciała.

  Małe tatuaże damskie – wzory

  Jakie delikatne tatuaże damskie cieszą się największą popularnością? Poniżej przygotowaliśmy propozycje subtelnych wzorów, obok których wiele kobiet nie mogłoby przejść obojętnie.
 • Motywy kwiatowe – dotyczy to zarówno kwiatów ciętych, jak i roślinności doniczkowej. Róże, piwonie, goździki, ale też monstery czy paprocie są wciąż na topie.
 • Wzory astralne – księżyc, gwiazdy czy słońce to idealne propozycje delikatnych tatuaży damskich na rękę.
 • Napisy – wytatuowanie ważnego dla siebie słowa, myśli czy refleksji to zawsze idealny pomysł na subtelny wzór.
 • Zwierzęta – dla kociar i psiar to oczywisty motyw, wśród popularnych delikatnych tatuaży damskich nie może zabraknąć też motylków czy ptaków.
 • Nie musisz ograniczać się wyłącznie do tych popularnych wzorów. Uzdolniony tatuator stworzy dla Ciebie unikalny wzór. Możesz wytatuować podobiznę ulubionego dzieła sztuki, przewrotne kieliszki od wina, symbol książek czy… pięciolinię z fragmentem ulubionego utworu. To, co zostanie na zawsze na Twojej skórze, zależy wyłącznie od Ciebie.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Anna Mlonka