Data publikacji:

Delikatne tatuaże na przedramieniu damskie: unikatowe propozycje

Wiele kobiet decyduje się na niewielkie, często lekko ukryte tatuaże o delikatnej kresce. Stanowią one subtelną ozdobę, podkreślającą charakter i styl posiadaczki. Choć wygląd tatuażu i jego umiejscowienie to kwestia bardzo indywidualna, bo jedni chcą je eksponować, a inni raczej ukrywać, to warto poszukać inspiracji i sprawdzić aktualne trendy. Poznaj pomysły na delikatne tatuaże na przedramieniu damskie.
delikatny tatuaż na przedramieniu

Czy delikatny tatuaż na przedramieniu będzie boleć? 

Przed zdecydowaniem się na pierwszy tatuaż wiele osób obawia się bólu, który może towarzyszyć jego wykonaniu. Są pewne newralgiczne miejsca na ciele, gdzie skóra jest cieńsza lub znajduje się tuż przy kości, przez co tatuowanie może być nieco bardziej bolesne – są to na przykład okolice żeber. To, czy ktoś będzie odczuwał ból i w jakim stopniu, zależy od kondycji fizycznej, tolerancji bólu osoby tatuowanej, ale także umiejscowienia i rozmiaru tatuażu, wykorzystywanych kolorów oraz techniki wykonania.
Tatuaż powstaje poprzez nakłuwanie górnej warstwy skóry ostrą igłą z pigmentem, więc ból jest czymś zupełnie normalnym – dochodzi do przerwania tkanki skórnej. Wiele osób nie odczuwa jednak dyskomfortu, a proces tatuowania określa bardziej jako drapanie czy kłucie, które bez problemu da się znieść.
Przedramię to jedno z miejsc na ciele, gdzie przygotowanie tatuażu jest najmniej bolesne, na co wpływa stosunkowo gruba warstwa skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni. Jeśli więc planujesz delikatny tatuaż na przedramieniu, to nie masz się czego obawiać!

Delikatne tatuaże na przedramieniu damskie – inspiracje

Inspiracji na tatuaż warto szukać wszędzie, nie tylko w galeriach ze zdjęciami gotowych ozdób. Należy pamiętać, że większość tatuatorów nie zgadza się na wykonywanie projektów na wzór innych gotowych tatuaży, ponieważ jest to kradzież czyjegoś pomysłu i wzoru. Nie ma więc powodów do złości, gdy w studiu usłyszysz, że zrobienie identycznego tatuażu jak na zdjęciu innej osoby nie wchodzi w grę – jest to w zupełności zrozumiałe i uczciwe podejście. 
Dobrym pomysłem jest za to wybranie tatuatora, którego styl i autorskie projekty do Ciebie przemawiają. Możesz wtedy wybrać jeden z gotowych motywów, które proponuje projektant, lub umówić się z nim na konsultacje, przedstawić swoje oczekiwania i wizję z prośbą o przygotowanie wzoru specjalnie dla Ciebie.
Co ważne, uznawaną praktyką jest też to, aby jeden projekt tatuażu wykonywać tylko jednej osobie, przez co jest on naprawdę wyjątkowy i unikalny. Często więc w galeriach z projektami różnych twórców znajdziesz informacje o tym, że dany wzór jest już zarezerwowany lub zajęty. Oznacza to, że tatuaż znalazł już swojego właściciela, a jeśli wpadł Ci w oko, to możesz zapytać tatuatora, czy stworzy coś podobnego. 

Małe tatuaże damskie – wzory 

Jeżeli szukasz pomysłu na wyjątkowy tatuaż damski, być może zainspiruje Cię któraś z poniższych propozycji: 
 • polne kwiaty – delikatny tatuaż na przedramieniu z wykonanymi cienką kreską hiacyntami, stokrotkami czy makami będzie stanowił subtelną ozdobę, nadającą kobiecie lekkości i uroku;
 • mikrorealistyczny wzór, czyli taki, który charakteryzuje wyjątkowa dokładność i szczegółowość – może przedstawiać np. rośliny, ptaki czy morskie fale;
 • ważne daty, zapisane cyframi rzymskimi;
 • inicjały bliskich Ci osób pokazane w nieoczywisty sposób, np. w innym wzorze lub jako małe, ukryte literki, które nie będą rzucać się w oczy, pozostając jedynie Twoje;
 • symbol tego, co Cię interesuje i co kochasz, może łapka psa, kontur łódki lub samolotu jako symbol podróży, atrybut danego sportu lub rzemiosła; 
 • niewielki księżyc, gwiazdy czy słońce;
 • napis z ulubionym, inspirującym Cię cytatem lub nawet pojedynczym słowem. 
 • Kiedyś modne tatuaże damskie na ręce to były najczęściej łapacze snów, dmuchawce, ptaki czy róże. Dziś odchodzi się od tego typu wzorów na rzecz bardzo zindywidualizowanych, delikatnych tatuaży (np. na przedramieniu) – damskich, stylowych i subtelnych.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Rita Turbiarz