Data publikacji:

Komu pasuje francuska grzywka i jak ją zrobić?

Francuska grzywka prezentuje się wyjątkowo kobieco i naturalnie. Wygląda, jakby była uczesana wiatrem. Włosy są lekko podkręcone i zmierzwione, a całość gwarantuje elegancki, zalotny efekt. U kogo sprawdzi się ta fryzura? Jak zrobić francuską grzywkę? Sprawdź w artykule!

francuska grzywka

Francuska grzywka – jak wygląda?

Francuska grzywka to bardzo kobieca i elegancka fryzura, która prezentuje się wyjątkowo naturalnie. Zupełnie nie przypomina klasycznego uczesania zrobionego od linijki, a wręcz przeciwnie.

Wygląda, jakby ułożyła się sama bez konieczności zastosowania żadnych zabiegów stylizacyjnych. Jest to po części prawdą. Do wykonania francuskiej grzywki nie potrzeba ani wiele czasu, ani specjalnych umiejętności.

Grzywka ta idealnie wpisuje się w kanon urody panujący we Francji. Francuzki wyglądają bardzo kobieco i stylowo, a zarazem naturalnie. Nie przepadają za zbyt mocnym makijażem i skomplikowanymi, sztucznie wyglądającymi uczesaniami.

Francuska grzywka jest stosunkowo długa. Wyróżnia się tym, że układa się nieco na boki, a pojedyncze kosmyki mogą być zakręcone w różne strony. Wygląda ponadczasowo i elegancko. Jest gwarancją lekkiego, dziewczęcego looku.

Francuska grzywka – zalety

Francuska grzywka ma wiele niekwestionowanych zalet. Pozwala ukryć drobne niedoskonałości, wypryski czy zmarszczki umiejscowione na czole. Ponadto nie wymaga układania i stosowania skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych.

Wystarczy, że gdy obudzisz się rano, przeczeszesz lekko fryzurę palcami i ewentualnie spryskasz pianką lub lakierem. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który trzeba by było poświęcić np. na układanie klasycznej, prostej grzywki.

Ponadto francuska grzywka pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Nie bez przyczyny uczesanie takie nosi wiele gwiazd, takich jak Taylor Swift, Dakota Johnson czy Charlotte Gainsbourg.

Sprawdź również propozycje na fryzury damskie w 2020 roku.

Komu pasuje francuska grzywka?

Francuska grzywka szczególnie pięknie wygląda u kobiet z długimi lub półdługimi włosami. Doskonale sprawdza się u posiadaczek pociągłej, owalnej lub prostokątnej twarzy. Powinny na nią uważać jedynie kobiety o okrągłej, pulchniejszej buzi. Jeśli jednak masz ochotę zrobić sobie takie uczesanie, nic nie stoi na przeszkodzie – niezależnie od tego, jaki kształt ma twoja twarz.

Francuska grzywka wygląda ciekawie również w zestawieniu z krótkimi włosami, np. obciętymi na wysokości uszu. Będzie pasować wszystkim miłośniczkom lekkiego, kobiecego looku i ponadczasowych stylizacji.

Jak zrobić francuską grzywkę?

Francuską grzywkę najlepiej jest wykonać u profesjonalnego fryzjera. Jeśli jednak chcesz ściąć ją samodzielnie w domu, skorzystaj z tutoriali zamieszczonych np. na YouTubie. Zrobienie tego nonszalanckiego, naturalnego uczesania jest znacznie prostsze niż wykonanie w domowych warunkach prostej grzywki jak od linijki.

Jak pielęgnować i układać francuską grzywkę? Przede wszystkim zadbaj o to, aby twoje włosy zawsze były świeże i błyszczące. Grzywka to miejsce, na którym przetłuszczające się kosmyki są szczególnie widoczne. Taki efekt prezentuje się niechlujnie i nieestetycznie. Jeśli twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, sięgnij po dobry szampon, który dokładnie je oczyści i nada im lekkości.

Aby uczesać francuską grzywkę, użyj grzebienia z szerokimi ząbkami. Jeśli twoje włosy często się plączą, sięgnij po dobrą szczotkę, np. Tangle Teezer. W ciągu dnia możesz lekko przeczesywać grzywkę palcami. Nie rób tego jednak zbyt często, gdyż dotykanie włosów może doprowadzić do szybszego przetłuszczania się.

Jeśli marzysz o idealnej, zalotnej grzywce niczym z francuskiego filmu, podkręć ją lekko za pomocą lokówki lub lokówko-suszarki. Zakręć kosmyki na dwie strony i zaczesz je lekko na boki. Następnie nałóż na włosy nieco pianki lub delikatnego lakieru.

Francuska grzywka pasuje nie tylko do rozpuszczonych włosów. Będzie prezentować się znakomicie w zestawieniu z eleganckim kokiem lub nonszalanckim kucykiem. Takie uczesanie daje naprawdę wiele możliwości. Wypróbuj francuską grzywkę na swoich włosach, a na pewno będziesz zadowolona!

Autorka: Olga Wacholc