Data modyfikacji:

Jakie fryzury wybierać dla twarzy pociągłej szczupłej?

Masz pociągłą, szczupłą twarz i zastanawiasz się, jakie fryzury będą pasować ci najbardziej? Odpowiednie uczesanie jest w stanie optycznie skrócić buzię, zatuszować wysokie czoło i podkreślić atuty urody. Jakie fryzury wybierać dla twarzy pociągłej szczupłej? Sprawdź w artykule!

fryzury dla pociągłej twarzy

Fryzury dla twarzy pociągłej szczupłej. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Fryzura odpowiednio dobrana do kształtu twarzy jest w stanie nie tylko zatuszować mankamenty urody, lecz także podkreślić piękno buzi. W ten sposób można optycznie wyszczuplić twarz, skrócić czoło czy też odwrócić uwagę od zbyt dużego nosa. Zastanawiasz się, jakie fryzury będą pasować do twarzy pociągłej szczupłej? Jest to twarz mocno wydłużona, owalna, często z wysokim czołem. Poniżej przedstawiamy propozycje fryzur dla twarzy o tym kształcie!

Cieniowanie włosów – fryzury dla twarzy pociągłej szczupłej

Pierwszą naszą propozycją fryzury dla twarzy pociągłej szczupłej jest cieniowanie włosów. Proste kosmyki o idealnie równej długości zdecydowanie nie pasują do pociągłej buzi. Delikatne lub mocniejsze cieniowanie pięknie okala twarz, dzięki czemu wygląda na bardziej proporcjonalną. Cieniowane włosy możesz pokręcić lub upiąć, np. w kitkę, warkocza czy kłosa.

Grzywka – fryzury dla pociągłej twarzy z wysokim czołem

Idealną fryzurą dla pociągłej twarzy z wysokim czołem jest grzywka. Optycznie skraca ona buzię, a przy tym wygląda niezwykle modnie i stylowo. Do wyboru masz wiele rodzajów grzywek – klasyczną prostą, do połowy czoła, asymetryczną, francuską… Grzywkę najlepiej jest wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jednak możesz także spróbować obciąć włosy samodzielnie. Ponadto dobra wiadomość jest taka, że z grzywką będziesz pięknie wyglądać w wysokim koku czy końskim ogonie, mimo że fryzur tych zwykle nie poleca się osobom z pociągłą twarzą.

Fale i loki – fryzury dla pociągłej twarzy

Fale i loki to doskonałe fryzury dla kobiet o twarzy pociągłej szczupłej. Pięknie okalają buzię, łagodzą rysy i sprawiają, że twarz wygląda na bardziej proporcjonalną. Loki i fale dobrze wyglądają zarówno na krótkich, jak i półdługich oraz długich włosach. U kobiet z pociągłą twarzą najlepiej jest nosić rozpuszczone pasma, jednak kitka czy koczek z kręconych włosów również będzie pięknie się prezentować.

Klasyczny bob – krótkie fryzury dla pociągłej twarzy

Szukasz modnej krótkiej fryzury dla pociągłej twarzy? Doskonałą opcją będzie klasyczny bob. Dzięki takiemu obcięciu buzia wydaje się bardziej okrągła, a rysy – łagodniejsze. Bob wygląda doskonale zarówno na prostych włosach, jak i lokach. Aby urozmaicić fryzurę, możesz np. założyć na głowę kolorowe spinki lub dziewczęcą opaskę!

Przedziałek na boku – fryzury dla pociągłej twarzy z długim nosem

Przy pociągłej szczupłej twarzy przedziałek na środku głowy nie wygląda zbyt dobrze. Znacznie lepiej jest postawić na asymetryczną fryzurę z przedziałkiem na boku. Takie uczesanie sprawia, że buzia wygląda na okrąglejszą i bardziej proporcjonalną. Możesz nosić włosy rozpuszczone lub spiąć je w warkocz czy koński ogon, używając np. supermodnej gumki typu scrunchie!

Messy bun – fryzury dla pociągłej twarzy z niskim czołem i nie tylko

Ostatnią naszą propozycją fryzury dla twarzy pociągłej szczupłej jest messy bun, czyli luźny koczek w nieładzie. Takie upięcie wykonuje się zwykle nisko na karku. Włosy wypadające z koka pięknie okalają buzię, dzięki czemu wygląda na krótszą i bardziej proporcjonalną. Messy bun najpiękniej wygląda na kręconych lub falowanych włosach. Jeśli kochasz upięcia, koniecznie spróbuj wykonać kok w nieładzie samodzielnie w domu!
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.