Data publikacji:

Jakie fryzury dla włosów grubych i sztywnych wybrać?

Bujne i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. W praktyce jednak burza włosów na głowie może przysporzyć kłopotów z układaniem. Twoje włosy są grube, a dodatkowo sztywne? Nie wiesz, jak je podciąć lub jak upiąć? Zapraszamy do poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jakie fryzury dla włosów grubych i sztywnych sprawdzą się najlepiej.
jakie fryzury dla włosów grubych i sztywnych

Fryzury dla włosów grubych i sztywnych – dobre cięcia

Nie wiesz, jakie fryzury dla włosów grubych i sztywnych są najlepsze? Takie włosy, choć są marzeniem wielu kobiet, też bywają problematyczne. Po pierwsze, są odporne na stylizację. Każde ułożenie ich krótko trzyma się na włosach. Gdy masz włosy proste, a chcesz je pokręcić, to prawdopodobnie będzie to bardzo trudne, a fryzura po niedługim czasie i tak wróci do swojego pierwotnego kształtu. Zaplecenie koka czy innego wysokiego upięcia to też wyzwanie. Włosy grube są ciężkie, a więc podczas codziennego funkcjonowania takie upięcie szybko się zepsuje. Co więcej, grube i gęste włosy nierzadko sprawiają wrażenie oklapniętych. Ciężko unieść je u nasady i dodać im objętości. Nawet jeśli to zrobimy, po jakimś czasie włosy szybko stracą lekkość.
Na szczęście jest kilka cięć, dzięki którym okiełznanie grubych i sztywnych włosów stanie się prostsze. Poniżej nasze pomysły i inspiracje.
 • Long bob
 • Long bob, czyli proste cięcie o długości do połowy szyi. Taka fryzura jest idealna dla włosów grubych i sztywnych. Sprawdzi się zwłaszcza dla posiadaczek włosów naturalnie prostych. Oczywiście taki bob można też nosić w wersji z grzywką na bok, co sprawdzi się dla pań z wysokim czołem. Grzywka wówczas optycznie je zmniejszy. Ponadto long bob wydłuża i wysmukla twarz. Śmiało sprawdzi się więc nawet dla kobiet z twarzą okrągłą lub kwadratową – złagodzi nieco rysy twarzy. Long boba bez grzywki unikaj wtedy, jeśli twoja twarz jest pociągła. Co więcej, long bob nie wymaga misternego układania, co przy włosach trudnych do stylizacji sprawdza się rewelacyjnie.
 • Bob
 • Klasyczny krótki bob to krótsze cięcie sięgające do brody lub połowy policzków. Taka fryzura również nada się dla kobiet, których włosy są grube i sztywne. Kto może nosić boba? Kobiety z twarzą pociągłą, ponieważ bob optycznie ją zaokrągli. Takie cięcie sprawdzi się też dla twarzy owalnej. Unikaj go, jeśli masz twarz okrągłą lub kwadratową. Wówczas lepiej pomyśleć o long bobie. Czy bob można nosić z grzywką? Oczywiście, ale najlepiej wygląda z tą na bok.
 • Cieniowanie
 • Cieniowanie dodaje gęstym i sztywnym włosom nieco lekkości. Ponadto dzięki cieniowaniu możesz stworzyć na głowie kontrolowany nieład i nie będziesz musiała się martwić o misterne układanie – to, jak wiemy, przy włosach grubych i sztywnych nie jest zbyt proste. Unikaj cieniowania, jeśli twoje włosy wywijają się na końcach.
 • Z grzywką na boki
 • Grzywka w stylu Brigitte Bardot wspaniale wygląda z ciężkimi, grubymi i sztywnymi włosami – takie miała przecież też sama gwiazda. Z taką grzywką śmiało noś long bob lub bob krótki klasyczny.
 • Shaggy bob
 • Jak wygląda shaggy bob? To klasyczny bob. Z tą różnicą, że włosy są w nim mocno wycieniowane. Dzięki temu fryzura jest lekka, ma objętość, a przy tym nie trzeba przesadnie jej układać. Założeniem shaggy boba jest w końcu nieład na głowie. Mała uwaga – shaggy boba nie powinny wybierać kobiety, które mają problem z puszeniem się włosów. Wówczas cała fryzura straci swój urok, a ty będziesz mieć problem z jej okiełznaniem.

  Fryzury na sztywne włosy damskie, które są dodatkowo grube – te upięcia się sprawdzą

  Nie lubisz nosić rozpuszczonych włosów? A może masz niedługo ważne wyjście i zastanawiasz się, jak efektownie upiąć włosy? Tak jak wspominaliśmy już wyżej, włosy grube i sztywne nie są podatne na układanie i stylizację. Co to oznacza? Ciężko będzie zrobić z nich niektóre fryzury. Zatem co wybrać? Poniżej lista upięć, które dla takich włosów sprawdzą się najlepiej. I będziesz mieć pewność, że długo przetrwają.
 • Kucyk
 • Tę fryzurę znają kobiety na całym świecie! Sądzisz, że klasyczny kucyk jest nudny? Nie musi taki być. Zainspiruj się chociażby Arianą Grande czy Kim Kardashian, które często wybierają takie upięcie. Pomyśl o wysokim kucyku i gładko spiętych włosach. Ważne, aby odpowiednio je zabezpieczyć przed puszeniem. Do tego przydadzą się wszelkie pasty, gumy do włosów, lakiery lub klasyczny żel do stylizacji. Co więcej, wysoki kucyk sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wieczór czy nawet eleganckie wyjście. Alternatywą na co dzień jest kucyk związany nisko. W takiej fryzurze istotne jest to, aby dodać włosom objętości. Możesz więc je odrobinę natapirować lub spryskać u nasady suchym szamponem.
 • Warkocze
 • Francuskie, klasyczne, dwa po każdej ze stron, cienkie czy korona z warkocza. Warkocz jest idealny dla grubych i sztywnych włosów, ponieważ dobrze trzyma je w ryzach. A pomysłów na fryzury z warkoczami jest naprawdę wiele. Zanim jednak przejdziesz do ich tworzenia, mamy małą radę – nie wybieraj fryzur, gdzie warkocze są misternie upinane u góry, np. w koku. Gęste włosy spięte tak wysoko po pewnym czasie będą ci ciążyć, a co więcej, takie upięcie po niedługim czasie na pewno się rozpadnie.
 • Fryzury z modną klamrą
 • Inne fryzury dla sztywnych włosów, które są dodatkowo gęste i ciężkie? Pomyśl o spięciu ich efektowną klamrą w stylu lat 90. Taka fryzura aktualnie wraca do łask. Ponadto dobra klamra z pewnością utrzyma grube włosy w ryzach na wiele godzin. Taka fryzura efektownie wygląda zarówno z grzywką, jak i bez niej.
  A tobie, która z propozycji na stylową fryzurę dla włosów grubych i sztywnych przypadła do gustu najbardziej?
  Zdjęcie: Envato Elements
  Klaudia Borycka
  Klaudia Borycka

  Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.