Data publikacji:

Najlepsze fryzury do kwadratowej twarzy

Najbardziej efektowna fryzura to ta, która pasuje do twoich indywidualnych rysów. Jakie uczesanie wybrać, jeśli twoja twarz przyjmuje kształt kwadratu? Sprawdziliśmy najmodniejsze fryzury do kwadratowych twarzy. Przeczytaj i wybierz coś w sam raz dla siebie!
fryzury do kwadratowej twarzy

Jak ustalić kształt twarzy?

Każda kobieta od czasu do czasu chce zmienić coś w swoim wizerunku. Wybór często pada na fryzurę – nowe cięcie może skutkować totalną metamorfozą wyglądu. Zanim zdecydujesz się na zmiany, radzimy zastanowić się, jaki jest kształt twojej twarzy. To bowiem determinuje, w jakich uczesaniach będzie ci najkorzystniej.
Wyróżniamy 5 podstawowych kształtów twarzy:
 • twarz owalna,
 • twarz okrągła,
 • twarz kwadratowa,
 • twarz prostokątna,
 • twarz trójkątna.
 • Jak określić, który z kształtów przyjmuje twoja buzia? Zaczesz włosy gładko do tyłu, zdejmij biżuterię i stań przed lustrem. Przyjrzyj się dobrze zarysowi, który tworzą twoja żuchwa, boki twarzy oraz linia włosów. Wówczas z łatwością zauważysz określony kształt.

  Twarz kwadratowa – czym się charakteryzuje?

  Twarz kwadratowa wyróżnia się szeroką, mocno zarysowaną żuchwą oraz czołem o podobnej szerokości – zwykle niskim. Długość i szerokość twarzy kwadratowej zwykle są do siebie zbliżone.
  Atutem twarzy kwadratowej są przede wszystkim równe proporcje pomiędzy każdą z jej części. Jeśli chodzi o minusy, panie z twarzami o takim kształcie często skarżą się na szerokie, zbyt wydatne kości żuchwy.

  Kwadratowa twarz – fryzury. Jakie sprawdzą się najlepiej?

  Jak w przypadku każdej twarzy, dobrze dobrana fryzura może zdziałać cuda. Posiadaczki twarzy kwadratowych powinny wybierać uczesania o miękkiej formie, w lekkim nieładzie, które doskonale zrównoważą ostre rysy i optycznie zmiękczą zdecydowane linie.
  Właścicielkami twarzy kwadratowej są m.in. Margot Robbie, Małgorzata Socha czy Cameron Diaz. Z pewnością zgodzisz się, że zawsze wyglądają wspaniale – a to za sprawą sprytnego uczesania!
  Czego unikać, poszukując fryzury do kwadratowej twarzy? Jeśli nie chcesz eksponować wyrazistych rysów, zwłaszcza w okolicach żuchwy, zrezygnuj z idealnie gładkich i prostych uczesań. Unikaj cięć geometrycznych oraz klasycznych prostych grzywek. Kwadratowej twarzy nie służą także ultrakrótkie cięcia, które ją odsłaniają, jak również fryzury sięgające linii żuchwy.

  Najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy – propozycje

  Nie wiesz, jakie cięcie wybrać, by złagodzić swoje rysy twarzy? Sprawdź, jakie fryzury dla twarzy w kształcie kwadratu prezentują się najlepiej.

  Choppy bob – odmładzająca fryzura dla kwadratowej twarzy

  Szukasz wygodnego, a zarazem młodzieńczego uczesania dla kwadratowej twarzy? Postaw na boba, jednak nie tego klasycznego. Zmierzwiony choppy bob to idealne rozwiązanie dla pań, które chcą zmiękczyć rysy twarzy i odwrócić uwagę od szerokiej żuchwy.
  Czym charakteryzuje się choppy bob? To fryzura sięgająca lekko za linię żuchwy, z lekko postrzępionymi końcówkami, które dodają jej lekkości. Choppy bob sprawia wrażenie nieładu, który dodaje twarzy świeżego i młodzieńczego wyrazu.

  Curly bob – kręcona fryzura dla kwadratowej twarzy

  Kręcone włosy to idealne rozwiązanie dla kobiet z kwadratowymi twarzami! Loki i sprężynki wspaniale odwracają uwagę od wyrazistego kształtu żuchwy, a na dodatek odmładzają. Curly bob to krótka fryzura, w której prym wiodą kręcone, zmierzwione włosy. Nie musisz być naturalną curly girl, aby go wykonać. Z pomocą spieszą lokówka, papiloty i kosmetyki podkreślające skręt.

  Długie falowane włosy – wyszczuplająca fryzura dla kwadratowej twarzy

  Przez wiele osób twarz owalna uznawana jest za idealny kształt. Możesz sprawić, że twoja twarz zbliży się do tej formy za pomocą długiej, wyszczuplającej fryzury. Nie ma tu szczególnej logiki: po prostu zapuść włosy! Im dłuższe, tym bardziej wysmuklający efekt uzyskasz. Jest jednak jeden haczyk: panie z kwadratowymi twarzami powinny nosić włosy kręcone lub lekko falowane. Dzięki temu rysy wydadzą się nie tylko wyszczuplone, ale i złagodzone.

  Fryzury z grzywką do kwadratowej twarzy

  Osoby z twarzami kwadratowymi nie muszą rezygnować z noszenia grzywki. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym podkreśli ona mocne strony urody, zaś te mniej pożądane – zamaskuje.
 • Wybieraj grzywki asymetryczne, lekkie i zmierzwione. Doskonale łagodzą rysy i odwracają uwagę od zdecydowanych kształtów.
 • Jeśli chcesz, możesz zdecydować się nawet na grzywkę kręconą.
 • Unikaj ścinania grzywki na prosto – takie rozwiązanie tylko zwróci uwagę na szeroką żuchwę.
 • Jak upinać włosy przy kwadratowej twarzy?

  Twarz kwadratowa zdecydowanie najlepiej będzie prezentować się w lekkiej, okalającej ją fryzurze. Nie oznacza to jednak, że nie powinnaś spinać włosów. Koki i kucyki mogą wyglądać wspaniale, jeśli będziesz pamiętać o tym, aby tuż przy buzi wypuścić kilka swobodnych kosmyków. Świetnym rozwiązaniem może okazać się ścięcie włosów w stylu curtain bangs. To lekka grzywka, która okala czoło jak kurtyna, zaś na jej krańcach włosy są znacznie dłuższe. Doskonale sprawdzi się w upięciach dla kwadratowej twarzy.

  Modne fryzury dla kwadratowej twarzy – podsumowanie

  Posiadaczki kwadratowych twarzy powinny pamiętać o tym, aby wybierać fryzury, które optycznie zbliżą ją do kształtu owalnego. Kręcone, falowane i zmierzwione włosy będą tu znakomitym rozwiązaniem. Warto odważyć się także na zapuszczenie długich pasm, które optycznie nadają twarzy długość. Unikaj natomiast idealnie gładkich fryzur, geometrycznych cięć i zdecydowanych linii.
  Zdjęcie: Evanto Elements