Data modyfikacji:

Jaka grzywka do okrągłej twarzy będzie najlepsza?


Wiele osób jest przekonanych, że grzywki nie nadają się do okrągłych twarzy, ponieważ jeszcze bardziej podkreślają ich krągłość. To fakt, że niektóre z cięć nie są wskazane, jednak dobrze dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda! Jaka więc w takim razie grzywka do okrągłej twarzy będzie najlepsza? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas krótkim poradnikiem.
kobieta

Grzywka do okrągłej twarzy – praktyczne porady


Okrągła twarz lubi nieregularne linie i skosy. Asymetryczne cięcie optycznie wyszczupli i wydłuży twarz. Będąc u fryzjera, poproś o cięcie, które doda lekkości grzywce – fryzjer może ją lekko pocieniować. Dla okrągłej twarzy dobrze się sprawdzi półokrągła grzywka – dłuższa na bokach, krótsza na środku. Jeśli zaś nie lubisz takiego cięcia, zafunduj sobie grzywkę na bok, dłuższą, lekko pocieniowaną (podobną jaką nosi Emma Stone). Kąty ostre wyostrzą bowiem rysy twarzy.

Cięcie do okrągłej twarzy – czego unikać?


Decydując się na grzywkę do okrągłej twarzy, przede wszystkim unikaj prostego i ciężkiego cięcia, a także dużej jej gęstości. Takie rozwiązanie podkreśli krągłości buzi i optycznie ją „skróci”, co wizualnie może dodać nam kilku kilogramów.

Jaka grzywka do okrągłej twarzy i wysokiego czoła?


Dobrym rozwiązaniem do okrągłej twarzy i wysokiego czoła będzie cięcie grzywki „po skosie”. Pozwoli to na optyczne wydłużenie twarzy. Bok, na który będziesz zaczesywać fryzurę, jest dowolny – jeśli lepiej czujesz się z grzywką po lewej stronie, spokojnie możesz ją po tej stronie układać. Możesz nawet ułożyć sobie przedziałek nie na środku, tylko z boku głowy. Taki trik sprawi, że dodatkowo dodasz objętości fryzurze. Bezwzględnie natomiast unikaj prostego cięcia! Jeśli lubisz szaleństwa, możesz bardzo delikatnie natapirować grzywkę. Przyda ci się do tego specjalny grzebień do tapirowania włosów.

Jaka grzywka do okrągłej twarzy i okularów?


Jeśli jesteś posiadaczką okularów, a w dodatku masz okrągłą twarz, spróbuj lekkiej i półokrągłej grzywki. Najlepiej, by była ona jeszcze wycieniowana. Takie rozwiązanie wyostrzy twoje rysy i wyszczupli twoją twarz.

Fryzury z grzywką do okrągłej twarzy


Jeżeli twoje włosy są długie lub półdługie, nie bój się zaczesywać włosów w wysoki kok. To bardzo modne uczesanie jest nie tylko praktyczne, ale również lekko „podciągnie” twoje rysy twarzy, delikatnie cię wyszczuplając. Eksperymentuj zarówno z gładkim uczesaniem, jak i „bałaganem” na głowie – oba sposoby świetnie się u ciebie sprawdzą. Całość możesz dopełnić modną apaszką lub opaską do włosów.
Dobrze, jeśli posiadasz długie i półdługie włosy, i podobnie jak grzywka będą wycieniowane. To nada lekkości całej stylizacji.

Jeśli twoje włosy są natomiast krótsze, postaw na boba i grzywkę na bok. To rozwiązanie nie tylko wyszczupli twarz, ale także wysmukli szyję.

Przy krótkiej czuprynie sprawdzi się fryzura, w której grzywka gra pierwsze skrzypce, od razu rzuca się w oczy. W takim wypadku najbardziej wskazana będzie długa, wycieniowana i zaczesana na jedną stronę, najlepiej z przedziałkiem z boku. Taka fryzura odejmie ci lat!

Niezależnie od długości włosów, zawsze sprawdzą się fale. Po pierwsze, to one skupią na sobie całą uwagę, a nie twoja okrągła twarz, po drugie, dodadzą ci lekkości i wysmuklą. Do robienia delikatnych romantycznych fal doskonale sprawdzą się wałki, papiloty, lokówka lub prostownica. Dodatkową zaletą prostownicy będzie też fakt, że w razie potrzeby okiełzna niesforne włosy i przywróci ład fryzurze.
Niezależnie od tego, jaką grzywkę dla okrągłej twarzy wybierzesz, przyda ci się również lekki lakier do włosów i pianka, które utrwalą twoje uczesanie w pożądanym stanie na dłużej.
Autor: Agnieszka Ragus